El. MŚ 2018 – Adam Nawałka: wiemy, co musimy poprawić

2017-10-01, 17:02  Polska Agencja Prasowa/IAR
Na zdjęciu szkoleniowiec piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka podczas niedzielnej konferencji prasowej. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Na zdjęciu szkoleniowiec piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka podczas niedzielnej konferencji prasowej. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Selekcjoner reprezentacji Polski Adama Nawałka przyznał, że gra jego podopiecznych wymaga pewnych korekt przed meczami z Armenią w Erywaniu (5.10) i Czarnogórą w Warszawie (8.10) w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata 2018.

Z powodu kontuzji więzadeł krzyżowych na zgrupowaniu zabraknie Arkadiusza Milika.

„Bardzo żałujemy, że nie ma go z nami. To wyjątkowo trudna sytuacja dla Arka, ale na pewno sobie poradzi. Mam nadzieję, że szybko wróci, ale nie wywieramy na niego presji. Ważne, aby wrócił na boisko w pełni sprawny. Z nim mamy większe możliwości ofensywne. Arek świetnie wywiązywał się również z zadań defensywnych. Trzymamy za niego kciuki” – powiedział Nawałka na niedzielnej konferencji prasowej.

Milika zastąpi w kadrze Mariusz Stępiński, ale można się spodziewać, że biało-czerwoni zagrają z jednym napastnikiem w podstawowym składzie.

„Wcześniej przygotowywaliśmy różne warianty gry również z trójką środkowych pomocników. To wychodziło bardzo dobrze. Jestem pewny, że w dwóch najbliższych meczach nie będziemy mieli problemów. Po ostatnim spotkaniu wiemy, jakie musimy zrobić korekty. Wówczas nie wszystko dobrze funkcjonowało” – przyznał szkoleniowiec.

Do kadry wraca natomiast Grzegorz Krychowiak, który zbiera dobre oceny za grę w West Bromwich Albion.

„On wcale nie musi wracać jak do czegoś nieznanego. Doskonale zna naszą organizację gry. Jestem pewny, że będzie w pełnej dyspozycji i wkrótce wróci do formy jaką prezentował w zeszłym roku i na mistrzostwach Europy we Francji” – ocenił Nawałka.

Ostatnio z urazem zmagał się Maciej Rybus, który w tych eliminacjach występował na lewej obronie na zmianę z Arturem Jędrzejczykiem. Ten drugi nie został powołany, ponieważ podda się operacji palca.

„Po przyjeździe Maćka nasz lekarz będzie kontrolował jego stan zdrowia. Ostatnio Maciek powiedział mi, że nie odczuwa bólu i w jego głosie słyszałem optymizm. Jednak zawsze mamy przygotowany wariant rezerwowy bez Maćka. Prowadzimy szeroki monitoring i przygotowujemy zawodników, aby w takich sytuacjach stawili czoło problemom. Drużyna pod względem personalnym jest coraz mocniejsza” – ocenił selekcjoner.

Na dwie kolejki przed końcem eliminacji biało-czerwoni z 19 punktami prowadzą w grupie E. Po trzy "oczka" tracą do nich reprezentacje Czarnogóry i Danii, które w czwartek zagrają ze sobą w Podgoricy. W przypadku remisu w tym spotkaniu i zwycięstwa Polaków w Erywaniu, podopieczni Nawałki już tego dnia zapewnią sobie awans na mundial z pierwszego miejsca. Nawałka podkreślił, że reprezentacja nie przygotowuje się do świętowania awansu po meczu w Armenii.

„Zawsze liczy się tylko najbliższy mecz i na nim się skupiamy. Mentalnie jesteśmy gotowi już na mecz z Czarnogórą. Chcemy jednak przygotować się do niego również fizycznie. Dlatego chcemy jak najszybciej wrócić do Warszawy, gdzie na piątek mamy zaplanowaną regenerację” – tłumaczył Nawałka.

Reprezentacja Armenii z dorobkiem sześciu punktów zajmuje przedostanie miejsce w tabeli i nie ma szans na awans z grupy E.

„Jednak z szacunkiem podchodzimy do tego rywala. Specyfika miejsca, w którym zagramy powoduje, że czwartkowe spotkanie będzie trudne. Stadion znajduje się bowiem tysiąc metrów powyżej poziomu morza. Poza tym Ormianie są wyjątkowo groźni przed własną publicznością i rozpoczynają mecze bardzo agresywnie. Musimy być na to przygotowani” – przestrzegł selekcjoner.

