Polskie Radio PiK
z 23 stycznia 2023 roku

0:00 Nuty i minuty
01:45
Cleo - Dom
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Marcin Glapiak
Autor: Marcin Glapiak

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
Agnieszka Marszał
Autor: Agnieszka Marszał

Magazyn PiKtogramy – codzienny poradnik językowy, kalendarium, historia, ludzie, zabytki i kuchnia regionu, zjawiska społeczne w codziennych komentarzach socjologa, filozofa, etyka, psychologa i coacha, a o 11:40 kolejny odcinek powieści.

12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Autor: Michał Jędryka

W Radiokonferencji udział wezmą: – Sławomir Drelich – Polska 2050, – poseł Mariusz Kałużny – Solidarna Polska, – poseł Piotr Król – Prawo i Sprawiedliwość, – poseł Robert Kwiatkowski – Polska Partia Socjalistyczna. Porozmawiamy między innymi o tym, czy wydarzenia ostatniego tygodnia rzeczywiście zamknęły pomysł wspólnej lity wyborczej opozycji i jakie mogą być tego konsekwencje, o możliwych skutkach ustawy o Sądzie Najwyższym, która ma być procedowana w Senacie, o sytuacji wojennej na Ukrainie i o polskiej propozycji wysłania czołgów dla armii ukraińskiej oraz o spotkaniu w Davos. Audycja z transmisją wideo.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Reporterskie podsumowanie dnia oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów. W audycji reportaż Michała Słobodziana pod tytułem "Kosztowne ciepło": mieszkańcy części Osowej Góry w Bydgoszczy skarżą się na kilkuset złotowe podwyżki czynszów. Powodem są nowe stawki za ogrzewanie. Znajdująca się na Osowej Górze ciepłownia nie jest włączona do miejskiego systemu dlatego w tej części Bydgoszczy lokatorzy mają za ogrzewanie płacić więcej niż mieszkańcy innych osiedli. Władze Spółdzielni Mieszkaniowej "Zrzeszeni" chcą by różnice pokryto z budżetu miasta. Sprawą na najbliższej sesji zajmą się radni. To do nich będzie należeć decyzja. "Jak na razie w budżecie miasta takich pieniędzy nie ma" - podkreśla skarbnik Bydgoszczy. Czy powinny się znaleźć?

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Biblioteki w regionie, czym mogą zaskoczyć, co oferują mieszkańcom i jakie skarby w nich tkwią? Czy odwiedzanie biblioteki w dzisiejszych czasach jest w modzie? O tym dyskutować będą szefowe bibliotek w Barcinie, Pruszczu, Nowem nad Wisłą i Inowrocławiu.

19:00 Z sercem na dłoni
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w bieżącym roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

20:00 Historie słowem pisane
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Ciekawe reportaże z kraju i regionu. W trakcie programu prowadząca zaprasza do dyskusji zarówno gości w studiu jak i słuchaczy.

21:00 Wiara tworzy kulturę
Autor: Michał Jędryka

Objaśnienie polityki św. Tomasza z Akwinu otwiera historyczne tłumaczenie na język polski „Dzieł Wszystkich” tego autora. O niecodziennym przedsięwzięciu wydawniczym rozmawiamy w audycji „Wiara tworzy kulturę”, do której wysłuchania zapraszają: Michał Jędryka i Tomasz Rowiński.

22:00 Polskie granie
23:00 Przebojowa godzina
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.