Środa, 17 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Żanny, Mirona, Jacka
Polskie Radio PiK » Sport
2022-05-06, 13:00 Redakcja/PAP

Thurnbichler ogłosił kadrę A polskiej reprezentacji w skokach

Kamil Stoch będzie liderem kadry A. Fot.: Antonio Bat/PAP
Kamil Stoch będzie liderem kadry A. Fot.: Antonio Bat/PAP
Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Jakub Wolny – tak prezentuje się polska kadra A w skokach narciarskich na sezon 2022/23. Informację opublikował Polski Związek Narciarski. To z tymi zawodnikami pracować będzie Thomas Thurnbichler.
Do polskiej reprezentacji wraca podział na mniejsze grupy. W ostatnich dwóch sezonach spróbowano innego modelu, czyli szerokiej kadry narodowej. Słaby miniony sezon oraz nowy trener to argumenty za tym, by wrócić do rozdzielenia skoczków.

Zapleczem kadry A jest kadra B, którą zajmie się Maciej Maciusiak. Jego podopiecznymi zostaną: Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Kacper Juroszek, Tomasz Pilch i Jan Habdas. Uzupełnieniem systemu są dwie grupy regionalne - beskidzka i podhalańska. W nich znaleźli się m.in. Stefan Hula i Klemens Murańka.

- Zmiana trenera przyniosła zmianę systemu, dlatego powstały dwa ośrodki bazowe i dwie grupy regionalne. Podział stworzono po to, aby bardziej zmotywować zawodników. Jeśli skoczkowie z grup regionalnych będą w formie, to otrzymają możliwość wspólnych treningów i zgrupowań kadrą A lub B - powiedział w komunikacie związku Adam Małysz.

PZN ogłosił także powołanie kadry narodowej kobiet. Panie będą trenować w dwóch ośrodkach bazowych: podhalańskim i beskidzkim. Na razie nie podano więcej szczegółów. Wiadomo też, że Łukasz Kruczek przestał pełnić rolę szkoleniowca skoczkiń. Były zawodnik otrzymał inną funkcję, zostając koordynatorem ds. skoków narciarskich.

Sport

2022-08-16, godz. 22:55 Katarzyna Wasick zdobyła srebro na pływackich ME Katarzyna Wasick zdobyła srebrny medal na 50 metrów stylem dowolnym w pływackich mistrzostwach Europy w Rzymie. Do zwyciężczyni, Sarahy Sjoestroem, Polka… » więcej 2022-08-16, godz. 22:29 Urszula Łoś ze srebrnym medalem ME w kolarstwie torowym Urszula Łoś wywalczyła srebrny medal kolarskich mistrzostw Europy na torze w konkurencji keirin. Zawodniczka Stali Grudziądz wywiozła z imprezy dwa medale… » więcej 2022-08-16, godz. 16:46 Michał Kwiatkowski w INEOS Grenadiers do końca 2025 roku Michał Kwiatkowski przedłużył umowę z brytyjską ekipą INEOS Grenadiers. Nowy kontrakt Polaka z grupą kolarską obowiązuje do końca 2025 roku. » więcej 2022-08-16, godz. 14:44 Iga Baumgart-Witan jedną z trzech Polek w finale ME na 400 metrów Bardzo udane półfinały mają za sobą polscy sprinterzy w biegach na 400 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. U pań do finału… » więcej 2022-08-16, godz. 11:22 Anna Matuszewicz nie wystąpi w finale ME w skoku w dal Drugiego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Europy rozgrywanych w Monachium do rywalizacji przystąpiła Anna Matuszewicz z MKL-u Toruń. Młoda skoczkini w dal… » więcej 2022-08-16, godz. 09:30 Kubera wygrał rundę IMP. Słaby występ zawodników z regionu Zwycięstwem Dominika Kubery zakończyła się druga runda Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu, która w poniedziałek odbyła się w Krośnie. Powodów… » więcej 2022-08-15, godz. 21:23 Daria Pikulik z brązowym medalem ME w kolarstwie torowym Daria Pikulik zdobyła w Monachium brązowy medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w konkurencji omnium. Mistrzynią kontynentu została Włoszka Rachele… » więcej 2022-08-15, godz. 20:23 Brda znów była miejscem pływackich zmagań. Za nami „Woda Bydgoska” [RELACJA] Za nami ósma edycja Wody Bydgoskiej, organizowanej na Wyspie Młyńskiej. Łącznie udział w imprezie wzięło prawie 400 zawodników, którzy wskoczyli do Brdy… » więcej 2022-08-15, godz. 17:29 Aż cztery medale Polaków podczas ME we wspinaczce sportowej Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Polski we wspinaczce sportowej podczas rozgrywanych w Monachium mistrzostw Europy. W rywalizacji kobiet triumfowała… » więcej 2022-08-15, godz. 14:57 Dwa medale dla Polski w maratonie podczas lekkoatletycznych ME Świetnie dla reprezentacji Polski otworzyły się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy rozgrywane w Monachium. Złoto w maratonie zdobyła Aleksandra Lisowska… » więcej
1234567