1. liga żużlowa – trzech chętnych do kupna bydgoskiej Polonii

2015-09-17, 11:46  Polska Agencja Prasowa

Po dwóch nieudanych próbach sprzedaży akcji żużlowej spółki ŻKS Polonia Bydgoszcz SA wreszcie jest szansa na sfinalizowanie transakcji. Chęć przejęcia udziałów w kolejnym konkursie zadeklarowały trzy podmioty, w tym znany żużlowiec.

Swoje oferty na kupno akcji złożyli Bydgoskie Towarzystwo Żużlowe, Bydgoskie Towarzystwo Sportowe, którego prezesem jest ojciec indywidualnego mistrza świata z 2010 roku Tomasza, Władysław Gollob oraz były żużlowiec bydgoskiej Polonii Szwed Andreas Jonsson.

„W czwartek odbyło się posiedzenie zespołu ds. negocjacji w sprawie sprzedaży akcji spółki ŻKS Polonia Bydgoszcz SA. Zespół stwierdził, że wpłynęły trzy wstępne oferty wiążące. Wszystkie spełniają wymogi formalne” – poinformował w oficjalnym komunikacie bydgoski Ratusz.

Zajmujące się w głównej mierze szkoleniem młodzieży BTŻ chęć przejęcia udziałów zadeklarowało już po raz drugi. Wcześniej rozmowy z miastem nie przyniosły spodziewanego efektu, a rozbieżności dotyczyły wówczas wysokości dofinansowania klubu z budżetu Bydgoszczy. Wśród chętnych do przejęcia żużlowej Polonii znalazł się także Władysław Gollob, ojciec Jacka i Tomasza, którzy przez wiele lat startowali w bydgoskim klubie. Zapewnia, że ma pomysł na wyciągnięcie klubu z zapaści, a przemawia za nim między innymi doświadczenie nabyte w latach 90-ych, kiedy to prężnie działał w tym klubie.

Największym zaskoczeniem jest oferta, którą złożył były żużlowiec Polonii, 35-letni Jonsson. Szwed startował w grodzie nad Brdą w latach 2004-2010. Obecnie jest zawodnikiem Falubazu Zielona Góra, ale z Bydgoszczą łączy go choćby pochodzący z tego miasta menadżer i wspólnik Dawid Kozioł.

Cena, jaką zaproponowało miasto za zbycie akcji żużlowej spółki jest symboliczna - po jednym groszu za akcję, co daje w sumie 1229 złotych. Zdecydowano się na taki krok z uwagi na zadłużenie klubu, które nowy właściciel będzie musiał spłacić. Obecnie to kwota około 4 milionów złotych. Miasto gwarantuje jednak ze swojej strony wsparcie finansowe do końca grudnia 2019 roku kwotą 2 milionów rocznie. Klub będzie także miał możliwość bezpłatnego użytkowania stadionu i opłacone przez ratusz wszystkie media.

Komisja powołana do sprzedaży akcji spółki rozpocznie teraz negocjacje z oferentami i w ciągu kilkunastu dni wybierze tego z którym będą ustalane ostateczne warunki jej przejęcia.(PAP)

Bydgoszcz
żużel

Sport

Zaczęło się świetnie, ale skończyło porażką. Olimpia źle otworzyła sezon

Zaczęło się świetnie, ale skończyło porażką. Olimpia źle otworzyła sezon

2024-07-21, 22:12
GKM nie wykorzystał szansy. Porażka w Lesznie nie pomogła w walce o play-off

GKM nie wykorzystał szansy. Porażka w Lesznie nie pomogła w walce o play-off

2024-07-21, 21:15
Wielkie zainteresowanie igrzyskami w Paryżu. Padł rekord sprzedanych biletów

Wielkie zainteresowanie igrzyskami w Paryżu. Padł rekord sprzedanych biletów

2024-07-21, 19:16
Polonia pewnie pokonała PSŻ. Bydgoszczanie lepsi od samego początku

Polonia pewnie pokonała PSŻ. Bydgoszczanie lepsi od samego początku

2024-07-21, 15:59
Polonia podejmie PSŻ. Rywale się postawią, czy będzie pogrom Relacja w PR PiK

Polonia podejmie PSŻ. Rywale się postawią, czy będzie pogrom? Relacja w PR PiK

2024-07-21, 06:00
Madsen najlepszy podczas SEC Grudziądz. Woryna nowym liderem cyklu

Madsen najlepszy podczas SEC Grudziądz. Woryna nowym liderem cyklu

2024-07-20, 22:40
Katarzyna Piter z deblowym zwycięstwem w Budapeszcie. Polka i jej partnerka obroniły tytuł

Katarzyna Piter z deblowym zwycięstwem w Budapeszcie. Polka i jej partnerka obroniły tytuł

2024-07-20, 19:54
Drużyny z naszego regionu znów były aktywne. Olimpia wzmocniona tuż przed startem sezonu

Drużyny z naszego regionu znów były aktywne. Olimpia wzmocniona tuż przed startem sezonu

2024-07-20, 09:29
Apator Toruń nieznacznie przegrał we Wrocławiu. Anioły zainkasowały bonus

Apator Toruń nieznacznie przegrał we Wrocławiu. „Anioły” zainkasowały bonus

2024-07-19, 23:30
BKS pożegnał swoje olimpijki. Baumgart-Witan po raz ostatni na IO. Gacka chce coś udowodnić

BKS pożegnał swoje olimpijki. Baumgart-Witan po raz ostatni na IO. Gacka chce coś udowodnić

2024-07-19, 19:58
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę