Boniek - Do Anglii polecimy w pełnym składzie

2021-03-20, 16:30  Redakcja/ Polska Agencja Prasowa
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19. Fot. Archiwum/PAP/Paweł Supernak

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19. Fot. Archiwum/PAP/Paweł Supernak

Prezes PZPN Zbigniew Boniek poinformował na Twitterze, że na mecz eliminacji mistrzostw świata z Anglią w Londynie reprezentacja Polski uda się w pełnym składzie. To oznacza, że zagra m.in. Robert Lewandowski, co wcześniej wydawało się trudne z powodu ograniczeń dotyczących pandemii. Wiele wskazuje też na to, że do Londynu pojedzie też Arkadiusz Milik

- Do Londynu pojedziemy w pełnym składzie. Dziękuję wszystkim, którzy nam pomogli. Dodatkowe słowa podziękowania dla Kancelarii Premiera - napisał Boniek w piątkowy wieczór na Twitterze.

Kilka dni wcześniej selekcjoner Paulo Sousa i sam prezes PZPN przyznawali, że 31 marca na Wembley może zabraknąć kilku piłkarzy. Chodziło m.in. o Lewandowskiego z Bayernu Monachium i Krzysztofa Piątka z Herthy Berlin.

W Niemczech obowiązywała bowiem 10-dniowa kwarantanna dla wracających z Wielkiej Brytanii. Tymczasem Bayern już trzy dni później zagra ważny mecz Bundesligi z wiceliderem RB Lipsk.

- W związku z obowiązującymi w Niemczech przepisami istniała obawa, że nasi reprezentanci, którzy na co dzień grają w tym kraju, nie będą mogli wyjechać na mecz do Anglii. Potwierdzam, że premier Mateusz Morawiecki kontaktował się osobiście z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, żeby umożliwić udział naszych piłkarzy w nadchodzącym meczu - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

- Dziś wieczorem Instytut Roberta Kocha, czyli niemiecki organ określający wszystkie obostrzenia, jakie obowiązują w tym kraju, zaktualizował wytyczne. Według nowych rekomendacji i regulacji Wielka Brytania przestała być traktowana przez Niemcy jako obszar najwyższego ryzyka, związanego oczywiście z mutacją koronawirusa - powiedział Jakub Kwiatkowski, menadżer kadry.

- Ta zmiana sprawiła, że przeszkoda uniemożliwiająca wyjazd Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka do Anglii przestała istnieć. Wcześniej kluby niemieckie, bazując na obowiązujących wówczas regulacjach, miały prawo nie zgodzić się na wyjazd naszych piłkarzy do Londynu. Po piątkowej wieczornej aktualizacji przepisów nie ma już tego problemu. Piłkarze mogę wyjechać do Londynu. Oczywiście czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie z Bayernu i Herthy Berlin, ale nie zakładamy absolutnie braku tych zawodników w meczu z Anglią - dodał team menedżer piłkarskiej kadry.

Jak przypomniał, obowiązują trzy kategorie ryzyka dla poszczególnych obszarów.

- Kraje są klasyfikowane według obszarów ryzyka. W najwyższej kategorii była m.in. Wielka Brytania, a teraz spadła do najniższej. Rozmawiałem dzisiaj z przedstawicielami niemieckiej federacji (DFB). Później otrzymałem od nich maila, z którego wynika, że w przypadku obszarów z drugiej i trzeciej grupy zawodowi sportowcy, jeśli mają negatywny wynik testów, po powrocie do Niemiec są zwolnieni z kwarantanny - zaznaczył Jakub Kwiatkowski.

Z najnowszych informacji wynika, że w Londynie będzie mógł wystąpić też Arkadiusz Milik z Olympique Marsylia, choć wcześniej zapowiadano, iż kluby francuskiej ekstraklasy i jej zaplecza nie zwolnią swoich piłkarzy na marcowe mecze międzypaństwowe, rozgrywane poza Unią Europejską.

Biało-czerwoni rozpoczną eliminacje od meczu z Węgrami w Budapeszcie 25 marca, w debiucie Paulo Sousy na stanowisku selekcjonera. Trzy dni później podejmą w Warszawie Andorę, a 31 marca zagrają w Londynie z Anglią.

Sport

Męska czwórka podwójna z brązem wioślarskich MŚ. Zawodnicy z regionu awansowali do finałów

Męska czwórka podwójna z brązem wioślarskich MŚ. Zawodnicy z regionu awansowali do finałów

2025-09-25, 10:39
Trener opuścił hokeistów KH Energi Toruń po pięciu meczach. Kolejne zamieszanie w klubie

Trener opuścił hokeistów KH Energi Toruń po pięciu meczach. Kolejne zamieszanie w klubie

2025-09-25, 08:50
Falstart Anwilu w walce o FIBA Europe Cup. Włocławianie przegrali w Kosowie

„Falstart” Anwilu w walce o FIBA Europe Cup. Włocławianie przegrali w Kosowie

2025-09-24, 21:36
Zawisza Bydgoszcz w drugiej rundzie Pucharu Polski. W pokonanym polu pierwszoligowiec

Zawisza Bydgoszcz w drugiej rundzie Pucharu Polski. W pokonanym polu pierwszoligowiec

2025-09-24, 20:53
Abramczyk Polonia Bydgoszcz najlepsza w DMPJ. Młodzieżowcy wywalczyli złoto na swoim torze

Abramczyk Polonia Bydgoszcz najlepsza w DMPJ. Młodzieżowcy wywalczyli złoto na swoim torze

2025-09-24, 20:16
MŚ siatkarzy: Polacy w półfinale Rewelacja turnieju nie miała żadnych szans

MŚ siatkarzy: Polacy w półfinale! Rewelacja turnieju nie miała żadnych szans

2025-09-24, 17:45
Aleksandra Mirosław znów najlepsza Mistrzostwo świata przypieczętowane rekordem

Aleksandra Mirosław znów najlepsza! Mistrzostwo świata przypieczętowane rekordem

2025-09-24, 15:43
Energa nie zdołała odwrócić losów meczu. Pierwsza porażka u siebie stała się faktem

Energa nie zdołała odwrócić losów meczu. Pierwsza porażka u siebie stała się faktem

2025-09-23, 21:17
Olimpia w drugiej rundzie Pucharu Polski. Grudziądzanie wyraźnie lepsi od drugoligowca

Olimpia w drugiej rundzie Pucharu Polski. Grudziądzanie wyraźnie lepsi od drugoligowca

2025-09-23, 20:57
Toruńscy speedrowerzyści z medalami MŚ Olkowski otarł się o złoto

Toruńscy speedrowerzyści z medalami MŚ! Olkowski otarł się o złoto

2025-09-23, 15:01
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę