MŚ w Lahti - pracowity poranek skoczków

2017-02-27, 21:05  Polska Agencja Prasowa
W poniedziałek Kamil Stoch swoimi skokami pokazał, że będzie liczył się w walce o medal na dużej skoczni w Lahti. Fot. PAP/Grzegorz Momot

W poniedziałek Kamil Stoch swoimi skokami pokazał, że będzie liczył się w walce o medal na dużej skoczni w Lahti. Fot. PAP/Grzegorz Momot

Poniedziałek jest jedynym dniem, w którym nie zostaną rozdane medale narciarskich mistrzostw świata w Lahti. Nie oznacza to jednak całkowitego lenistwa sportowców. Od trzech serii treningowych na dużym obiekcie dzień rozpoczęli skoczkowie

Początkowo trening był zaplanowany na wieczór, ale z powodu niekorzystnych prognoz pogody postanowiono go przesunąć.

"To była bardzo dobra decyzja. Lepiej wstać rano i oddać trzy skoki w dobrych warunkach niż spędzić pół dnia na skoczni przy złej pogodzie i czekać na jedną próbę" - podkreślił Maciej Kot, który w kolejnych seriach uzyskał trzecią, czwartą i 13. odległość.

"Jeśli chodzi o stronę fizyczną nie byłem jeszcze w pełni gotowy, bo mam być w czwartek i sobotę. Nie miałem jednak problemów z przejściem na większy obiekt. Są drobne mankamenty, które staram się poprawiać, ale skoki wyglądają nieźle i są obiecujące" - dodał piąty zawodnik na skoczni normalnej.

Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Kamil Stoch, który pod nieobecność medalistów sobotniego konkursu dwukrotnie oddał najdłuższy skok, a raz był trzeci.

"Uwielbiam tę skocznię, lubię tu skakać, dobrze się czuję, dobre warunki były. Skoki oddałem na bardzo dobrym poziomie, powtarzalne, po prostu było przyjemnie. Czuję się dobrze, zdrowy, nie mam żadnych dolegliwości. Jestem pozytywnie nastawiony" - podkreślił dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi.

Na wczesną porę trochę narzekał jedynie Dawid Kubacki, który najpierw był dziewiąty, a potem piąty i 12.

"Ciężko było się zebrać i jestem zdziwiony, że wyszło tak dobrze, bo to były skoki na przyzwoitym poziomie. To jeszcze nie jest to, czego od siebie oczekuję, ale te drobne błędy 'zwalę' na wczesną godzinę" - powiedział.

Ta trójka może być pewna udziału w zbliżających się zawodach, a o czwarte miejsce w kadrze rywalizują Piotr Żyła i Jan Ziobro. W poniedziałek Żyła był 18., 16. i dziewiąty, a Ziobro dwukrotnie 15. i raz 21.

"Oczywiście, że mi żal, że nie skakałem na skoczni normalnej, ale walka jest zacięta. Ciężko jest, nie ma to tamto, ale oczywiście to dobrze, że trener ma w kim wybierać" - przyznał Ziobro.

"Dwa pierwsze skoki nie były do końca dobre, takie treningowe, nawet nie do końca zanotowałem co się dzieje. Ostatni był już normalny, luźny" - dodał Żyła.

Skoczkowie przez resztę dnia nie będą się nudzili. Czekają ich jeszcze zajęcia na siłowni.

Czwartkowy konkurs zaplanowany jest na godzinę 17.30. Dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje (17.00), z których zwolnieni są Stoch i Kot, gdyż zajmują miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Przed dwoma laty w Falun na dużym obiekcie wygrał Niemiec Severin Freund, przed Austriakiem Gregorem Schlierenzauerem i Norwegiem Rune Veltą. Teraz głównymi rywalami Polaków prawdopodobnie będą świetnie prezentujący się na normalnej skoczni Austriak Stefan Kraft i Niemiec Andreas Wellinger.

Zmagania skoczków w sobotę zakończy konkurs drużynowy.

Sport

Liga Narodów siatkarek - nie było łatwo, ale Polki wygrały z Niemkami

Liga Narodów siatkarek - nie było łatwo, ale Polki wygrały z Niemkami

2019-05-23, 08:43
Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń w finale rozgrywek

Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń w finale rozgrywek!

2019-05-22, 20:31
Ekstraklasa koszykarzy - Ignerski: ta wygrana to wielki krok w naszej mentalności

Ekstraklasa koszykarzy - Ignerski: ta wygrana to wielki krok w naszej mentalności

2019-05-22, 10:00
Liga Narodów siatkarek - Polki minimalnie słabsze od Włoszek

Liga Narodów siatkarek - Polki minimalnie słabsze od Włoszek

2019-05-22, 09:02
Giro dItalia 2019 - Demare wygrał 10. etap, Conti wciąż liderem

Giro d'Italia 2019 - Demare wygrał 10. etap, Conti wciąż liderem

2019-05-21, 22:00
Ekstraklasa koszykarzy - Anwil nadal w grze o finał Włocławianie pokonali Arkę

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil nadal w grze o finał! Włocławianie pokonali Arkę

2019-05-21, 20:03
El. ME 2020 - powrót Rybusa, brak kontuzjowanego Błaszczykowskiego

El. ME 2020 - powrót Rybusa, brak kontuzjowanego Błaszczykowskiego

2019-05-21, 18:00
Superliga tenisistów stołowych - Leszczyński: lepszy obrońca zapewni tytuł

Superliga tenisistów stołowych - Leszczyński: lepszy obrońca zapewni tytuł

2019-05-21, 16:00
Piłkarskie MŚ do lat 20  pierwsze treningi i ostatnie testy infrastruktury w Bydgoszczy

Piłkarskie MŚ do lat 20 – pierwsze treningi i ostatnie testy infrastruktury w Bydgoszczy

2019-05-21, 14:18
Ekstraklasa siatkarzy  12 zawodników opuszcza Chemika Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarzy – 12 zawodników opuszcza Chemika Bydgoszcz

2019-05-20, 21:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę