El. ME 2016 - pod stadionem we Frankfurcie już biało-czerwono

2015-09-04, 18:31  Polska Agencja Prasowa/Maciej Białek

Kilka godzin przed piłkarskim meczem z Niemcami pod stadionem we Frankfurcie dominują polscy kibice, niektórzy jednak bez biletów. O 20.45 biało-czerwoni, liderzy grupy D, zagrają tutaj o kolejne punkty eliminacji mistrzostw Europy.

Stadion we Frankfurcie, noszący od 2005 roku nazwę Commerzbank-Arena, przed przebudową był Waldstadionem, czyli Stadionem Leśnym. Nazwa nieprzypadkowa - obiekt otaczają zewsząd drzewa i gdy jest ładna pogoda (a tak było w ostatnich dniach), sprawia naprawdę miłe wrażenie. Gorzej jest z hałasem, ponieważ co chwila w okolicy przelatują samoloty startujące z pobliskiego lotniska, jednego z największych w Europie.

Ze stacji kolejowej prowadzi na obiekt wąska uliczka, na której już cztery-pięć godzin przed meczem można było spotkać wielu polskich kibiców. Niektórzy nie mają biletów, a pod stadionem nie będzie łatwo nabyć wejściówki. Wiele osób stoi tutaj z kartkami z napisem "Karten kaufen" (kupię bilet).

"Słyszałem, że komuś się udało, ale podobno zapłacił 300 euro" - przyznał jeden z polskich fanów. On akurat nie musiał martwić się takimi cenami, już wcześniej nabył bilet.

PZPN miał do dyspozycji 2,5 tys. biletów dla polskich kibiców. Tyle wynosiła pula dla gości, ale na pewno Polaków będzie na trybunach znacznie więcej.

"Nie zdziwię się, jeśli zapełnimy obiekt w 20-30 procentach. Bardzo wielu Polaków mieszkających tutaj na stałe kupowało wejściówki z puli dla Niemców. Sam znam takie osoby" - przyznał kibic z grupy, która przyjechała ze Śląska, m.in. z Raciborza.

O wynik on i koledzy raczej się nie obawiają.

"Wygramy 2:1, po golach Lewandowskiego i Błaszczykowskiego. Ten drugi pewnie nie zagra od początku, ale wejdzie w drugiej połowie i coś strzeli" - przyznali niemal jednogłośnie. Po chwili dodali jednak, że z remisu 2:2 też będą zadowoleni.

O godz. 16.45 - dokładnie cztery godziny przed meczem - z głośników na stadionie rozległ się Mazurek Dąbrowskiego. To próba generalna organizatorów i przy okazji miła chwila dla Polaków gromadzących się pod stadionem.

Dla tych, którzy zgłodnieją, Niemcy przygotowali przekąski. Najsłynniejszą jest oczywiście bratwurst, czyli pieczona kiełbaska. Pod stadionem kosztuje trzy euro, co - jak na niemieckie standardy - jest całkiem przyzwoitą ceną. To chyba jednak marne pocieszenie dla tych, którzy nie wejdą na trybuny...

Z Frankfurtu - Maciej Białek (PAP)

piłka nożna

Sport

Tour de Pologne - wspaniałe zwycięstwo Majki

Tour de Pologne - wspaniałe zwycięstwo Majki

2014-08-08, 20:13

Legia ukarana walkowerem, awans Celticu [wideo]

2014-08-08, 11:36

Niemcy najwyżej notowanym rywalem Polski

2014-08-08, 10:20

Unibax Toruń pod ścianą przed 12. kolejką

2014-08-08, 08:52

Tour de Pologne - triumf Majki na Słowacji

2014-08-08, 08:48

1. liga piłkarska - Olimpia Grudziądz zagra w Niecieczy

2014-08-08, 08:47
Prezydent Torunia spotkał się z kadrą polskich koszykarzy

Prezydent Torunia spotkał się z kadrą polskich koszykarzy

2014-08-07, 15:19

Siatkarze Transferu Bydgoszcz rozpoczęli treningi

2014-08-07, 14:04

MŚ siatkarzy - trener Antiga: Serbia to dobry rywal na inaugurację

2014-08-07, 12:59

Ekstraklasa piłkarska - Lechia podejmuje Lecha, Zawisza zagra z Podbeskidziem

2014-08-07, 12:53
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę