Sobota, 19 czerwca 2021 r.   Imieniny: Gerwazego, Protazego
Polskie Radio PiK » Kraj - świat
Plichta
2020-10-15, 18:06 Redakcja

UWAGA! Bydgoszcz i Toruń w czerwonej strefie. Ograniczenia od soboty (17.10)

Od soboty, 17 października wracają obostrzenia i zasada: "Zostań w domu"./fot.KPRM
Od soboty, 17 października wracają obostrzenia i zasada: "Zostań w domu"./fot.KPRM
Od soboty, 17 października wracają obostrzenia i zasada: "Zostań w domu"./fot. KPRM
Od soboty, 17 października wracają obostrzenia i zasada: "Zostań w domu"./fot. KPRM
Od soboty, 17 października wracają obostrzenia i zasada: "Zostań w domu"./fot.KPRM
Od soboty, 17 października wracają obostrzenia i zasada: "Zostań w domu"./fot.KPRM
Obostrzenia dotykają gastronomii, obiektów sportowych, szkół, instytucji kultury, kultu religijnego, itd.. Na 16 miast wojewódzkich, aż 11 znalazło się w czerwonej strefie, w tym Bydgoszcz i Toruń, co było przewidywane od kilku dni.
Nowe obostrzenia w strefie żółtej i czerwonej będą obowiązywały od 17 października.

W strefie czerwonej działalność gastronomii może być prowadzona w godz. 6-21; potem jest możliwość kupowania tylko na wynos, a podczas spożywania posiłków wewnątrz, co drugi stolik może być zajęty może być stoli.

W uroczystościach religijnych będzie mogło brać udział - w strefie żółtej nie więcej niż jedna osoba na cztery metry kwadratowe obiektu, a w strefie czerwonej jedna osoba na siedem metrów kwadratowych.

Wydarzenia sportowe mają się odbywać bez udziału publiczności; wydarzenia kulturalne - do 25 procent udziału publiczności; zawieszają działalność baseny, aquaparki, siłownie.

W strefie żółtej wydarzenia sportowe mają się odbywać bez udziału publiczności; zamknięte będą m.in. siłownie, a jeśli chodzi o zgromadzenia publiczne, zostały ograniczone do 25 osób, natomiast w strefie czerwonej: do 10 osób.

Przy szpitalach wojskowych powstaną tak zwane szpitale polowe. Rząd rozważa także możliwość budowy kolejnych szpitali. Jeśli chodzi o wszystkie szkoły, rozważany jest scenariusz zdalnego nauczania, na razie w trybie zdalnym mają pracować szkoły średnie i wyższe.

W strefach żółtych, w transporcie publicznym, wymaga się 50 procent zajętych miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich, wesela, imprezy okolicznościowe z udziałem maksymalnie 20 osób i bez zabawy tanecznej.

Strefa czerwona: zakaz organizacji imprez okolicznościowych takich jak wesela i konsolacje. Ponadto izolacja osób starszych, ale też pomoc seniorom, co będzie decydowało o sukcesie działań służb.

Czerwona strefa w kujawsko-pomorskim powiaty i miasta:

bydgoski
grudziądzki
inowrocławski
mogileński
nakielski
radziejowski
toruński
tucholski
włocławski
żniński
Bydgoszcz
Grudziądz
Toruń
Włocławek

Materiał Tatiany Adonis (Popołudnie z nami)
Strefa czerwona - ratusz
Strefa czerwona kultura-sport 1
Strefa czerwona kultura-sport 2
Strefa czerwona komunikacja1
Strefa czerwona - komunikacja 2
Strefa czerwona nauka

Kraj - świat

2021-06-18, godz. 16:15 Polska się gotuje! Przez kraj przechodzi fala upałów. Rekord w Lubuskiem Dla województwa lubuskiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił ostrzeżenie trzeciego stopnia przed upałami. Alerty drugiego oraz pierwszego stop ... » więcej 2021-06-18, godz. 15:15 Senat odmówił: Lidia Staroń nie będzie Rzecznikiem Praw Obywatelskich Za kandydaturą Staroń zagłosowało 45 senatorów, 51 było przeciw, 3 senatorów wstrzymało się od głosu. Oznacza to, że nowego RPO nie udało się wybrać już po ra ... » więcej 2021-06-18, godz. 10:52 190 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, 14 w Kujawsko-Pomorskiem - Badania potwierdziły 190 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 48 osób z COVID-19 - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-06-17, godz. 18:45 Eksperci z Niemiec z niepokojem obserwują rozprzestrzenianie się wariantu Delta koronawirusa Liczba nowych przypadków koronawirusa w Niemczech nadal spada. Jednak eksperci z niepokojem obserwują rozprzestrzenianie się tzw. indyjskiego wariantu koronaw ... » więcej 2021-06-17, godz. 16:40 Synoptyk IMGW: upał na zachodzie; na wschodzie nieco zimniej Czwartkowe popołudnie na zachodzie kraju zapowiada się upalnie; we Wrocławiu termometry pokażą 31 stopni - przekazał synoptyk IMGW Kamil Walczak. Najniższe te ... » więcej 2021-06-17, godz. 10:46 Raport Ministerstwa Zdrowia: w kraju 218 zakażeń koronawirusem i 46 zgonów Utrzymuje się niska liczba zakażeń koronawirusem. W dobowym zestawieniu resortu zdrowia z 17 czerwca, na Kujawach i Pomorzu było 10 zakażeń i 1 zgon. » więcej 2021-06-16, godz. 20:30 Po spotkaniu Biden-Putin: wspólne stanowisko o strategicznej stabilności - Rosja i USA porozumiały się, że ambasadorowie obu państw powrócą do swoich placówek w Waszyngtonie i w Moskwie - poinformował w środę prezydent Władimir Put ... » więcej 2021-06-16, godz. 18:06 Wicemarszałek Senatu: Wybór Lidii Staroń na RPO jest do zaakceptowania Zdaniem Bogdana Pęka, wicemarszałka Senatu (PiS), poparcie przez Senat kandydatury Staroń jest ostatnią szansą przerwania klinczu wokół RPO przed wejściem w ż ... » więcej 2021-06-16, godz. 16:32 Rzecznik rządu: Będziemy przedmiotem ataku dezinformacyjnego - W najbliższych tygodniach będziemy jako cała Polska, jako klasa polityczna, bez względu na barwy polityczne, przedmiotem ataku dezinformacyjnego; służby pod ... » więcej 2021-06-16, godz. 10:54 Ministerstwo Zdrowia: 241 zakażeń koronawirusem w raporcie z 16 czerwca Wielkopolska, Mazowsze i Łódzkie z największą liczbą pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa. Kujawy i Pomorze z 21 zakażeniami - jak wynika z dob ... » więcej
1234567