Turniej WTA w Cincinnati - A.Radwańska trzeci raz z rzędu w 1/4 finału

2014-08-15, 10:50  Polska Agencja Prasowa

Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwańska pokonała mającą polskie korzenie Niemkę Sabine Lisicki 6:1, 6:1 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Tour Premier w Cincinnati. Tenisistka z Krakowa dotarła do "ósemki" w tej imprezie trzeci raz z rzędu.

Radwańska nie ma, jak na razie żadnych problemów z przechodzeniem do kolejnych etapów rywalizacji na kortach twardych w Cincinnati (wcześniej pokonała Japonkę Kurimi Narę 6:2, 6:2). Zajmująca piąte miejsce w rankingu WTA zawodniczka, by zapewnić sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju, potrzebowała zaledwie 53 minut. Rozgrywany w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego pojedynek z 29. na światowej liście Lisicki był bardzo jednostronny. 25-letnia Polka straciła łącznie tylko dwa gemy i to gdy w każdej z odsłon miała już wypracowaną wyraźną przewagę (w pierwszym przy stanie 3:0, w drugim 5:0).

Będąca jej rówieśniczką Niemka ustępowała wyżej notowanej rywalce niemal w każdym elemencie. Szło jej zdecydowanie gorzej niż w spotkaniu z Radwańską sprzed tygodnia - wówczas w Montrealu zawodniczki te stoczyły trzysetowy pojedynek. Tak jak wtedy Lisicki i tym razem nie była w stanie wykorzystać swojej największej broni - serwisu. Rekordzistka pod względem szybkości w tym elemencie (131 mph, czyli 210,8 km/h) zanotowała trzy asy, ale - podobnie jak tydzień temu - popełniła aż siedem podwójnych błędów. Krakowianka miała ich o pięć mniej, a bezpośrednio dzięki serwisowi punktowała raz.

Radwańska wygrała trzeci mecz z Lisicki i tym samym wyszła na prowadzenie w ogólnym bilansie tych spotkań (3-2). Ich poprzedni pojedynek stanowił rewanż za półfinał ubiegłorocznej edycji Wimbledonu. Owa przegrana w półfinale wielkoszlemowej imprezy w Londynie była jedną z najboleśniejszych porażek krakowianki w karierze.

W następnej rundzie rywalizacji w Cincinnati triumfatorka imprezy w Montrealu zmierzy się z kolejną zawodniczką mającą polskie korzenie - Caroline Wozniacki. Z Dunką podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego wygrała cztery z ich dziewięciu konfrontacji. Ostatnio to ona miała w nich jednak lepszą passę - wygrała trzy ostatnie ich mecze.
Rozstrzygając na swoją korzyść spotkanie z Lisicki, Radwańska powtórzyła swój najlepszy wynik z imprezy w Cincinnati. Do ćwierćfinału dotarła również w dwóch poprzednich edycjach tych zawodów. Wówczas - w obu przypadkach przeszkodą nie do przejścia okazywała się dla niej Na Li. W tym roku Chinka nie startuje z powodu kontuzji.

W eliminacjach odpadła Urszula Radwańska. Do turnieju zgłosiły się też dwie polskie deblistki. Alicja Rosolska z Kanadyjką Gabrielą Dabrowski odpadły już w pierwszej rundzie, natomiast Klaudia Jans-Ignacik i Czeszka Karolina Pliskova zostały wyeliminowane w 1/8 finału.

Wynik meczu 1/8 finału gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) - Sabine Lisicki (Niemcy) 6:1, 6:1. (PAP)

tenis ziemny

Sport

Tenisiści stołowi z Torunia ponownie mistrzami Polski w grze podwójnej

Tenisiści stołowi z Torunia ponownie mistrzami Polski w grze podwójnej

2020-03-01, 15:45
Bydgoszczanki ze srebrem i brązem mistrzostw Europy w strzelectwie

Bydgoszczanki ze srebrem i brązem mistrzostw Europy w strzelectwie!

2020-03-01, 15:32
Wiosenny falstart grudziądzkich piłkarzy w 1. lidze

Wiosenny falstart grudziądzkich piłkarzy w 1. lidze

2020-03-01, 14:41
Sukcesy lekkoatletów z regionu w pierwszym dniu Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu

Sukcesy lekkoatletów z regionu w pierwszym dniu Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu

2020-02-29, 22:14
Hokeiści na trawie Pomorzanina Toruń halowymi mistrzami Polski

Hokeiści na trawie Pomorzanina Toruń halowymi mistrzami Polski!

2020-02-29, 21:54
Koszykarki Artego zgarnęły całą pulę w hicie, a torunianki znów przegrały

Koszykarki Artego zgarnęły całą pulę w hicie, a torunianki znów przegrały

2020-02-29, 18:56
Kolarz torowy z Grudziądza jest już w strefie medalowej mistrzostw świata

Kolarz torowy z Grudziądza jest już w strefie medalowej mistrzostw świata!

2020-02-29, 18:45
Bydgoskie piłkarki przegrały we Wrocławiu ważny mecz ekstraligowy

Bydgoskie piłkarki przegrały we Wrocławiu ważny mecz ekstraligowy

2020-02-29, 15:38
Bydgoskich siatkarzy poprowadzi nowy trener

Bydgoskich siatkarzy poprowadzi nowy trener!

2020-02-28, 14:57
Anwil przegrał u siebie ze Stelmetem w hicie ekstraklasy koszykarzy

Anwil przegrał u siebie ze Stelmetem w hicie ekstraklasy koszykarzy

2020-02-27, 22:34
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę