Piątek, 05 marca 2021 r.   Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila
Polskie Radio PiK » Sport
Plichta
2021-02-21, 11:45 Redakcja/ tauron1liga.pl

Tauron 1. Liga - Zwycięski marsz Visły Bydgoszcz trwa

Siatkarze Visły Bydgoszcz w czasie meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Fot. BKS Visła Bydgoszcz/ Matuesz Bosiacki
Siatkarze Visły Bydgoszcz pozostają niepokonani w lidze od początku obecnego roku. Tym razem podopieczni Marcina Ogonowskiego nie bez problemów pokonali ZAKSę Strzelce Opolskie.
Gospodarze przed pierwszym gwizdkiem plasowali się na 10. miejscu w tabeli. Z kolei bydgoszczanie to wicelider klasyfikacji, niepokonany od początku roku.

Pierwszą partię spotkania zaczęła się od doskonałych zagrywek gospodarzy i ich prowadzenia 6:2 Bydgoszczanie nie mogli początkowo znaleźć swojego rytmu gry i dopiero w połowie partii wyrównali (15:15). Od tego momentu już do końca toczyła się równa gra po obu stronach siatki. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, a ostatni punkt zdobył Zapłacki, dając wygraną 25:22.

Podopieczni Marcina Ogonowskiego szybko wyciągnęli wnioski z porażki. Kolejnego seta zaczęli od prowadzenia 4:1. Świetnie grał szczególnie Mariusz Marcyniak, doskonale obsługiwany przez Michała Masnego. Goście zaczęli budować przewagę w połowie partii (15:10). Pięć oczek wystarczyło bydgoszczanom, by spokojnie doprowadzić tego seta do końca i wygrać 25:20.

Kolejny set również od początku lepiej układał się dla gości (9:5). Bardzo dobrze zagrywał Michał Masny. Podopieczni Rolanda Dembończyka nie poddawali się i starali się dotrzymać kroku przeciwnikom, co prełożyło się na odrobienie strat (15:15). Do końca toczyła się zacięta walka o każdy punkt, ale dzięki swojemu doświadczeniu to bydgoszczanie wygrali wyrównaną końcówkę (25:23).

Czwarty set zaczął się od prowadzenia siatkarzy ZAKSY 2:0. Goście ustabilizowali zagrywkę, co przełożyło się na wyraźne prowadzenie (17:12). ZAKSA walczyła do końca, ale ostatnie słowo w tym meczu należało do ekipy gości. Kolejną wygraną za trzy punkty pewnym atakiem przypieczętował Łaba 25:22.

Trzeba jednak zauważyć, że nie był to doskonały mecz bydgoszczan, którzy oddali przeciwnikom aż 35 punktów (z czego 19 to błędy na zagrywce). Tym bardziej cieszą 3 punkty, które pozwalają wierzyć w pierwsze miejsce w tabeli Tauron 1. Ligi.

Sport

2021-03-05, godz. 22:07 Lekkoatletyczne HME - Lewandowski ze złotem po dyskwalifikacji, Haratyk srebrny, Święty-Ersetic z rekordem Polski [pod ... Michał Haratyk otworzył medalowe konto reprezentacji Polski. Pchnął kulą na odległość 21,47. Chwilę później Marcin Lewandowski przybiegł drugi w biegu na 1500 ... » więcej 2021-03-05, godz. 19:18 Narciarskie MŚ - Żyła czwarty na dużej skoczni, złoto Krafta Piotr Żyła zajął czwarte miejsce w konkursie narciarskich mistrzostw świata na dużej skoczni w Oberstdorfie. Złoty medal zdobył Austriak Stefan Kraft, a pozos ... » więcej 2021-03-05, godz. 08:32 Puchar Polski koszykarek – VBW Arka Gdynia faworytem, Basket czarnym koniem? Broniąca trofeum VBW Arka, niepokonana w ekstraklasie, będzie faworytem turnieju o Puchar Polski, który w piątek rozpoczyna się w Gdyni. - Arka z równym skład ... » więcej 2021-03-04, godz. 15:15 Energa Basket Liga Kobiet - Wygrana Energi i pogrom Basketu 25 na koniec rudny zasadniczej Energa Toruń zakończyła sezon trzecią z rzędu wygraną, a Basket 25 Bydgoszcz został rozbity przez Arkę Gdynia. Bydgoszczanki 13 marca zaczną walkę w fazie pla ... » więcej 2021-03-04, godz. 11:33 Tauron 1. Liga - Potknięcie Visły w Częstochowie Visłą po długiej przerwie wróciła na ligowe parkiety i straciła punkt w Częstochowie. Potknięcie może okazać się bardzo kosztowne w walce o pierwsze miejsce w ... » więcej 2021-03-04, godz. 10:02 Lekkoatletyczne HME - w czwartek do boju ruszają m.in. Lewandowski i Kardasz Pierwszą reprezentantką Polski, która zaprezentuje się podczas Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu, będzie kulomiotka Klaudia Kardasz. W czwartek (4 marca) w ... » więcej 2021-03-03, godz. 16:08 Narciarskie MŚ - Granerud zarażony koronawirusem. Koniec mistrzostw dla faworyta Jeden z faworytów rywalizacji na dużej skoczni (HS 137) w mistrzostwach świata w Oberstdorfie Halvor Egner Granerud jest zarażony koronawirusem - poinformował ... » więcej 2021-03-03, godz. 13:33 Lekkoatletyka - Ewa Swoboda z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa, czy wystartuje w Toruniu? Ewa Swoboda uzyskała pozytywny wynik szybkiego testu w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - potwierdziłą trenerka zawodniczki Iwona Krupa. Jeszcze w ... » więcej 2021-03-03, godz. 09:37 Lekkoatletyczne HME - Polscy mistrzowie chcą obronić tytuły w Toruniu Polscy medaliści lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy z Glasgow z 2019 roku są także wśród faworytów czempionatu w Toruniu (4-7 marca). Kulomiot Micha ... » więcej 2021-03-02, godz. 20:25 Połączyć sport z ekologią, czyli Fundacja Aktywnego Rozwoju Mistrzyni olimpijska w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska oraz mistrzyni Europy w siatkówce Katarzyna Skowrońska założyły Fundację Aktywnego Rozwoju. ... » więcej