MŚ siatkarzy - trener Antiga: Serbia to dobry rywal na inaugurację

2014-08-07, 12:59  Polska Agencja Prasowa

Meczem z Serbią na Stadionie Narodowym w Warszawie polscy siatkarze 30 sierpnia rozpoczną swój udział w mistrzostwach świata. Zdaniem francuskiego trenera kadry Stephane'a Antigi drużyna z Bałkanów to dobry rywal na inaugurację.

"Nie byłoby dobrze dla kibiców, gdybyśmy pierwszy mecz w Warszawie na Stadionie Narodowym grali z Kamerunem. Lepiej dla wszystkich, że w tym spotkaniu spotkamy się z silnym przeciwnikiem. Dlatego chciałem, żebyśmy na otwarcie mistrzostw zmierzyli się z Serbią" - powiedział Antiga.

Zdaniem kapitana reprezentacji Polski Michała Winiarskiego ocena pomysłu zorganizowania meczu otwarcia na stadionie w dużej mierze będzie zależała od wyniku tego pojedynku.

"Zagramy z najsilniejszym rywalem w grupie i jak wygramy, to będzie to dobrze oceniane. Na pewno będzie to jednak coś nowego dla nas, jak i dla Serbów. Jesteśmy przyzwyczajeni do grania na wielkich obiektach, ale na takim jeszcze nie występowaliśmy. Mam nadzieję, że jako gospodarze będziemy mogli troszkę dłużej tam potrenować i to wystarczy do tego, żeby złapać jakieś punkty odniesienia" - powiedział Winiarski.

Środkowy Andrzej Wrona w rozmowie z PAP podkreślił natomiast, że mecz otwarcia będzie tylko jednym z kilku ważnych pojedynków na MŚ.

"Pierwszy mecz turnieju zawsze jest wyjątkowy i specyficzny, bez względu na to, czy gra się przy pełnym stadionie, czy przed tysiącem osób. W takim spotkaniu zawsze są jakieś nerwy i niepewność. Na pewno jednak przygotowywana oprawa otwarcia mistrzostw sprawia, że będzie to wyjątkowe wydarzenie, o którym rozmawiamy w czasie wolnym. Jesteśmy tym podekscytowani, ale musimy się tonować i pamiętać, że MŚ to nie jest jeden mecz. Nie możemy zapomnieć, że gramy potem jeszcze całą grupę we Wrocławiu. To będą równie ważne pojedynki, choć ten na otwarcie na pewno będzie wyjątkowy, bo przed kilkudziesięcioma tysiącami kibiców" - powiedział Wrona.

Selekcjoner kadry podkreślił natomiast, że ważne będzie, by jego podopieczni na Stadionie Narodowym skupili się wyłącznie na tym, co będzie się działo na boisku.

"Będzie to trudny, ale normalny mecz, w którym mamy się koncentrować tylko na grze, a nie na samym wydarzeniu i jego otoczce" - wyjaśnił Antiga.

Zdaniem libero reprezentacji Pawła Zatorskiego choć spotkanie z Serbią na Stadionie Narodowym będzie dużym wydarzeniem, to pojedynki na tak dużych obiektach nie będą raczej przyszłością siatkówki.

"To jest duże przedsięwzięcie, które ciężko by było wpisać na stałe w kalendarz. Oczywiście to zależy od związku, nie od nas. My się podporządkujemy każdej decyzji" - powiedział PAP Zatorski.

Zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale zakończy się 13 sierpnia. Dzień później zespół przeniesie się do Krakowa, gdzie w dniach 16-18 sierpnia odbędzie się Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W turnieju oprócz Polaków wystąpią zespoły Bułgarii, Chin i Rosji. 21 sierpnia powrót do Spały, a 25 lub 26 sierpnia biało-czerwoni przeniosą się do Warszawy, gdzie rozpoczną bezpośrednie przygotowania do meczu otwarcia. (PAP)

siatkówka

Sport

Grudziądzcy żużlowcy mają nowego trenera

Grudziądzcy żużlowcy mają nowego trenera

2020-11-12, 14:14
Polscy piłkarze pokonali Ukrainę w towarzyskim meczu

Polscy piłkarze pokonali Ukrainę w towarzyskim meczu

2020-11-11, 23:03
Pierwsza w sezonie porażka koszykarzy Polskiego Cukru w Arenie Toruń

Pierwsza w sezonie porażka koszykarzy Polskiego Cukru w Arenie Toruń

2020-11-11, 22:58
Bydgoscy siatkarze przegrali u siebie mecz na szczycie 1. ligi

Bydgoscy siatkarze przegrali u siebie mecz na szczycie 1. ligi

2020-11-10, 23:09
Apator zakontraktował nowego juniora

Apator zakontraktował nowego juniora

2020-11-10, 19:03
Sukces judoczki z Włocławka na młodzieżowych mistrzostwach Europy

Sukces judoczki z Włocławka na młodzieżowych mistrzostwach Europy

2020-11-09, 19:16
Była koszykarka klubów z Bydgoszczy i Torunia napisała książkę [dźwięk]

Była koszykarka klubów z Bydgoszczy i Torunia napisała książkę [dźwięk]

2020-11-09, 14:24
Zwycięstwo Astorii po ciężkim boju

Zwycięstwo Astorii po ciężkim boju

2020-11-08, 21:21
Anwil znów przegrywa w Hali Mistrzów

Anwil znów przegrywa w Hali Mistrzów

2020-11-08, 19:23
Wysoka przegrana bydgoskich piłkarek z liderem

Wysoka przegrana bydgoskich piłkarek z liderem

2020-11-08, 15:08
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę