Energa Basket Liga Kobiet - Nie będzie meczu o trzecie miejsce, Basket 25 kończy sezon z brązem

2021-04-16, 08:30  Redakcja/Polska Agencja Prasowa
Koszykarka drużyny KS Basket 25 Bydgoszcz Angelika Stankiewicz (P) i Anna Pawłowska (L) z SKK Polonia Warszawa podczas meczu ćwierćfinałowego finałowego turnieju Pucharu Polski. PAP/Marcin Gadomski

Koszykarka drużyny KS Basket 25 Bydgoszcz Angelika Stankiewicz (P) i Anna Pawłowska (L) z SKK Polonia Warszawa podczas meczu ćwierćfinałowego finałowego turnieju Pucharu Polski. PAP/Marcin Gadomski

Zarząd Polskiego Związku Koszykówki zadecydował, że nie dojdzie do meczu o brązowy medal mistrzostw Polski między PolskąStrefąInwestycji Eneą Gorzów Wlkp. a FaleLokiKoki Rosmedia Basket 25 Bydgoszcz, który miał się odbyć w Gorzowie Wlkp. Obie drużyny sklasyfikowane zostaną ex aequo na 3. miejscu

Powodem zmiany decyzji jest przedłużająca się kwarantanna w zespole koszykarek z Bydgoszczy, w którym doszło do zakażeń koronawirusem - napisano w komunikacie PZKosz.

Obydwie drużyny sklasyfikowane zostaną ex aequo na trzecim miejscu w sezonie 2020/2021 i przyznane zostaną im puchary i medale.

Władze federacji brały również pod uwagę fakt, że w obydwu zespołach występowały koszykarki zagraniczne, a przedłużanie rywalizacji w polskiej ekstraklasie kolidowałoby z ich zobowiązaniami w amerykańskiej lidze WNBA. Planowo rywalizacja (do dwóch zwycięstw) pomiędzy Enea Gorzów Wlkp., a KS Basket 25 miała rozpocząć się 10 kwietnia w Gorzowie Wlkp. Energa Basket Liga Kobiet poinformowała najpierw o przełożeniu walki, a w poniedziałek o wyznaczeniu daty jedynego spotkania, które miało decydować o medalu. Teraz wiadomo jednak, że do tej rywalizacji nie dojdzie.

– Dziękujemy PZKosz za takie rozwiązanie tej skomplikowanej sytuacji. My, ze względu na sytuację epidemiologiczną, do gry bylibyśmy gotowi dopiero około 20 kwietnia. Zespół praktycznie nie trenował. W zajęciach uczestniczyły jedynie juniorki. Z naszego punktu widzenie taki mecz nie miałyby sensu. Chciałbym także bardzo mocno podkreślić, że bardzo dużą przychylność wykazał zespół z Gorzowa. Byliśmy w stałym kontakcie z wiceprezesem PSI Enei Gorzów, Michałem Kuglerem, który podszedł do naszych problemów z pełną życzliwością i nie chciał grać za wszelką cenę. Jeszcze raz wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy - skomentował dla strony internetowej klubu trener Basketu 25, Piotr Kulpeksza.

Gorzowianki, brązowe medalistki 2020, w obecnym sezonie zasadniczym uplasowały się na trzecim miejscu. W ćwierćfinale 3-0 pokonały Enea AZS Poznań. Drużyna z Bydgoszczy była rewelacją rozgrywek. Po odejściu sponsora - Artego - klub nie był nawet pewien startu. W sezonie zasadniczym grał z meczu na mecz lepiej i uplasował się na piątej pozycji. W ćwierćfinale pokonał wyżej rozstawioną Pszczółkę Polski Cukier AZS Lublin 3-2, wygrywając decydujące spotkanie w Lublinie 57:56.

Sport

PŚ w wioślarstwie 2019 - zwycięstwo męskiej czwórki podwójnej

PŚ w wioślarstwie 2019 - zwycięstwo męskiej czwórki podwójnej

2019-06-24, 09:00
Liga Narodów siatkarzy - Polska pokonała Włochy po niesamowitym tie-breaku

Liga Narodów siatkarzy - Polska pokonała Włochy po niesamowitym tie-breaku!

2019-06-24, 07:59
Agnieszka Radwańska w Bydgoszczy: Dostałam drugie, nowe życie [wywiad]

Agnieszka Radwańska w Bydgoszczy: Dostałam drugie, nowe życie [wywiad]

2019-06-23, 17:40
Liga Narodów siatkarzy - Polacy wygrali z Serbią i wciąż są w grze o Final Six

Liga Narodów siatkarzy - Polacy wygrali z Serbią i wciąż są w grze o Final Six

2019-06-23, 08:00
Piłkarskie MME - Polacy odpadli z turnieju i stracili szansę na igrzyska

Piłkarskie MME - Polacy odpadli z turnieju i stracili szansę na igrzyska

2019-06-23, 07:00
Agnieszka Radwańska rozegrała w Bydgoszczy mecz pokazowy

Agnieszka Radwańska rozegrała w Bydgoszczy mecz pokazowy

2019-06-22, 22:07
ME w szermierce 2019 - złoty medal polskich szpadzistek

ME w szermierce 2019 - złoty medal polskich szpadzistek!

2019-06-22, 21:30
PŚ w wioślarstwie w Poznaniu - Artur Mikołajczewski z Gopło Kruszwica na 2. miejscu

PŚ w wioślarstwie w Poznaniu - Artur Mikołajczewski z Gopło Kruszwica na 2. miejscu

2019-06-22, 20:45
Liga Narodów siatkarek - Brazylia i USA grupowymi rywalkami Polek w Final Six

Liga Narodów siatkarek - Brazylia i USA grupowymi rywalkami Polek w Final Six

2019-06-22, 15:11
Liga Narodów - polscy siatkarze wygrali z Argentyną po tie-breaku

Liga Narodów - polscy siatkarze wygrali z Argentyną po tie-breaku

2019-06-22, 09:27
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę