Euroliga koszykarek - Nadieżda - Energa 65:63

2014-11-05, 18:33  Polska Agencja Prasowa

Energa Toruń przegrała w Orenburgu z wicemistrzem Rosji Nadieżdą 63:65 (27:20, 10:17, 19:10, 7:18) w swoim debiucie w Eurolidze koszykarek (gr. B). O sukcesie miejscowego zespołu zadecydowała czwarta kwarta, wygrana 18:7.

Nadieżda: Dewanna Bonner 15, Natalia Żedik 10, Glory Johnson 10, Zoi Dimitrakou 9, Ana Cruz 9, Jelena Biegłowa 6, Natalia Wieru 6, Jelena Kiriłowa 0, Jelena Wołkowa 0;

Energa: Rebecca Harris 14, Tijana Ajdukovic 13, Aleksandra Pawlak 9, Jelena Velinovic 8, Maurita Reid 7, Amanda Jackson 7, Tereza Peckova 2, Katarzyna Suknarowska 3, Agnieszka Makowska 0;

Koszykarki Energi były o krok od sprawienia sensacji, jaką byłaby wygrana na wyjeździe z wicemistrzem Rosji. Po 30 minutach, dzięki dobrej defensywie, torunianki prowadziły 56:47, ale fatalna skuteczność w czwartej kwarcie zadecydowała o porażce. Przez osiem minut decydującej części spotkania zawodniczki Energi zdobyły tylko dwa punkty, podczas gdy rywalki 13.

Rosjanki dominowały w walce pod koszami (w całym meczu wygrały walkę o zbiórki 51:31), ale przez ponad 30 minut miały kłopoty z grą przeciwko dobrej obronie koszykarek bośniackiego trenera Elmedina Omanica. Torunianki miały 44,7 skuteczności rzutów za dwa punkty, a ich rywalki zaledwie 39,6.

Po pierwszej kwarcie Energa prowadziła 27:20, po dobrej podkoszowej grze serbskiej środkowej Tijany Ajdukovic. Do przerwy był remis 37:37. Dobrze spisywały się rozgrywające Energi Rebecca Harris i Jamajka Maurita Reid.

Trzecia kwarta ponownie należała do torunianek. Znakomity jej początek spowodował, że Energa uzyskała w jej połowie najwyższą przewagę w spotkaniu - 54:37. Podopieczne trenera Omanica miały jednak coraz więcej kłopotów z zatrzymaniem najlepszej w Orenburgu, Amerykanki Dewanny Bonner.

W czwartej Rosjanki wzmocniły defensywę. To był kluczowy moment meczu. W 35. minucie był remis 58:58. Torunianki pudłowały raz za razem, a po niecelnych rzutach faulowały rywalki. Te wykorzystywały wolne i na 35 sekund przed końcem Nadieżda prowadziła 64:60. "Katarzynki" walczyły do końca, za trzy punkty na 25 sekund przed końcem trafiła Aleksandra Pawlak, ale prowadzenia torunianki nie zdołały już odzyskać.

W drugiej kolejce Energa podejmie 12 listopada turecki Agu Spor Kulubu Kayseri. (PAP)

koszykówka

Fatalne wieści dla GKM-u Grudziądz. Jason Doyle musi zakończyć sezon

2024-06-01, 13:13
Liga Narodów: Polki są nie do zatrzymania. Kolejne zwycięstwo bez straty seta

2024-05-31, 23:11
GKM Grudziądz nie sprawił niespodzianki w Częstochowie. Dobry początek to za mało

2024-05-31, 22:36
Gwiazda Bydgoszcz z brązowym medalem MP. Bydgoszczanie nie dokonali cudu

Gwiazda Bydgoszcz z brązowym medalem MP. Bydgoszczanie nie dokonali „cudu”

2024-05-31, 21:56
Roland Garros: Świątek gra dalej. Dobry start deblistów. Hurkacz znów nie dokończył meczu

2024-05-31, 21:37
Polski pięściarz z awansem na igrzyska olimpijskie. Durkacz zaprezentuje się w Paryżu

2024-05-31, 17:34
Surowe kary dla GKM-u i Stali za obustronny walkower. Żużlowcy dostali po kieszeni

Surowe kary dla GKM-u i Stali za obustronny walkower. Żużlowcy dostali „po kieszeni”

2024-05-31, 15:57
Gwiazda Bydgoszcz ma dwóch szachowych MP. Wojtaszek i Kaszlińska z tytułami

2024-05-31, 11:01
Sportowe weekendowy rozkład jazdy  co czeka regionalne zespoły

Sportowe weekendowy rozkład jazdy – co czeka regionalne zespoły?

2024-05-31, 10:00
Gwiazda wciąż z szansami na finał. Bydgoszczanie odrobią duże straty Relacja w PR PiK

Gwiazda wciąż z szansami na finał. Bydgoszczanie odrobią duże straty? Relacja w PR PiK

2024-05-31, 07:30