ATP Finals 2017 - Kubot zaczyna czwarty występ meczem z Dodigiem i Granollersem

2017-11-13, 18:06  Polska Agencja Prasowa

Najwyżej rozstawieni debliści Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo meczem z Chorwatem Ivanem Dodigiem i Hiszpanem Marcelem Granollersem rozpoczną występ w turnieju ATP Finals w Londynie. Polak po raz czwarty bierze udział w kończącym sezon tenisistów turnieju masters.

35-letni Kubot i młodszy o rok Melo na stałe połączyli siły przed tym sezonem. Wywalczyli w tym czasie sześć tytułów, czym nie może pochwalić się żadna inna tenisowa para męska w tym roku. Ich największym wspólnym sukcesem był lipcowy triumf w wielkoszlemowym Wimbledonie. Poza tym wygrali trzy prestiżowe turnieje ATP - Masters 1000. Ostatnie ze zwycięstw w imprezie tej rangi zanotowali w minioną niedzielę w Paryżu.

Polsko-brazylijski duet jest bliski zachowania pierwszego miejsca w światowym rankingu debli na koniec roku. By tak się stało musi wygrać dwa mecze w fazie grupowej londyńskich zmagań. W zestawieniu indywidualnym tenisistów rywalizujących w grze podwójnej Melo oraz Kubot mają po tyle samo punktów i zajmują dwie najwyższe lokaty. Zawodnik z Ameryki Południowej wyprzedza obecnie jednak lubinianina, bo rozegrał o jeden turniej mniej. Po ATP Finals kolejność jednak powinna się odwrócić.

"Marcelo broni w Londynie 200 punktów wywalczonych rok temu, a Łukasz wtedy nie startował, więc wszystko, co teraz zgromadzi, będzie u niego na plus. Logika wskazuje więc, że powinien wyprzedzić swojego partnera i zostać pierwszym deblistą świata" - powiedział PAP Michał Gawłowski, wieloletni trener deblistów Marcina Matkowskiego i Mariusza Fyrstenberga.

Kubota czeka czwarty w karierze występ w mastersie. W latach 2009-10, grając w parze z Austriakiem Oliverem Marachem, zatrzymał się na pierwszej fazie rywalizacji. Trzy lata temu, gdy partnerował mu Szwed Robert Lindstedt, dotarł do półfinału. Na tym etapie lepsi okazali się Dodig i...Melo. Brazylijczyk imponuje regularną i wysoką formą w ostatnich latach. Po raz piąty w karierze i z rzędu zagra w imprezie dla najlepszych tenisistów sezonu (dotychczas zawsze startował w niej z Dodigiem). Jest finalistą edycji 2014.

W poniedziałek o godz. 19 czasu polskiego czeka ich pojedynek z Dodigiem i Granollersem. Oprócz tego w grupie Kubota i Melo są jeszcze słynni amerykańscy bliźniacy Mike i Bob Brynowie oraz Brytyjczyk Jamie Murray i Brazylijczyk Bruno Soares.

Poza ośmioma najlepszymi deblami sezonu w Londynie rywalizuje też od niedzieli ośmiu czołowych singlistów. Decydujące spotkania w hali O2 zaplanowano na 19 listopada. Pula nagród wynosi 8 milionów dolarów.

Sport

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil ponownie z nagrodą za mistrzostwo i frekwencję

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil ponownie z nagrodą za mistrzostwo i frekwencję

2019-06-18, 13:00
Liga Narodów siatkarek - Polki wygrały z Japonią i są blisko turnieju finałowego

Liga Narodów siatkarek - Polki wygrały z Japonią i są blisko turnieju finałowego!

2019-06-18, 11:01
Ekstraklasa siatkarek - juniorka dołączyła do składu Pałacu Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarek - juniorka dołączyła do składu Pałacu Bydgoszcz

2019-06-17, 17:00
Memoriał Kusocińskiego - Iga Baumgart-Witan wywalczyła minimum na MŚ 2019

Memoriał Kusocińskiego - Iga Baumgart-Witan wywalczyła minimum na MŚ 2019

2019-06-17, 15:00
3. liga piłkarska - Chemik Bydgoszcz spadł do 4. ligi

3. liga piłkarska - Chemik Bydgoszcz spadł do 4. ligi

2019-06-17, 12:35
El. ME piłkarzy ręcznych - awans Polaków do turnieju finałowego

El. ME piłkarzy ręcznych - awans Polaków do turnieju finałowego

2019-06-17, 10:00
Piłkarskie Młodzieżowe Mistrzostwa Europy - Polska wygrała z Belgią

Piłkarskie Młodzieżowe Mistrzostwa Europy - Polska wygrała z Belgią!

2019-06-17, 08:24
Liga Narodów siatkarzy - Polacy za trzy punkty wygrali z Kanadą

Liga Narodów siatkarzy - Polacy za trzy punkty wygrali z Kanadą

2019-06-16, 22:00
2. liga żużlowa - Polonia nie do zatrzymania Bydgoszczanie wygrali w Pile

2. liga żużlowa - Polonia nie do zatrzymania! Bydgoszczanie wygrali w Pile!

2019-06-16, 20:08
W derbach MRGARDEN GKM Grudziądz rozbił Get Well Toruń

W derbach MRGARDEN GKM Grudziądz rozbił Get Well Toruń!

2019-06-16, 19:57
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę