Czwartek, 04 marca 2021 r.   Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza
Polskie Radio PiK » Sport
Plichta
2021-02-22, 17:15 Redakcja/ basketligakobiet.pl

Energa Basket Liga Kobiet - Energa Toruń wysoko wygrywa z DGT AZS Politechniką Gdańską

Koszykarka Energi Toruń Emilia Tłumak (L) i Jazmine Davis (P) z DGT AZS Politechniki Gdańskiej podczas meczu Ekstraklasy, 21 bm. (gj) PAP Tytus Żmijewski
Energa Toruń wysoko wygrała w "Spożywczaku" z DGT AZS Politechniką Gdańską. 62 z 93 punktów całego zespołu zdobyło trio Burkholder-Sagerer-Jackson.
Torunianki od począku narzuciły mocne tempo gry. Po 5 minutach gry Energa prowadziła już (18:7), by pierwsza kwartę zakończyć wynikiem (24:14). W kolejnych minutach punkty Karoliny Podkańskiej, Marty Wieczyńskiej oraz Łucji Grzenkowicz powiększyły przewagę do 14 „oczek” (33:19). Jeszcze przed dłuższą przerwą Politechnika próbowała zniwelować straty, jednak zawodniczki z trójmiasta miały fatalną skuteczność (22% w pierwszej połowie).

Po zmianie stron torunianki kontrolowały grę, głównie dzięki doskonałej postawie Briahanny Jackson, Kirby Burkholder czy też Sary Sagerer. Na dwie minuty przed końcem trzeciej części gry gospodynie prowadziły 71:47. Ostatnie minuty także nie zmieniły stylu gry zespołu z Pomorza, który ostatecznie wysoko przegrał 68:93.

Energa Toruń - DGT AZS Politechnika Gdańska 93:68 (24:14, 27:20, 24:17, 18:17)

Toruń: Sagerer 21, Burkholder 21, Jackson 20, Ziętara 8, Podkańska 7, Grzenkowicz 5, Tłumak 5, Wieczyńska 5, Pszczolarska 1

Gdańsk: Davis 20, Śćekić 17, Hamblin 15, Strzelczyk 5, Pyka 5, Rymarenko 4, Zmierczak 2
Bydgoszcz
koszykówka

Sport

2021-03-04, godz. 15:15 Energa Basket Liga Kobiet - Wygrana Energi i pogrom Basketu 25 na koniec rudny zasadniczej Energa Toruń zakończyła sezon trzecią z rzędu wygraną, a Basket 25 Bydgoszcz został rozbity przez Arkę Gdynia. Bydgoszczanki 13 marca zaczną walkę w fazie pla ... » więcej 2021-03-04, godz. 11:33 Tauron 1. Liga - Potknięcie Visły w Częstochowie Visłą po długiej przerwie wróciła na ligowe parkiety i straciła punkt w Częstochowie. Potknięcie może okazać się bardzo kosztowne w walce o pierwsze miejsce w ... » więcej 2021-03-04, godz. 10:02 Lekkoatletyczne HME - w czwartek do boju ruszają m.in. Lewandowski i Kardasz Pierwszą reprezentantką Polski, która zaprezentuje się podczas Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu, będzie kulomiotka Klaudia Kardasz. W czwartek (4 marca) w ... » więcej 2021-03-03, godz. 16:08 Narciarskie MŚ - Granerud zarażony koronawirusem. Koniec mistrzostw dla faworyta Jeden z faworytów rywalizacji na dużej skoczni (HS 137) w mistrzostwach świata w Oberstdorfie Halvor Egner Granerud jest zarażony koronawirusem - poinformował ... » więcej 2021-03-03, godz. 13:33 Lekkoatletyka - Ewa Swoboda z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa, czy wystartuje w Toruniu? Ewa Swoboda uzyskała pozytywny wynik szybkiego testu w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - potwierdziłą trenerka zawodniczki Iwona Krupa. Jeszcze w ... » więcej 2021-03-03, godz. 09:37 Lekkoatletyczne HME - Polscy mistrzowie chcą obronić tytuły w Toruniu Polscy medaliści lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy z Glasgow z 2019 roku są także wśród faworytów czempionatu w Toruniu (4-7 marca). Kulomiot Micha ... » więcej 2021-03-02, godz. 20:25 Połączyć sport z ekologią, czyli Fundacja Aktywnego Rozwoju Mistrzyni olimpijska w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska oraz mistrzyni Europy w siatkówce Katarzyna Skowrońska założyły Fundację Aktywnego Rozwoju. ... » więcej 2021-03-02, godz. 14:30 Lekkoatletyczne HME - Zawody w czasach pandemii czyli testy, maseczki i brak kibiców Zorganizowanie dużej imprezy lekkoatletycznej w okresie pandemii koronawirusa jest sporym wyzwaniem logistycznym. Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu mają pok ... » więcej 2021-03-02, godz. 11:18 Energa Basket Liga - Skuteczna pogoń i zwycięstwo Polskiego Cukru Polski Cukier Toruń pokonał na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański 94:87. Decydująca okazała się czwarta kwarta, wygrana przez Twarde Pierniki ośmioma punkt ... » więcej 2021-03-01, godz. 15:45 Lekkoatletyczne HME - Czy w Toruniu znów padną rekordy? Arena Toruń, w której od czwartku odbywać się będą halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce, to miejsce idealne do bicia rekordów. W tej hali Armand Duplanti ... » więcej