III liga: Piłkarze Zawiszy i Unii Janikowo podtrzymali dobrą passę

2021-10-10, 11:53  Redakcja
Adrian Brzeziński (z piłką) zagrał w Starogardzie 100. mecz w barwach Zawiszy Bydgoszcz/fot. nadesłane

W 12. kolejce III ligi (gr. 2) Zawisza Bydgoszcz pokonał na wyjeździe KP Starogard Gdański. Swoje mecze wygrali też piłkarze Olimpii Grudziądz i Unii Janikowo. Z kolei zespół Elany Toruń na własnym stadionie musiał uznać wyższość Kotwicy Kołobrzeg.

Przed sobotnim (9 października) meczem w Starogardzie Gdańskim gospodarze mieli na koncie dwa punkty więcej od niebiesko-czarnych. Zespół z Gdańskiej 163 zdawał sobie sprawę, że ewentualna wygrana pozwoli im przeskoczyć rywali w tabeli. Z kolei każdy innych wynik pozycjonowałby bydgoszczan w okolicy strefy spadkowej.

Na stadionie im. Kazimierza Deyny Zawisza objął prowadzenie w 24. minucie gry po strzale Rafała Piekusia. Gospodarze zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą za sprawą uderzenia głową w 41. minucie Patryka Moskiewicza.

Podopieczni trenera Piotra Kołca ponownie wyszli na prowadzenie w 57. minucie gry, a bramkę przyniósł im rzut rożny i celne trafienie głową Ariela Jastrzembskiego. Od 78. minuty Zawisza grał z przewagą jednego zawodnika, bo za drugą żółtą kartkę usunięty został z boiska Jakub Bach. Niebiesko-czarni dziesięć minut później podwyższyli wynik. Na listę strzelców wpisał się Kamil Żylski, dla którego był to piąty gol w czwartym kolejnym meczu. W doliczonym czasie gry zespół ze Starogardu zdołał strzelić jeszcze jedną bramkę, ale ostatecznie trzy punkty przyjechały do Bydgoszczy.

- Myślę, że zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Byliśmy zespołem lepszym. Zagraliśmy dojrzale. Szkoda niewykorzystanych sytuacji – mówił po meczu trener Kołc. - Cieszy nas postawa Kamila. Widać po nim, że wróciła radość z gry. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że napastnik walczy, a to przekłada się na zespół.

Zawisza sobotnim spotkaniem podtrzymał dobrą passę – jest niepokonany od pięciu kolejek (trzy wygrane i dwa remisy). Bydgoszczanie mają teraz 16 punktów i zajmują 11. miejsce w tabeli. Za tydzień (16 października) zagrają u siebie ze Stolemem Gniewino, który pokonał u siebie Bałtyk Gdynia 1:0 i ma dwa oczka więcej od niebiesko-czarnych. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17.00.

Na szczycie tabeli trwa ostry wyścig o awans. Zespół Olimpii Grudziądz, po odprawieniu w ubiegłym tygodniu Elany Toruń z bagażem czterech bramek, wybrał się do Nowych Skalmierzyc na mecz z rewelacyjnym beniaminkiem. Pogoń długo była niepokonana i przegrała dopiero w 9. kolejce w Bydgoszczy. W sobotę z kolei pierwszy raz doznała goryczy porażki na własnym obiekcie za sprawą lidera z Grudziądza.

Pierwszą bramkę zdobył w 73. minucie Adrian Karankiewicz, a „dobił” gospodarzy w doliczonym czasie gry Jakub Nawrocki, który kilka minut wcześniej wszedł na boisko za wyborowego snajpera grudziądzan Jakuba Bojasa.

Podopieczni Marcina Płuski mają na koncie 30 punktów i wciąż są liderem rozgrywek. W następną sobotę podejmą u siebie Bałtyk Koszalin. Początek o godz. 15.00.

Grudziądzanie czują jednak na plecach oddech zespołu Kotwicy. Drużyna z Kołobrzegu ma tylko oczko mniej po sobotniej wygranej w Toruniu z Elaną. Bramka, która zdecydowała o przydziale trzech punktów, padła już w siódmej minucie za sprawą Dominika Chromińskiego, który skutecznie wykończył płaskie dośrodkowanie w pole bramkowe. Za tydzień Kotwica zagra z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Elana po sobotniej porażce ma 14 punktów i zajmuje w tabeli 13. miejsce. W przyszłą sobotę torunianie jadą do Przodkowa na mecz z GKS. Początek o godz. 15.00.

Bardzo dobrze w ostatnich kolejkach spisują się piłkarze Unii Janikowo. Podopieczni Piotra Klepczarka wygrali w sobotę czwarty mecz z kolei. Tym razem pokonali u siebie rezerwy Pogoni Szczecin 2:1. O zwycięstwie zdecydował gol zdobyty w końcówce przez Przemysława Kędziorę. Wcześniej prowadzenie gospodarzom dał Eryk Krysztopowicz w 16. minucie, a goście doprowadzili do remisu w 40. minucie po strzale Bartosza Kołodziejczyka.

Warto dodać, że trener Klepczarek objął zespół na początku września i ma świetny bilans, bo po bolesnej porażce z Kotwicą u siebie 1:4 wygrał w Gniewinie ze Stolemem 3:1, u siebie z Przodkowem 2:1, w Szczecinie ze Świtem 3:2 i teraz z Pogonią. Dzięki temu Unia ma na koncie 19 punktów i jest na siódmym miejscu w tabeli. W następną sobotę janikowianie jadą na mecz z ostatnią w tabeli Kluczevią Stargard.

Polscy żeglarze z awansem na Igrzyska Olimpijskie

Polscy żeglarze z awansem na Igrzyska Olimpijskie!

2024-04-23, 15:34
Mistrz Polski stanie do obrony tytułu Najbliższe tygodnie zdecydują o losie Chemika

Mistrz Polski stanie do obrony tytułu? Najbliższe tygodnie zdecydują o losie Chemika

2024-04-22, 21:19
Zagłębie Lubin mistrzem Polski. Piłkarki ręczne sięgnęły po czwarty tytuł z rzędu

2024-04-22, 10:23