Lekkoatletyczne ME - brąz polskiej sztafety 4x400 m mężczyzn

2014-08-17, 16:04  Polska Agencja Prasowa
Brązowi medaliści w sztafecie 4x400 m na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Zurychu. Fot. PAP/Adam Warżawa

Brązowi medaliści w sztafecie 4x400 m na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Zurychu. Fot. PAP/Adam Warżawa

Polska sztafeta 4x400 m mężczyzn w składzie Rafał Omelko, Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina wywalczyła brązowy medal 22. lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Zurychu. Przed biało-czerwonymi na metę dotarli Brytyjczycy i Rosjanie.

Podopieczni Józefa Lisowskiego uzyskali wynik 2.59,85. Po raz ostatni Polacy medal w tej konkurencji zdobyli w 2006 roku.

Brytyjczycy pokonali dystans w czasie 2.58,79, a Rosjanie - 2.59,38.

"Nie chcę nic mówić, ale chyba czas najwyższy znowu zacząć liczyć się na najważniejszych zawodach" - mówił przed wylotem Lisowski, szkoleniowiec wielu pokoleń 400-metrowców. To także on jest ojcem największych sukcesów biało-czerwonych w tej konkurencji.

W tym sezonie Polacy zrobili duże postępy. Aż trzej zawodnicy - Krzewina (WKS Śląsk Wrocław), Omelko (AZS AWF Wrocław) i Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław) uzyskali w biegach indywidualnych czasy poniżej 46 s. Wszyscy rocznik 1989. Niewiele gorszy był starszy od nich o trzy lata Kozłowski (AZS UWM Olsztyn) - 46,01. I to właśnie na nich postawił także Lisowski w finale sztafet. Decyzja - jak się okazało - słuszna.

Krzewina na ostatniej zmianie dostał pałeczkę jako czwarty. I do ostatniej prostej utrzymywał tą pozycję, ale nie tracił dystansu do Francuza. Na ostatnich metrach stoczył z nim walkę ramię w ramię, ale na mecie okazał się lepszy o 0,04 s.

Był to dwunasty krążek wywalczony w Zurychu przez ekipę biało-czerwonych. Do tej pory medale zdobyli: złote - Adam Kszczot (RKS Łódź, 800 m) i Anita Włodarczyk (Skra Warszawa, młot); srebrne - Yared Shegumo (AZS AWF Warszawa, maraton) Paweł Wojciechowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz, tyczka), Paweł Fajdek (Agros Zamość, młot), Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa, 800 m) i Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów, 3000 m z przeszkodami); brązowe - Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa, 800 m), Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań, młot), Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki, dysk) i Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa, kula).

Tak udane mistrzostwa Polacy mieli po raz ostatni w Budapeszcie w 1966 roku. Wówczas reprezentacja przywiozła do kraju piętnaście krążków. Dwanaście medali było także w Sztokholmie (1958), a trzynaście w Belgradzie (1962). (PAP)

lekkoatletyka

Sport

Ranking FIFA - Polska na 20. miejscu, Belgia nadal prowadzi

Ranking FIFA - Polska na 20. miejscu, Belgia nadal prowadzi

2019-04-05, 07:50
Ekstraliga żużlowa  grudziądzkie Gołębie chcą w końcu wznieść się wysoko

Ekstraliga żużlowa – grudziądzkie „Gołębie” chcą w końcu wznieść się wysoko

2019-04-04, 19:00
Ekstraliga żużlowa - Get Well Toruń chce wrócić do czołówki

Ekstraliga żużlowa - Get Well Toruń chce wrócić do czołówki

2019-04-04, 17:00
Trener Arkadiusz Rusin po dwóch triumfach z Artego: to jeszcze nie koniec

Trener Arkadiusz Rusin po dwóch triumfach z Artego: to jeszcze nie koniec

2019-04-04, 15:00
Trener Maciejewski po zwycięstwach z Energą: dla nas cały czas jest 0:0

Trener Maciejewski po zwycięstwach z Energą: dla nas cały czas jest 0:0

2019-04-04, 13:00
Ekstraklasa piłkarska - wygrane Legii i Lecha po zmianach trenerów

Ekstraklasa piłkarska - wygrane Legii i Lecha po zmianach trenerów

2019-04-04, 11:00
Liga Mistrzów siatkarzy - PGE Skra daleko od finału rozgrywek

Liga Mistrzów siatkarzy - PGE Skra daleko od finału rozgrywek

2019-04-04, 09:00
Ekstraklasa koszykarek - trudna sytuacja Artego i Energi. Drugie porażki z rzędu

Ekstraklasa koszykarek - trudna sytuacja Artego i Energi. Drugie porażki z rzędu

2019-04-04, 06:16
Ekstraklasa koszykarzy - triumf Polskiego Cukru Toruń na koniec 25. kolejki

Ekstraklasa koszykarzy - triumf Polskiego Cukru Toruń na koniec 25. kolejki

2019-04-03, 11:12
Ekstraklasa koszykarek - porażki Artego i Energi na początek play-off

Ekstraklasa koszykarek - porażki Artego i Energi na początek play-off

2019-04-03, 08:10
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę