IMP na żużlu - triumf Janusza Kołodzieja

2013-10-07, 08:52  Polska Agencja Prasowa

Janusz Kołodziej, zawodnik miejscowej Unii, został w niedzielę w Tarnowie indywidualnym mistrzem Polski w jeździe na żużlu. Srebrny medal wywalczył Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów Wlkp.), a brązowy inny przedstawiciel gospodarzy - Maciej Janowski.

To trzeci tytuł Kołodzieja. Wcześniej był najlepszy w 2005 i 2010 roku.

Zawody miały interesujący przebieg, m.in. dzięki nowemu regulaminowi. Dwaj najlepsi żużlowcy po rozegraniu 20 wyścigów awansowali bezpośrednio do finału, a ci, którzy zajęli lokaty trzy-sześć, walczyli o prawo startu w nim w biegu barażowym.

W wyścigu nr 21 zwyciężył Janowski, a drugi był Kasprzak. Obaj dołączyli do dwóch najlepszych zawodników po rundzie zasadniczej, czyli Kołodzieja i Patryka Dudka (Stelmet Falubaz Zielona Góra).

W rozgrywce decydującej o tytule i podziale medali najlepiej spod taśmy wystartował Kasprzak, ale znakomitym atakiem pokonał go Kołodziej, nie oddał prowadzenia i zdobył złoto.

Drugą lokatę i srebro wywalczył Kasprzak, trzeci był Janowski, a czwarty młodzieżowy mistrz kraju Dudek.

Niespodzianką była dopiero dziewiąta lokata wicemistrza świata Jarosława Hampela (Stelmet Falubaz). Wygrał tylko jeden wyścig i zakończył udział w turnieju z ośmioma punktami.

W pierwszej fazie zawodów świetnie spisywali się junior Krystian Pieszczek (Wybrzeże Gdańsk) oraz Krzysztof Jabłoński (Stelmet Falubaz). Ten drugi zajął piątą pozycję.

Jedenasty był broniący tytułu Tomasz Jędrzejak z Betardu Wrocław.

Mistrz Polski Kołodziej choć przegrywał starty, to rewelacyjnie spisywał się na dystansie, a w czwartym wyścigu uzyskał najlepszy czas dnia - 68,68. Zawody obserwowało ok. 14 tys. widzów.

Wyniki:
01. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) 13+3 (3,3,2,2,3)
02. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów Wlkp.) 9+2+2 (2,0,3,3,1+2)
03. Maciej Janowski (Unia Tarnów) 10+3+1 (2,2,w,3,3+3+1)
04. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 13+0 (2,3,3,3,2+0)
05. Krzysztof Jabłoński (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 8+1 (2,3,3,0,0+1)
06. Sebastian Ułamek (Lechma Start Gniezno) 9+0 (3,1,2,1,2+0)
07. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 8 (0,2,3,0,3)
08. Grzegorz Walasek (PGE Marma Rzeszów) 8 (1,3,1,2,1)
09. Jarosław Hampel (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 8 (1,2,1,1,3)
10. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław) 7 (3,1,1,2,0)
11. Krystian Pieszczek (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 7 (3,2,0,d,2)
12. Rafał Okoniewski (PGE Marma Rzeszów) 7 (0,1,2,2,2)
13. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów Wlkp.) 5 (0,0,2,3,0)
14. Marcin Rempała (Kolejarz Opole) 3 (0,1,t,1,1)
15. Damian Baliński (Fogo Unia Leszno) 2 (t,u,1,1,d)
16. Artur Mroczka (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 2 (1,0,0,t,1)
17. Karol Baran (Lubelski Węgiel KMŻ Lublin) 1 (1,1,0,0) (PAP)

2024-05-04, 22:57
Visła o krok od brązowego medalu. Po raz drugi zagra z Arką - transmisja w PR PiK

2024-05-04, 10:30