Zwycięstwo Szwedów w sztafecie, Polacy na 15. miejscu

2014-02-16, 13:44  Polska Agencja Prasowa

Sztafeta szwedzkich biegaczy narciarskich, podobnie jak przed czterema laty w Vancouver, w niedzielę triumfowała w olimpijskich zmaganiach w Soczi. Drugie miejsce zajęli Rosjanie przed Francuzami. Polacy byli 15.

Szwedzi - Lars Nelson, Daniel Richardsson, Johan Olsson, Marcus Hellner - wygrali zdecydowanie prowadząc od początku rywalizacji sztafety 4x10 km. Na drugiej zmianie Danielowi Richardssonowi kroku dotrzymywał Fin Iivo Niskanen. Ostatecznie reprezentacja Finlandii zakończyła rywalizację na szóstym miejscu.

Na drugiej zmianie dobrze prezentował się również Lukas Bauer, który plasował się na trzeciej pozycji. Jednak Czesi ostatecznie zajęli ósmą lokatę.

Na ostatniej zmianie zaciętą walkę o drugie miejsce stoczyli Rosjanin Maksim Wylegżanin i Francuz Ivan Perrillat Boiteux. Przez zdecydowaną większość dystansu prowadził reprezentant "Trójkolorowych", jednak w finałowej części rywalizacji zadecydowało doświadczenie zawodnika gospodarzy, który poprowadził swoją sztafetę po srebrny medal.

Sporym zaskoczeniem jest czwarte miejsce Norwegów. Ich rodaczki dzień wcześniej również rozczarowały swoich kibiców i zajęły piąte miejsce.

Polacy w składzie: Maciej Kreczmer, Maciej Staręga, Jan Antolec i Sebastian Gazurek, zajęli przedostatnie, 15. miejsce ze stratą 7.04,5 min. (PAP)

narciarstwo

Sport

Bydgoskie koszykarki na zwycięskiej ścieżce

Bydgoskie koszykarki na zwycięskiej ścieżce

2020-11-04, 22:29
Anwil lepszy od Astorii w derby regionu

Anwil lepszy od Astorii w derby regionu

2020-11-04, 22:19
Brytyjczyk nowym żużlowcem zespołu z Torunia

Brytyjczyk nowym żużlowcem zespołu z Torunia

2020-11-04, 18:37
Grzegorz Zengota żużlowcem Abramczyk-Polonii Bydgoszcz

Grzegorz Zengota żużlowcem Abramczyk-Polonii Bydgoszcz

2020-11-04, 08:34
Już dziś koszykarskie derby Anwil-Astoria. Transmisja w Polskim Radiu PiK

Już dziś koszykarskie derby Anwil-Astoria. Transmisja w Polskim Radiu PiK!

2020-11-04, 08:24
Tomasz Gollob ma koronawirusa

Tomasz Gollob ma koronawirusa

2020-11-03, 18:57
Bracia Holderowie zostają w Toruniu

Bracia Holderowie zostają w Toruniu

2020-11-03, 18:38
Bydgoskie siatkarki na kwarantannie

Bydgoskie siatkarki na kwarantannie

2020-11-02, 12:31
Nowi żużlowcy w Abramczyk-Polonii

Nowi żużlowcy w Abramczyk-Polonii

2020-11-02, 09:48
Wspominamy sportowców, którzy odeszli w 2020 roku

Wspominamy sportowców, którzy odeszli w 2020 roku

2020-11-01, 08:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę