Ekstraliga żużlowa - Toruń myśli o medalu i wygranej z Unią Leszno

2015-09-03, 16:50  Polska Agencja Prasowa

Żużlowcy KS Toruń zrealizowali postawiony przed sezonem cel minimum, czyli awans do play-off. Teraz zespół myśli o medalu, a pierwszym rywalem na tej drodze będzie lider tabeli Unia Leszno.

Podopieczni Jacka Gajewskiego to jedyny zespół, który w tym sezonie pokonał leszczyńskie "Byki" na ich własnym torze. Zwycięstwo dwoma punktami (46:44) torunianie zawdzięczają świetnej wówczas postawie Jasona Doyla, który na swoje konto zapisał 13 punktów.

Forma Australijczyka z meczu na mecz jednak spadała i aktualna jego dyspozycja jest daleka od tej z początku sezonu. Podobnie jest z całym zespołem, który po dobrym starcie jeździł później w kratkę. Jedynym mocnym punktem jest Paweł Przedpełski, który jeździ na równym, wysokim poziomie. Mimo to prezes KS Toruń wierzy, że jego zespół jest w stanie pokonać Unię.

"Obserwowałem, to, co działo się w środę w Anglii i chciałbym, aby nasi zawodnicy powtórzyli swoje zdobycze punktowe z ligi brytyjskiej podczas meczu z Unią Leszno. Chirs Holder na wyspach zdobył 10 punktów, a Kacper Gomólski 13, więc gdyby w niedzielę te wyniki powtórzyli, Leszno zostałoby rozniesione w Toruniu, czego bym sobie życzył" - powiedział Przemysław Termiński.

Zespół z grodu Kopernika w sezonie zasadniczym zremisował dwumecz z leszczynianami, jednak w fazie play-off o takim wyniku nie ma mowy. Nie wiadomo jeszcze czy w Toruniu pojedzie i w jakiej formie będzie jeden z liderów gości, Nicki Pedersen. Duńczyk podczas ostatniej Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim zanotował bardzo groźnie wyglądający upadek, po którym wycofał się z dalszej rywalizacji. W awizowanych na niedzielę składach został jednak zgłoszony, więc decyzja z pewnością zapadnie tuż przed meczem. Wynik pierwszego półfinałowego starcia, które odbędzie się na Motoarenie, jest otwarty.

Celem minimum dla "Aniołów" był na ten sezon awans do play-off, po jego zrealizowaniu kolejnym jest medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

"Po kilku latach posuchy każdy z nas i naszych zawodników myśli o jego zdobyciu i na to teraz liczymy. Najlepiej, gdyby był to krążek ze złota, ale patrzymy na wszystko realistycznie i każdy z kolorów będzie dla nas cenny" - dodał Termiński.

Dwumecz z Unią zdecyduje, o jakie trofeum w tym sezonie walczyć będą ostatecznie torunianie. Pierwszy pojedynek odbędzie się na Motoarenie w niedzielę o godz. 19.30. Rewanż 13 września w Lesznie.

Składy zespołów na mecz w Toruniu:

KS Toruń: 9. Chris Holder, 10. Kacper Gomólski, 11. Adrian Miedziński, 12. Grigorij Laguta, 13. Jason Doyle, 14. Oskar Fajfer, 15. Paweł Przedpełski.

Fogo Unia Leszno: 1. Nicki Pedersen, 2. Tomas H. Jonasson, 3. Przemysław Pawlicki, 4. Emil Sajfutdinow, 5. Grzegorz Zengota, 6. Bartosz Smektała. (PAP)Żużlowcy KS Toruń zrealizowali postawiony przed sezonem cel minimum, czyli awans do play-off. Teraz zespół myśli o medalu, a pierwszym rywalem na tej drodze będzie lider tabeli Unia Leszno.Podopieczni Jacka Gajewskiego to jedyny zespół, który w tym sezonie pokonał leszczyńskie "Byki" na ich własnym torze. Zwycięstwo dwoma punktami (46:44) torunianie zawdzięczają świetnej wówczas postawie Jasona Doyla, który na swoje konto zapisał 13 punktów.

Forma Australijczyka z meczu na mecz jednak spadała i aktualna jego dyspozycja jest daleka od tej z początku sezonu. Podobnie jest z całym zespołem, który po dobrym starcie jeździł później w kratkę. Jedynym mocnym punktem jest Paweł Przedpełski, który jeździ na równym, wysokim poziomie. Mimo to prezes KS Toruń wierzy, że jego zespół jest w stanie pokonać Unię.

