Ekstraliga żużlowa - Adam Skórnicki trenerem Falubazu Zielona Góra

2017-12-01, 16:43  Polska Agencja Prasowa

Adam Skórnicki został pierwszym trenerem żużlowców Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra. Związał się z tym klubem dwuletnią umową. Zastąpił Marka Cieślaka, który przeniósł się do Włókniarza Częstochowa.

W piątek zielonogórski klub przedstawił cały nowy sztab szkoleniowy drużyny.

Skórnicki to doświadczony żużlowiec, m.in. indywidualny mistrz Polski z 2008 roku oraz menedżer, który prowadził drużynę Unii Leszno. W pierwszym roku pracy z leszczyńską drużyną (2014) zdobył z nią srebrny medal, a w kolejnym sezonie złoto.

„Mamy pewne założenia na najbliższy sezon, jak i na okres dwuletni. W związku z tym, że klub jest dobrze zarządzany, mamy do zrobienia tylko pracę sportową i na niej będziemy się koncentrować. Ważnym dla nas aspektem jest przede wszystkim młodzież, dlatego nasz sztab jest tak rozbudowany” – powiedział na piątkowej konferencji prasowej Skórnicki.

Oprócz Skrónickiego w sztabie szkoleniowym Falubazu znaleźli się dwaj trenerzy odpowiedzialni za przygotowania juniorów - Aleksander Janas i Krzysztof Jabłoński. Janas będzie pierwszym trenerem młodzieżowców, a Jabłoński podejmie współpracę w zakresie techniczno-sprzętowym. Mechanikiem klubowym będzie natomiast Andrzej Jarząbek.

Obaj trenerzy juniorów będą jeździć z nimi na wszystkie zawody młodzieżowe, a Krzysztof Jabłoński dodatkowo będzie towarzyszył im w parku maszyn podczas meczów ligowych.

„Dzisiaj młodzież w zespołach ligowych tworzy bardzo ważny element i bez niej marzenia o sukcesach są bardzo ciężkie i bardzo ciężko jest takiej drużynie zdobywać tytuły, więc myślę, że droga, którą wspólnie obieramy, przyniesie w tym okresie oczekiwane sukcesy” - dodał Skórnicki.

Po zajęciu czwartego miejsca w minionym sezonie w drużynie Falubazu nastąpiło kilka istotnych zmian kadrowych. Odeszli Jarosław Hampel (Unia Leszno), Jason Doyle (Get Well Toruń), Andrij Karpow i trener Marek Cieślak.

Drużyna z Zielonej Góry została oparta na wicemistrzu świata Patryku Dudku i doświadczonym Piotrze Protasiewiczu. Jednym z jej liderów ma być także wychowanek zielonogórskiego klubu Grzegorz Zengota, który wrócił z Unii Leszno.

Do drużyny dołączyli również: Duńczyk Michael Jepsen Jensen (z Get Well Toruń), Kacper Gomólski (z pierwszoligowego Wybrzeża Gdańsk), Niemiec Martin Smoliński i 17-letni Duńczyk Mads Hansen, a tzw. kontrakt warszawski podpisał Krzysztof Jabłoński. Umowę z Falubazem przedłużył Szwed Jacob Thorssell.

Formację juniorską tworzą: Sebastian Niedźwiedź, Mateusz Tonder, Alex Zgardziński, Mateusz Burzyński, Damian Pawliczak, Wojciech Pilarski i Jakub Osyczka.

Sport

Ekstraklasy koszykarek - derby dla Artego Bydgoszcz

Ekstraklasy koszykarek - derby dla Artego Bydgoszcz!

2019-12-12, 07:00
Koszykarska Liga Mistrzów - bardzo ofensywne spotkanie i porażka Polskiego Cukru Toruń

Koszykarska Liga Mistrzów - bardzo ofensywne spotkanie i porażka Polskiego Cukru Toruń

2019-12-11, 21:11
Ekstraliga żużlowa - inauguracja sezonu 3 kwietnia. Sprawdź pełny terminarz

Ekstraliga żużlowa - inauguracja sezonu 3 kwietnia. Sprawdź pełny terminarz

2019-12-11, 20:50
Ricky Ledo z Anwilu: Jeżeli będziemy tak grać, możemy pokonać każdego

Ricky Ledo z Anwilu: Jeżeli będziemy tak grać, możemy pokonać każdego

2019-12-11, 13:59
Koszykarska Liga Mistrzów - Anwil Włocławek z czwartym zwycięstwem

Koszykarska Liga Mistrzów - Anwil Włocławek z czwartym zwycięstwem!

2019-12-11, 09:25
Piłkarska Liga Mistrzów - hat-trick Milika, awans Napoli i Liverpoolu

Piłkarska Liga Mistrzów - hat-trick Milika, awans Napoli i Liverpoolu

2019-12-11, 08:38
Ekstraklasa siatkarek - pewne zwycięstwo Pałacu Bydgoszcz w Pile

Ekstraklasa siatkarek - pewne zwycięstwo Pałacu Bydgoszcz w Pile

2019-12-11, 05:52
Europejskie puchary w koszykówce - Anwil i Polski Cukier rozpoczynają rewanże

Europejskie puchary w koszykówce - Anwil i Polski Cukier rozpoczynają rewanże

2019-12-10, 08:00
WADA wykluczyła Rosję z igrzysk olimpijskich w Tokio i w Pekinie

WADA wykluczyła Rosję z igrzysk olimpijskich w Tokio i w Pekinie

2019-12-09, 21:24
Ekstraklasa piłkarska - Pogoń liderem, Legia wygrała we Wrocławiu

Ekstraklasa piłkarska - Pogoń liderem, Legia wygrała we Wrocławiu

2019-12-09, 11:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę