Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Sport
Ogłoszenie własne nadawcy
2021-01-13, 20:45 Redakcja

Tauron 1. Liga - BKS Visła Bydgoszcz pokonuje wicelidera

Kto zagrywa, ten wygrywa - ta siatkarska zasada sprawdziła się w meczu BKS Visły Bydgoszcz z LUK Politechniką Lublin. Gospodarze, po emocjonującym meczu, wygrali w tie-breaku 3:2 (25:22, 25:20, 20:25, 21:25, 15:5).
Początek meczu zapowiadał wyrównane spotkanie. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy dzięki serii zagrywek objęli prowadzenie 10:7. Doskonale spisywali się środkowi Visły obsługiwani skutecznie przez Michała Masnego. Politechnika doprowadziła do wyrównanej końcówki, ale ostatnie 3 punkty zdobyli gospodarze, tym samym wygrywając 25:22.

Drugi set, podobnie jak pierwszy, rozpoczął się od walki punkt za punkt. Obie drużyny wykorzystywały skuteczną zagrywkę do odrzucenia przeciwników od siatki, a na wysokich piłkach lepiej radzili sobie bydgoszczanie. W połowie partii Visła wypracowała czteropunktową przewagę (17:13). Bydgoszczanie do końca partii kontrolowali sytuację, zwyciężając pewnie 25:20.

Pierwsze punkty trzeciej partii to kopia drugiego seta. Tym razem to jednak goście, dzięki serii zagrywek Konrada Stajera, wyszli na prowadzenie 14:11. Doskonała dyspozycja w ataku lublinian i bardzo różnorodne rozegranie Grzegorza Pająka w połączeniu z własnymi błędami zawodników Visły sprawiły, że Politechnika wygrała 25:20.

Czwarty set to kontynuacja dobrej postawy przyjezdnych, którzy na początku seta objęli minimalne prowadzenie (5:3). Obie drużyny ryzykowały zagrywką, co sprawiło, że rozgrywający korzystali przede wszystkim ze swoich skrzydłowych. Lublinianie w połowie partii powiększyli przewagę (15:11), a trener Ogonowski wprowadził do gry Kamila Kosibę. Blok i atak tego przyjmującego sprawił, że Visła zmniejszyła przewagę do jednego oczka. W końcówce dwa asy zaserwował Grzegorz Pająk (20:24) i goście ostatecznie wygrali 25:21 i doprowadzili do tie-breaka.

Trzy pierwsze punkty tie-breaka zapisali na swoim koncie bydgoszczanie. Dzięki bardzo dobrym zagrywkom Patryka Łaby i Jana Galabova i skutecznym blokom gospodarze odskoczyli na pięć punktów (8:3). Goście nie byli już w stanie nawiązać walki ze świetnie dysponowanymi siatkarzami Visły, którzy wygrali seta 15:5 i cały mecz 3-2.

MVP spotkania: Evgenii Karpiński

Sport

2021-01-17, godz. 22:08 Energa Basket Liga - Anwil poległ w Warszawie. Faza play-off się oddala Zaledwie 9 punktów w ostatniej kwarcie sprawiło, że Anwil poniósł 13. porażkę w sezonie. » więcej 2021-01-17, godz. 18:55 Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Energa MKS Kalisz na antenie Polskiego Radia PiK Przed bydgoskimi siatkarkami bardzo ważny mecz w ekstraklasie. Transmisja spotkania na naszej antenie! » więcej 2021-01-17, godz. 17:56 PŚ w skokach - Polacy zawiedli w Zakopanem. Wygrał Norweg Marius Lindvik Najlepszy z naszych reprezentantów, Andrzej Stękała zajął piąte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. » więcej 2021-01-17, godz. 14:02 Alpejski PŚ - kolejny bardzo dobry występ Maryny Gąsienicy-Daniel Maryna Gasienica-Daniel zajęła 11. miejsce w slalomie gigancie alpejskiego Pucharu Świata w Kranjskiej Gorze. Dzień wcześniej Polka była 10. W niedzielę ponow ... » więcej 2021-01-16, godz. 20:17 PŚ w skokach - Polska druga w Zakopanem, wygrała Austria W zespole biało-czerwonych wystąpili Piotr Żyła, Kamil Stoch, Andrzej Stękała i Dawid Kubacki. » więcej 2021-01-16, godz. 20:08 Tauron 1. Liga - Pewne 3 punkty siatkarzy BKS Visły Bydgoszcz Faworyt z Bydgoszczy nie zawiódł i mimo ambitnej postawy Krispolu Września wygrał 3:0. » więcej 2021-01-16, godz. 11:12 MŚ piłkarzy ręcznych - Polacy zaczynają turniej wygraną Polska wygrała z Tunezją 30:28 (17:17) w swoim pierwszym meczu grupy B mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Egipcie. » więcej 2021-01-15, godz. 20:52 Energa Basket Liga - HydroTruck Radom pokonuje Enea Astorię Bydgoszcz 17 trójek graczy HydroTrucka Radom sprawiło, że Astoria musiała przełknąć gorycz porażki w jedynym piątkowym meczy Tauron Basket Ligi. » więcej 2021-01-15, godz. 16:18 El. ME koszykarzy - Powołania dla koszykarzy z regionu Wśród 24 zawodników powołanych przez trenera reprezentacji Polski Mike’a Taylora na lutowe mecze eliminacji mistrzostw Europy koszykarzy z Hiszpanią i Rumunią ... » więcej 2021-01-15, godz. 15:46 Rajd Dakar - Peterhansel na szczycie, wysokie miejsca Polaków w generalce, tragedia Pierre'a Cherpina Aron Domżała i Maciej Marton zajęli trzecie miejsce w Rajdzie Dakar w klasie pojazdów UTV. Jakub Przygoński był czwarty w rywalizacji samochodów , podobnie ja ... » więcej