Zapewnił, że nie ma żadnych obaw przed najbliższymi meczami, które zakończą te eliminacje.

„Nie czuję żadnego niepokoju. Nie mogę się martwić tym, na co nie mam wpływu. Skupiam się na wydobyciu całego potencjału z zawodników, których mam do dyspozycji. Cały czas musimy doskonalić nasz system gry. Mam olbrzymią wiarę w ten zespół” – zapewnił.

Wciąż jednak pamięta o wrześniowej przegranej z Danią 0:4. To jedyna porażka biało-czerwonych w tych eliminacjach.

„Z tego co wydarzyło się w Kopenhadze wyciągnęliśmy już wnioski. Przegraliśmy, ale nie ma sensu tego roztrząsać. Czujemy się mocniejsi o te doświadczenia. Każdy mecz jest kumulacją doświadczeń. Mamy plan i staramy się zrobić wszystko, aby być maksymalnie przygotowanym. Nasz zespół ma ogromne możliwości. Dlatego jestem spokojny, jeśli chodzi o naszą przyszłość” – dodał.

Szansę na debiut w reprezentacji może dostać Damian Kądzior z Górnika Zabrze.

„To bardzo dobry zawodnik, który ma duże możliwości rozwoju. Jest szybki i z dużą swobodą operuje piłką. Ma przed sobą ciekawą przyszłość i chcę mu się bliżej przyjrzeć. Zobaczymy czy wykorzysta swoją szansę. Monitorujemy sporą grupę zawodników i jest wielu innych ciekawych. Wszystko przed nimi” – zakończył Nawałka.

Reprezentanci Polski standardowo mają się stawić w warszawskim hotelu w poniedziałek do godz. 19.30. We wtorek o godz. 18 będą trenowali na stadionie Polonii Warszawa, a w środę o 8.20 wylecą czarterem do Erywania. Tam dzień później o godz. 18 zagrają z Armenią. Bezpośrednio po meczu wrócą do Warszawy, gdzie w niedzielę podejmą Czarnogórę w ostatnim meczu tych eliminacji.

Plan zgrupowania reprezentacji Polski przed meczami z Armenią i Czarnogórą przedstawia Tomasz Iwan, dyrektor piłkarskiej reprezentacji Polski

Sport

Piłkarskie MŚ do lat 20  pierwsze treningi i ostatnie testy infrastruktury w Bydgoszczy

Piłkarskie MŚ do lat 20 – pierwsze treningi i ostatnie testy infrastruktury w Bydgoszczy

2019-05-21, 14:18
Ekstraklasa siatkarzy  12 zawodników opuszcza Chemika Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarzy – 12 zawodników opuszcza Chemika Bydgoszcz

2019-05-20, 21:00
Liga Narodów siatkarek - Jacek Nawrocki: trudno wskazać faworyta

Liga Narodów siatkarek - Jacek Nawrocki: trudno wskazać faworyta

2019-05-20, 15:34
Ekstraklasa koszykarzy - Cel: nic nie jest jeszcze zrobione, bo prowadzimy dopiero 2-0

Ekstraklasa koszykarzy - Cel: nic nie jest jeszcze zrobione, bo prowadzimy dopiero 2-0

2019-05-20, 11:00
Piłkarski weekend - grały drużyny z regionu. Sprawdź wyniki

Piłkarski weekend - grały drużyny z regionu. Sprawdź wyniki!

2019-05-20, 10:00
Ekstraliga żużlowa - Get Well Toruń rozgromiony przez Spartę Wrocław

Ekstraliga żużlowa - Get Well Toruń rozgromiony przez Spartę Wrocław!

2019-05-20, 07:00
Ekstraklasa piłkarska - Piast mistrzem po raz pierwszy w historii

Ekstraklasa piłkarska - Piast mistrzem po raz pierwszy w historii

2019-05-19, 21:49
Enea Astoria Bydgoszcz awansowała do ekstraklasy [wideo]

Enea Astoria Bydgoszcz awansowała do ekstraklasy! [wideo]

2019-05-19, 19:11
2. liga piłkarska - Elana Toruń nie awansowała do wyższej klasy rozgrywkowej

2. liga piłkarska - Elana Toruń nie awansowała do wyższej klasy rozgrywkowej

2019-05-19, 17:22
Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń o krok od wielkiego finału

Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń o krok od wielkiego finału

2019-05-19, 16:12
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę