Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.   Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Polskie Radio PiK » Sport
Plichta
2017-11-10, 20:22 Polska Agencja Prasowa

El. ME U-21: Polska zremisowała z Wyspami Owczymi

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała w Thorshavn z Wyspami Owczymi 2:2 (1:0) w czwartym występie w eliminacjach mistrzostw Europy. We wtorek zajmujący drugą pozycję w grupie biało-czerwoni w Gdyni zmierzą się z prowadzącymi Duńczykami.
Trener polskiej młodzieżówki Czesław Michniewicz przed wylotem do Thorshavn spodziewał się trudnej przeprawy. Wspominał przy tym, że kłopoty jego piłkarzom mogą sprawiać nie tylko wietrzna pogoda czy sztuczne boisko, ale całkiem dobrze zorganizowany zespół gospodarzy.

Biało-czerwoni zaczęli jak na faworyta przystało i w 35. minucie objęli prowadzenie. Erlendur Magnusson sfaulował w polu karnym Szymona Żurkowskiego, a Dawid Kownacki wykorzystał rzut karny.

Kłopoty zaczęły się po przerwie. Kownacki nieprzepisowo powstrzymał Teita Jacobsena i tym razem gospodarze stanęli przed szansą z 11 metrów. Tomasza Loskę pokonał Meinhard Olsen i było 1:1.

W 80. minucie Bjarni Petersen zapewnił drużynie z Wysp Owczych prowadzenie. Polacy grali już wtedy w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartką, po drugiej żółtej, chwilę wcześniej został ukarany Kownacki.

Biało-czerwoni wyrównali tuż przed końcowym gwizdkiem. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Bartosza Kapustki na bramkę zamienił obrońca Jakub Bartosz.

Po czterech spotkaniach Polacy mają na koncie osiem punktów i są wiceliderem grupy 3., cztery za prowadzącą Danią, z którą zagrają we wtorek w Gdyni. Wcześniej ekipa Michniewicza wygrała w Gruzji 3:0, potem w Łodzi zremisowała z Finlandią 3:3 i pokonała na wyjeździe Litwę 2:0.

W mistrzostwach Europy, które w 2019 roku zostaną rozegrane we Włoszech i San Marino, zagra 12 drużyn. Włosi, jako gospodarze, mają zapewniony udział w turnieju. Bezpośredni awans wywalczy dziewięć drużyn z pierwszych miejsc w swoich grupach. Natomiast cztery najlepsze zespoły z drugich pozycji utworzą dwie pary barażowe.

Sport

2021-01-25, godz. 10:06 Energa Basket Liga Kobiet - Basket 25 wyszarpał zwycięstwo W 17. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet Basket 25 pokonał na wyjeździe GTK Gdynię 86:76. » więcej 2021-01-24, godz. 20:13 Tauron Liga Kobiet - Pałac lepszy w siatkarskich derbach regionu Świecianki nie znalazły sposobu na świetnie grające przyjmujące Pałacu. Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Joker Świecie 3:1 (26:24, 25:20, 20:25, 25:19) » więcej 2021-01-24, godz. 19:15 PŚ w skokach - Polacy bez błysku w Lahti, zwycięstwo Johanssona Piotr Żyła zajął 11. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti. Wygrał Norweg Robert Johansson. » więcej 2021-01-24, godz. 11:35 Tauron 1. Liga - Visła wygrywa z niepokonanym BBTS-em BKS Visła Bydgoszcz wygrał 3:0 (27:25, 25:16, 25:23) w meczu 19. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Bydgoszczanie umacniają się w czubie tabeli. » więcej 2021-01-24, godz. 06:00 Tauron Liga Kobiet - Pałac rozwiązał kontrakt z przyjmującą Emilia Mucha odchodzi z zespołu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Klub Sportowy Pałac Bydgoszcz S.A. rozwiązał, za porozumieniem stron, umowę z zawodniczką » więcej 2021-01-23, godz. 23:45 MŚ piłkarzy ręcznych - Koniec marzeń o ćwierćfinale Polaków Polska przegrała z Węgrami 26:30 (10:16) w meczu grupy I drugiej rundy mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Egipcie i straciła szanse na awans do ćwierćfinał ... » więcej 2021-01-23, godz. 21:51 ME w short tracku – Maliszewska srebrną medalistką na 500 m Natalia Maliszewska zajęła drugie miejsce w finale mistrzostw Europy w short tracku na 500 m. 25-letnia łyżwiarka Juvenii Białystok była także siódma na 1500 ... » więcej 2021-01-23, godz. 21:13 Energa Basket Liga - Koszmar Anwilu trwa Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza 87:84. Dobra postawa w drugiej połowie nie wystarczyła, żeby wygrać sobotni mecz w Energa Basket Lidze. » więcej 2021-01-23, godz. 18:24 PŚ w skokach - Polska na podium w Lahti, wygrała Norwegia Polska zajęła drugie miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Zwyciężyli Norwegowie, a trzecie miejsce zajęli Niemcy. » więcej 2021-01-22, godz. 21:36 Energa Basket Liga - Polski Cukier wraca ze Stargardu na tarczy Polski Cukier Toruń przegrał z PGE Spójnią Stargard 86:79 w piątkowym meczu Energa Basket Ligi. Goście świetnie zagrali czwartą kwartę i wygrali całe spotkani ... » więcej