Wioślarstwo - Anna Wierzbowska: Mój cel to igrzyska w Tokio

2017-11-13, 21:52  IAR

Pod koniec sierpnia, przed mistrzostwami świata w wioślarstwie, Anna Wierzbowska (RTW Lotto Bydgostia) miała poważny wypadek. Podczas treningowej jazdy na rowerze w Wałczu wpadł na nią rozpędzony bus.

Straciła przytomność, miała złamane kości strzałkową i piszczelową lewej nogi oraz zwichnięty bark. Rokowania nie były pomyślne i lekarze twierdzili nawet, że już nigdy nie będzie mogła uprawiać sportu. W najlepszym wypadku miała ją czekać wielomiesięczna rehabilitacja.

Anna Wierzbowska zadziwia jednak kibiców; już chodzi bez kul i rozpoczęła treningi na ergometrze. Teraz czeka ją walką o powrót do pełni zdrowia, odbudowanie formy oraz odzyskanie miejsca w osadzie, która pod jej nieobecność wywalczyła wicemistrzostwo świata.

Głównym celem Anny Wierzbowskiej są igrzyska olimpijskie w Tokio i wierzy, że ten cel uda się zrealizować.

A w tej walce o powrót do formy cały czas wspiera ją młodsza o 5 lat siostra - Maria Wierzbowska, która w Sarasocie wywalczyła wicemistrzostwo świata w czwórce bez sterniczki.

Mówi wioślarka Anna Wierzbowska

Sport

Wygrane ligowe mecze tenisistów stołowych z Torunia i Grudziądza

Wygrane ligowe mecze tenisistów stołowych z Torunia i Grudziądza

2020-02-03, 20:30
Zmarł Ryszard Olszewski, sportowiec bardzo zaangażowany w sprawy Torunia

Zmarł Ryszard Olszewski, sportowiec bardzo zaangażowany w sprawy Torunia

2020-02-03, 17:30
Nowy koszykarz w Anwilu Włocławek

Nowy koszykarz w Anwilu Włocławek

2020-02-03, 08:53
Bydgoskie siatkarki nie dały rady w Łodzi mistrzyniom kraju

Bydgoskie siatkarki nie dały rady w Łodzi mistrzyniom kraju

2020-02-02, 22:44
Emocje na Tor-Torze. Zwycięstwo hokeistów Energi

Emocje na Tor-Torze. Zwycięstwo hokeistów Energi

2020-02-02, 21:14
Prawdziwy horror w Radomiu dla toruńskich koszykarzy

Prawdziwy horror w Radomiu dla toruńskich koszykarzy

2020-02-02, 18:16
Koszykarze Anwilu znów pokonali Astorię po ciężkim boju w derbach regionu [DŹWIĘK]

Koszykarze Anwilu znów pokonali Astorię po ciężkim boju w derbach regionu [DŹWIĘK]

2020-02-02, 18:07
Niedzielne podium w Sapporo bez polskich skoczków narciarskich

Niedzielne podium w Sapporo bez polskich skoczków narciarskich

2020-02-02, 06:57
Katarzynki przegrały u siebie ze Ślęzą Wrocław

"Katarzynki" przegrały u siebie ze Ślęzą Wrocław

2020-02-01, 19:55
Zwycięstwo pierwszoligowych siatkarek ze Świecia w Wieliczce

Zwycięstwo pierwszoligowych siatkarek ze Świecia w Wieliczce

2020-02-01, 19:28
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę