Ekstraklasa piłkarska - Legia analizuje zajścia z udziałem kibiców

2017-10-02, 18:30  Polska Agencja Prasowa

Władze Legii Warszawa analizują zajścia w nocy z 1 na 2 października po powrocie drużyny z przegranego meczu ligowego z Lechem Poznań 0:3 - poinformował klub w wydanym oświadczeniu. Jak podały liczne media, piłkarze zostali pobici przez kibiców.

"Legia Warszawa informuje, że dokładnie analizuje zajścia, które miały miejsce w nocy z 1 na 2 października, po powrocie drużyny z przegranego meczu w Poznaniu. Pierwsze ustalenia wskazują, że grupa osób weszła na teren stadionu zgodnie z przyjętą praktyką po meczach wyjazdowych, co nie dawało ochronie obiektu podstaw do niepokoju. Niestety po wjeździe autokaru na parking doszło do ostrej wymiany zdań i szarpaniny z udziałem zawodników oraz członków sztabu, które łącznie trwały ok. 8 minut" - można przeczytać na oficjalnej stronie stołecznego klubu.

Sprawę incydentu odnotowują liczne media, m.in. "Przegląd Sportowy" oraz portale Weszło.com i Legia.net. Z zamieszczonych tam relacji wynika, że do zdarzenia miało dojść w nocy z niedzieli na poniedziałek po powrocie piłkarzy mistrza Polski po przegranym w Poznaniu meczu ekstraklasy z Lechem 0:3. Grupa zagorzałych fanów zespołu niezadowolonych z wyników drużyny miała czekać na zawodników. Według relacji, miało dojść do przepychanek, a piłkarze byli szturchani czy nawet uderzani rękami. Poszkodowany miał zostać też asystent trenera Aleksandar Vukovic.

"Klub ma świadomość silnych emocji związanych z niepowodzeniem sportowym drużyny, ale jednoznacznie potępia wyrażanie ich w sposób odbiegający od przyjętych norm. Podstawową zasadą w Legii powinna być zasada wzajemnego szacunku. Nawet w trudnych i konfliktowych sytuacjach klub nie będzie tolerował przekraczania normalnie obowiązujących granic" - napisano w oświadczeniu.

Zapewniono jednocześnie, że cała sprawa będzie dalej analizowana, a "na podstawie wyciągniętych wniosków klub podejmie wszelkie możliwe działania, aby zapewnić zawodnikom i wszystkim pracownikom pełne bezpieczeństwo".

W 11 kolejkach ekstraklasy legioniści doznali już pięciu porażek i z dorobkiem 16 punktów zajmują ósmą lokatę w tabeli. Zespół nie awansował też do fazy grupowej ani Ligi Mistrzów, ani Ligi Europejskiej.

Sport

1. liga siatkarek - zwycięstwo Budowlanych Toruń w 22. kolejce

1. liga siatkarek - zwycięstwo Budowlanych Toruń w 22. kolejce

2019-01-27, 10:00
Ekstraklasa koszykarek - Energa Toruń przegrała z CCC Polkowice

Ekstraklasa koszykarek - Energa Toruń przegrała z CCC Polkowice

2019-01-27, 08:00
PŚ w skokach - Żyła czwarty, Stoch szósty w niedzielę, triumf Krafta

PŚ w skokach - Żyła czwarty, Stoch szósty w niedzielę, triumf Krafta

2019-01-27, 04:17
1. liga koszykarzy - Enea Astoria rozgromiła Kotwicę Kołobrzeg

1. liga koszykarzy - Enea Astoria rozgromiła Kotwicę Kołobrzeg

2019-01-26, 20:42
ME w łyżwiarstwie figurowym - piąte miejsce pary tanecznej Kaliszek-Spodyriew

ME w łyżwiarstwie figurowym - piąte miejsce pary tanecznej Kaliszek-Spodyriew

2019-01-26, 19:39
PŚ w skokach - Kamil Stoch drugi w Sapporo z rekordem skoczni

PŚ w skokach - Kamil Stoch drugi w Sapporo z rekordem skoczni!

2019-01-26, 12:52
Ekstraklasa koszykarzy - Cel: może lepiej przegrać z Anwilem teraz niż w play off

Ekstraklasa koszykarzy - Cel: może lepiej przegrać z Anwilem teraz niż w play off

2019-01-26, 12:00
Ekstraliga hokejowa - porażka Energi Toruń w Krakowie

Ekstraliga hokejowa - porażka Energi Toruń w Krakowie

2019-01-26, 09:00
Ekstraklasa siatkarek - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz przegrał z beniaminkiem

Ekstraklasa siatkarek - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz przegrał z beniaminkiem

2019-01-26, 07:28
Ekstraklasa koszykarzy - derby dla Anwilu Włocławek

Ekstraklasa koszykarzy - derby dla Anwilu Włocławek!

2019-01-25, 21:02
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę