Turniej WTA w Montrealu - Agnieszka Radwańska: wybiegałam to zwycięstwo

2014-08-10, 10:16  Polska Agencja Prasowa

Rozstawiona z numerem trzecim Agnieszka Radwańska podkreśliła, że zwycięstwo nad Rosjanką Jekateriną Makarową w półfinale turnieju WTA Tour w Montrealu nie przyszło jej łatwo i kosztowało sporo wysiłku. "Musiałam je wybiegać" - oceniła polska tenisistka.

"To był świetny mecz. Dwie godziny walki, długich wymian i zaciętej gry. Musiałam wybiegać to zwycięstwo, bo Jekaterina jest tak dobra. Musiałam dać z siebie 100 procent" - opisywała swoje wrażenia Radwańska. Piąta zawodniczka rankingu WTA triumfowała w rozgrywanym w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego spotkaniu ze sklasyfikowaną o 14 pozycji niżej Makarową 7:6 (7-1), 7:6 (7-3).

25-letnia krakowianka zaznaczyła, że różnica na jej korzyść w konfrontacji ze starszą o rok Rosjanką, która w 1/8 finału wyeliminowała triumfatorkę Wimbledonu Czeszkę Petrę Kvitovą, była minimalna. "Byłam lepsza o zaledwie kilka punktów. Naprawdę bardzo się cieszę z tego zwycięstwa" - podkreśliła.

Leworęczna zawodniczka z Moskwy była stroną dominującą jeśli chodzi o skuteczność ofensywnej gry. Miała 37 uderzeń kończących przy 28 u Polki. Znacząca jest zaś liczba niewymuszonych błędów - Makarowa popełniła ich 43, a Polka tylko 14.

Radwańska po raz pierwszy w karierze wystąpi w decydującym spotkaniu Rogers Cup - imprezy rozgrywanej na przemian w Montrealu i Toronto. W niedzielę (początek o godz. 19 czasu polskiego) jej rywalką będzie Venus Williams. Z Amerykanką będącą 26. rakietą świata zmierzy się po raz dziewiąty w karierze. Bilans dotychczasowych pojedynków jest dla podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego niekorzystny (3-5), ale wygrała dwa ostatnie z nich, w 2012 roku.

"Uważam, że Venus jest teraz na topie. Oglądałam jej półfinał (pokonała w nim młodszą siostrę Serenę, liderkę światowego rankingu w trzech setach - PAP) i inny mecz sprzed kilku dni. Ona gra w tym tygodniu niesamowicie. Pokonać ją nie będzie łatwo. Ale to finał, obie będziemy walczyć i zobaczymy, jakie będzie rozstrzygnięcie" - dodała.(PAP)

tenis ziemny

Sport

Ogień olimpijski dotarł już do Japonii

Ogień olimpijski dotarł już do Japonii

2020-03-20, 12:18
Bydgoskie siatkarki też zakończą sezon. Oficjalny komunikat za tydzień

Bydgoskie siatkarki też zakończą sezon. Oficjalny komunikat za tydzień!

2020-03-19, 15:22
Koniec sezonu koszykarzy: Anwil z brązowym medalem

Koniec sezonu koszykarzy: Anwil z brązowym medalem!

2020-03-18, 15:45
Międzynarodowy Komitet Olimpijski tłumaczy decyzję o utrzymaniu terminu igrzysk

Międzynarodowy Komitet Olimpijski tłumaczy decyzję o utrzymaniu terminu igrzysk

2020-03-18, 13:54
Prezes Anwilu jest za zakończeniem koszykarskiego sezonu

Prezes Anwilu jest za zakończeniem koszykarskiego sezonu

2020-03-17, 19:03
Piłkarskie Euro 2020 przełożone na przyszły rok

Piłkarskie Euro 2020 przełożone na przyszły rok!

2020-03-17, 14:28
Ograniczenia na trasie sztafety olimpijskiej w Japonii

Ograniczenia na trasie sztafety olimpijskiej w Japonii

2020-03-17, 12:31
W Londynie nie popłyną, oby we wrześniu w Bydgoszczy na Wielkiej Wioślarskiej tak

W Londynie nie popłyną, oby we wrześniu w Bydgoszczy na Wielkiej Wioślarskiej tak

2020-03-16, 23:54
Koronawirus, a igrzyska olimpijskie w Tokio

Koronawirus, a igrzyska olimpijskie w Tokio

2020-03-16, 15:18
Polski piłkarz zarażony koronawirusem

Polski piłkarz zarażony koronawirusem!

2020-03-14, 20:09
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę