Środa, 01 lutego 2023 r.   Imieniny: Brygidy, Ignacego, Seweryna
Lista Przebojów
Polskie Radio PiK » Lista Przebojów

Lista Przebojów # 1500

16 czerwca 2019 r. nasza Lista Przebojów zagrała po raz 1500! Mamy się czym chwalić! Lista wystartowała 18 sierpnia 1990 roku (jeszcze pod szyldem Pomorskiej Rozgłośni Polskiego Radia w Bydgoszczy).

Jesteśmy drugą listą w Polsce (po Liście Przebojów Trójki) nadawaną bez przerwy. Pierwsze notowanie prowadził Wojciech Deluga, a na szczycie premierowego wydania zameldował się Elton John z piosenką "Sacrifice". Po 50 wydaniach audycji następcą Wojtka został Andrzej Roszak. Po nim listę na prowadzili: Dariusz Tomaszewski, Paweł Turski, Dariusz Gross i Piotr Majewski. Dwaj ostatni są gospodarzami audycji do dziś, a Dariusz Gross jest absolutnym rekordzistą w liczbie poprowadzonych notowań.

Początkowo nasz muzyczny top liczył 20 nagrań, zaś obecnie tygodniowe zestawienie ulubionych piosenek słuchaczy Radia PiK obejmuje 30 utworów podzielonych na poczekalnię (miejsca 30-21) i regularną dwudziestkę, w której przeboje gromadzą punkty do listy wszech czasów. Podsumowanie 1500 notowań pojawi się we wrześniu.

- Mając świadomość, że za chwilę zaczynają się wakacyjne wyjazdy, urlopy, itp., postanowiliśmy nie psuć zabawy tym, którzy chcieliby wysłuchać naszego topu wszech czasów. Dlatego podsumowanie przekładamy na początek roku szkolnego, a 16 czerwca zagraliśmy regularną listę z okrągłym numerkiem - mówi Piotr Majewski, prowadzący 1500 wydanie Listy Przebojów Radia PiK.

Solą naszej audycji są wierni Słuchacze, którzy od lat dają nam wiele dowodów sympatii. Pani Krystyna Ślinko z Bydgoszczy stworzyła i przyniosła do redakcji takie oto rękodzieło - pięknie dziękujemy!
Lista Przebojów PR PiK # 1500. Fot. Tomasz Kaźmierski Fot. Tomasz Kaźmierski

W jubileuszowym wydaniu Listy Przebojów Radia PiK pojawił się specjalny konkurs. W muzycznym miksie zagraliśmy fragmenty piosenek z pierwszego miejsca Listy w notowaniach: 1, 100, 250, 500 i 1000. Posłuchaj i odpowiedz: jakie to piosenki? Na odpowiedzi czekamy pod adresem: lista@radiopik.pl. Do wygrania m.in. głośniki bluetooth! Rozwiązanie - w niedzielę 23 czerwca. Do usłyszenia po 20:05!