"Obserwowałem, to, co działo się w środę w Anglii i chciałbym, aby nasi zawodnicy powtórzyli swoje zdobycze punktowe z ligi brytyjskiej podczas meczu z Unią Leszno. Chirs Holder na wyspach zdobył 10 punktów, a Kacper Gomólski 13, więc gdyby w niedzielę te wyniki powtórzyli, Leszno zostałoby rozniesione w Toruniu, czego bym sobie życzył" - powiedział Przemysław Termiński.

Zespół z grodu Kopernika w sezonie zasadniczym zremisował dwumecz z leszczynianami, jednak w fazie play-off o takim wyniku nie ma mowy. Nie wiadomo jeszcze czy w Toruniu pojedzie i w jakiej formie będzie jeden z liderów gości, Nicki Pedersen. Duńczyk podczas ostatniej Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim zanotował bardzo groźnie wyglądający upadek, po którym wycofał się z dalszej rywalizacji. W awizowanych na niedzielę składach został jednak zgłoszony, więc decyzja z pewnością zapadnie tuż przed meczem. Wynik pierwszego półfinałowego starcia, które odbędzie się na Motoarenie, jest otwarty.

Celem minimum dla "Aniołów" był na ten sezon awans do play-off, po jego zrealizowaniu kolejnym jest medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

"Po kilku latach posuchy każdy z nas i naszych zawodników myśli o jego zdobyciu i na to teraz liczymy. Najlepiej, gdyby był to krążek ze złota, ale patrzymy na wszystko realistycznie i każdy z kolorów będzie dla nas cenny" - dodał Termiński.

Dwumecz z Unią zdecyduje, o jakie trofeum w tym sezonie walczyć będą ostatecznie torunianie. Pierwszy pojedynek odbędzie się na Motoarenie w niedzielę o godz. 19.30. Rewanż 13 września w Lesznie. Transmisje na antenie Polskiego Radia PiK.

Składy zespołów na mecz w Toruniu:

KS Toruń: 9. Chris Holder, 10. Kacper Gomólski, 11. Adrian Miedziński, 12. Grigorij Laguta, 13. Jason Doyle, 14. Oskar Fajfer, 15. Paweł Przedpełski.

Fogo Unia Leszno: 1. Nicki Pedersen, 2. Tomas H. Jonasson, 3. Przemysław Pawlicki, 4. Emil Sajfutdinow, 5. Grzegorz Zengota, 6. Bartosz Smektała. (PAP)

Toruń
żużel

Sport

IO w Tokio - Lekkoatleci w piątek dorzucają dwa kolejne medale, Mirosław bije rekord świata

IO w Tokio - Lekkoatleci w piątek dorzucają dwa kolejne medale, Mirosław bije rekord świata

2021-08-06, 18:00
IO w Tokiolekkoatletyka - Maria Andrejczyk ze srebrnym medalem w rzucie oszczepem

IO w Tokio/lekkoatletyka - Maria Andrejczyk ze srebrnym medalem w rzucie oszczepem

2021-08-06, 15:11
IO w Tokiowspinaczka sportowa - Aleksandra Mirosław z rekordem świata

IO w Tokio/wspinaczka sportowa - Aleksandra Mirosław z rekordem świata!

2021-08-06, 11:22
Dawid Tomala został mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym na 50 km

Dawid Tomala został mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym na 50 km!

2021-08-06, 08:49
PŚ w szachach - arcymistrz Duda pierwszym polskim triumfatorem

PŚ w szachach - arcymistrz Duda pierwszym polskim triumfatorem

2021-08-05, 19:46
IO w Tokio - Polacy w czwartek bez medalu i ze zmiennym szczęściem

IO w Tokio - Polacy w czwartek bez medalu i ze zmiennym szczęściem

2021-08-05, 17:04
IO w Tokiolekkoatletyka - Polki awansowały do finału sztafety 4x400 m

IO w Tokio/lekkoatletyka - Polki awansowały do finału sztafety 4x400 m

2021-08-05, 13:07
eWinner 1. Liga - Grzegorz Zengota wypada ze składu Polonii

eWinner 1. Liga - Grzegorz Zengota wypada ze składu Polonii

2021-08-05, 11:10
IO w Tokio - W środę kolejne cztery medale Polaków, Lewandowski w półfinale po decyzji sędziów

IO w Tokio - W środę kolejne cztery medale Polaków, Lewandowski w półfinale po decyzji sędziów

2021-08-04, 19:36
Tokiolekkoatletyka - złoty młot Nowickiego, Fajdek z brązem

Tokio/lekkoatletyka - złoty młot Nowickiego, Fajdek z brązem

2021-08-04, 14:34
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę