31 grudnia 1949 roku zaprezentowaliśmy słuchowisko Zbigniewa Lengrena pt.
„Pieśń dżungli” w realizacji i reżyserii Zenona Jarugi, pierwsze z zachowanych słuchowisk radiowych.
„Na Kujawach powiadają - pieśni naszego regionu” to tytuł audycji, którą Anna Jachnina przedstawiła Słuchaczom 31 grudnia 1953 roku.
„Bory Tucholskie - wierzenia i legendy” to kolejna audycja Anny Jachniny, zaprezentowana 31 grudnia 1954 roku. O przeglądzie dorobku taśmoteki Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia w Bydgoszczy, opowiedziała Anna Jachnina w audycji pt.
„Noworoczny remanent w ludowym kramiku” z 11 lutego 1963 roku. Fragment wesela kaszubskiego oraz zwyczaje i wierzenia noworoczne przedstawiła Anna Jachnina w audycji pt.
„Zdrowia, szczęścia winszujemy” z 31 grudnia 1963 roku. Zwyczaje kolędowe i zapustne na Kujawach przybliżyła Anna Jachnina w audycji pt.
„Od szopki po zapust” z 31 grudnia 1965 roku. Również 31 grudnia 1865 roku w audycji pt.
„Gdy północ ogłasza nowy rok”. do wspomnień sylwestrowych Aleksandra Ciesielska zaprosiła Annę Jachninę. 31 grudnia 1970 roku w audycji pt.
„Kto nie tabaczy ten nic nie znaczy”, Anna Jachnina opowiedziała o spotkaniu z tabacznikami. 30 grudnia 1971 roku w sylwestrowym wydaniu audycji
„Bydgoskie Radio-Echo”, Zbigniew Kuczewski i Zdzisław Urbanek pokusili się o podsumowanie roku. O „inteligencji” maszyn elektronowych opowiada reportaż pt.
„Na rozdrożu”, który Adam Wojciechowski przedstawił 1 stycznia 1973 roku. 2 stycznia 1985 roku w reportażu pt.
„Tylko jego dłoń w mojej” Zbigniew Ostrowski opowiedział jak Elvis Presley zmienił życie 40 letniego zegarmistrza z Torunia. 1 stycznia 1995 roku w relacji pt.
„Zamarte - Jasełka” Andrzej Krystek opisał jasełka przygotowane przez dzieci w zabytkowym kościele w Zamartem. 31 grudnia 2002 roku w audycji
„Raz na ludowo” Andrzeja Krystka, o Sylwestrze w chacie Kociewskiej opowiedziała etnograf Urszula Makowska. 30 grudnia 2003 roku w relacji pt.
„Sylwestrowe bale” Andrzej Krystek odniósł się do zabaw sylwestrowych 2003/2004. 30 grudnia 2003 roku w relacji pt.
„Przed nocą sylwestrową” Sława Skibińska opowiedziała o przygotowaniach i spędzaniu Sylwestra. 30 grudnia 2004 roku w relacji pt.
„Postanowienia na nowy rok”, Sława Skibińska przedstawiła noworoczne postanowienia jakie postawili sobie dziennikarze Polskiego Radia PiK.
Sylwestrowe południe w audycji „Radio z Historią” zamyka cykl naszych środowych spotkań w roku 2025. Wspomnień zilustrowanych dźwiękiem z bogatej kolekcji materiałów dziennikarskich, dokumentujących dzieje radiofonii w naszym regionie jest jeszcze do odkrycia i odkurzenia całe mnóstwo. Nie zawahamy się po nie sięgnąć, czerpiąc z bogactwa źródeł audialnych w
Archiwum Dokumentów Fonicznych. Dziękujemy Państwu za wspólne środy w naszym cyklu w kończącym się roku i zapraszamy na podobne spotkania w roku 2026. Do Siego Roku życzą Słuchaczom: Ewa Dąbrowska i Marek Rzepa.