Niedziela, 16 maja 2021 r.   Imieniny: Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
Polskie Radio PiK » Kraj - świat
2021-04-15, 21:00 Redakcja

Gala „Człowiek Roku 2020" „Gazety Polskiej". Laureatów jest trzech

Żołnierze WOT pomagają potrzebującym m.in. rozwożą żywność./fot. 8kpbot/nadesłane
Żołnierze WOT pomagają potrzebującym m.in. rozwożą żywność./fot. 8kpbot/nadesłane
Tygodnik „Gazeta Polska" przyznał laur „Człowieka Roku" Żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, laureatką Nagrody im. Grzegorza I Wielkiego przyznawanej przez „Nowe Państwo" jest sędzia Julia Przyłębska, prezes Trybunału Konstytucyjnego, a „Człowiekiem Roku" Klubów "Gazety Polskiej" został Jarosław Kaczyński.
- Jak co roku przyznaliśmy trzy nagrody. Laur Człowieka Roku „Gazety Polskiej” przypadł tysiącom mężnych i pełnych poświęcenia Żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej – Kobietom i Mężczyznom – którzy nie bacząc na zagrożenie epidemiczne ryzykowali swoim zdrowiem i życiem, niosąc pomoc osobom starszym i chorym - wyjaśniają organizatorzy dorocznego wydarzenia.

- Niezależnie od tego, jak potoczy się epidemia, pozostaniemy zawsze gotowi, zawsze blisko - mówił podczas uroczystości odebrania nagrody na gali „Człowiek Roku 2020" Gazety Polskiej gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.

- To ważne i wielkie wyróżnienie dla żołnierzy WOT i Ministerstwa Obrony Narodowej. Dziękuję za nagrodę, która symbolizuje wysiłek i służbę żołnierzy WOT w tym jakże trudnym roku, roku zdominowanym przez walkę z epidemią. Roku, w którym kolejny raz żołnierze WOT udowodnili, że są na służbie zawsze wtedy, kiedy są potrzebni - wskazał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, dziękując za wyróżnienie dla Wojsk Obrony Terytorialnej.

Nagroda im. Grzegorza I Wielkiego przyznawana przez „Nowe Państwo” trafiła do rąk Sędzi Julii Przyłębskiej, prezes Trybunału Konstytucyjnego.

- W ten sposób kolegium redakcyjne miesięcznika postanowiło docenić bezkompromisowość, z jaką nasza Laureatka stoi na straży porządku prawnego Rzeczypospolitej, opierając się brutalnym atakom i próbom ograniczenia niezależności sędziowskiej przez polityków opozycji oraz związane z nimi organizacje.

- Prawda może zwyciężyć tylko dzięki nam, naszej odwadze do głoszenia i obrony prawdy - wskazała Julia Przyłębska podczas odbierania nagrody im. Grzegorza I Wielkiego.

Wyboru swojego Laureata dokonały również Kluby „Gazety Polskiej”. W wyniku demokratycznego głosowania tytuł Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” otrzymał Jarosław Kaczyński, wicepremier i prezes Prawa i Sprawiedliwości.

- Jestem wdzięczny, zaszczycony i uważam tę chwilę za piękną w moim życiu, w którym zdarzyły się tragedie, ale w którym przyszły także i sukcesy, które mam nadzieję, że będą kontynuowane - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński odbierając nagrodę „Człowieka Roku 2020" Klubów Gazety Polskiej.

Kraj - świat

2021-05-16, godz. 17:08 Ile szczepionek podano już w Polsce? Ile trzeba było zutylizować? W Polsce podano już 15 mln 776 tys. 30 dawek szczepionek przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest 4 mln 535 tys. 597 osób - wynika z rządowego zestawieni ... » więcej 2021-05-16, godz. 14:45 Papież apeluje o przerwanie działań zbrojnych w konflikcie izraelsko-palestyńskim Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o przerwanie działań zbrojnych między Izraelczykami i Palestyńczykami oraz o dialog i pojednanie. Podkreślił, że wśró ... » więcej 2021-05-16, godz. 10:52 2 167 nowych zakażeń koronawirusem w kraju, w naszym regionie 108 Badania potwierdziły 2167 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; zmarło 55 osób z COVID-19 - poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Od początku p ... » więcej 2021-05-16, godz. 06:35 Deklaracja liderów Zjednoczonej Prawicy: wspólny rząd gwarantem realizacji Polskiego Ładu Tak jak Polski Ład jest właściwą odpowiedzią na wielkie wyzwania, przed którymi stoi nasz kraj, tak rząd Zjednoczonej Prawicy jest gwarantem jego realizacji; ... » więcej 2021-05-15, godz. 21:15 Koronawirus w polskiej delegacji na Konkurs Piosenki Eurowizji W polskiej delegacji na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji stwierdzono zakażenie koronawirusem - poinformował w sobotę organizator tego wydarzenia, Europej ... » więcej 2021-05-15, godz. 19:35 Prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro przedstawił pakiet ustaw Bezpieczeństwo Plus Rozwiązania dotyczące przestępczości gospodarczej, zaostrzenie kar za gwałt i pedofilię, walka z cyberprzestępczością oraz nowe regulacje dotyczące alimentów ... » więcej 2021-05-15, godz. 16:05 Golub-Dobrzyń świętuje. 70. rocznica połączenia miast Dawniej biegła między nimi granica polsko-krzyżacka, a potem między zaborem pruskim i rosyjskim. Dziś Golub i Dobrzyń to jedno miasto, które w sobotę świętuje ... » więcej 2021-05-15, godz. 15:15 Premier przedstawił „Polski Ład” i zapowiedział szerokie konsultacje planu Zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, dodatek 12 tys. zł na drugie dziecko, emerytura do 2500 zł bez podatku, zapewnienie do 100 tys. zł wkładu w ... » więcej 2021-05-15, godz. 12:35 Czynne ogródki restauracyjne. Więcej osób w pociągach, tramwajach i autobusach Decyzją rządu od północy z piątku na sobotę czynne mogą być ogródki restauracyjne, więcej osób może jechać pociągiem, autobusem, tramwajem, bo zwiększono limi ... » więcej 2021-05-15, godz. 11:15 Ponad 2,8 tys. nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, 144 w Kujawsko-Pomorskiem Badania potwierdziły 2896 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 298 osób z COVID-19 zmarło - poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Od początku pan ... » więcej
1234567