Polskie Radio PiK
z 6 stycznia 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Autor: Bartłomiej Grzankowski

Poranny Magazyn Informacyjny, w którym budzimy region i staramy się podać najważniejsze o poranku wiadomości. Sprawdzamy prognozę pogody na weekend zarówno w regionie, jak i w kraju. Rekomendujemy wydarzenia kulturalne i sportowe. Zaglądamy do regionalnej prasy. W cyklu „Po drodze” sprawdzamy sytuację na rynku paliwowym, a w „Erze komputera” śledzimy nowości świata cyfrowego. W Kalendarium przypominamy ważne wydarzenia oraz solenizantów i jubilatów. A wszystko to okraszone dobrą muzyką!

8:06 Były to piękne dni
Autor: Zdzisław Pająk

Nagrania z muzycznego archiwum.

10:06 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie - pierwsze w tym roku styczniowe wyprawy po Pomorzu i Kujawach. Naszych słuchaczy zabierzemy szlakiem kościołów romańskich m.in. do Strzelna, Mogilna i Inowrocławia. Nasi słuchacze wysłuchają legendy o wzgórzu św.Wojciecha w Barcinie, Nie zabraknie propozycji dla lubiących wypoczywać aktywnie i przegladu prasy lokalnej, Będą zaproszenia na poświąteczne i noworoczne koncerty, a w styczniowe, sobotnie przedpołudnie będziemy też świętować z Orszakiem Trzech Króli.

12:00 Raz na zielono
Autor: Andrzej Krystek

Poradnik dla działkowców. Audycja z transmisją wideo.

13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Czatuj
Michał Zaręba
Autor: Michał Zaręba

Grupa torunian aktywnie rozpoczęła Nowy Rok. W audycji porozmawiamy o resocjalizacji więźniów i weterynarii - nowym kierunku na UMK. W kąciku historycznym 99. rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego.

15:00 Porozmawiajmy o kulturze
Autor: Iwona Rzeszotek

W programie podsumowanie kulturalnego roku w Toruniu. W dyskusji o ubiegłorocznych wydarzeniach udział wezmą Magdalena Kujawa redaktor miesięcznika Ikar oraz Adrian Aleksandrowicz z portalu internetowego Dzień Dobry Toruń. A mówić będziemy o filmowych sukcesach Jakuba Gierszała, nowych płytach i muzycznych projektach, których autorami są Steve Nasch czy zespół Q YA VY, o nowym obliczu Teatru W.Horzycy, w którym kierownictwo artystyczne objął Paweł Paszta, o duecie literackim Marcel Woźniak i Robert Małecki a także o rozbudowach, inwestycjach i zaskoczeniach.

16:00 Popołudnie z reportażem
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

W audycji przypomnimy postać profesora Alfonsa Hoffmana, urodzonego w Grudziądzu wybitnego elektryka, budowniczego elektrowni wodnej w Gródku. Alfons Hoffman miał ogromne zasługi w elektryfikacji Pomorza w okresie międzywojennym. Reportaż Magdaleny Świerczyńskiej-Dolot z Radia Gdańsk i Michała Zaręby z Radia PiK pt "Ludzki pan".

17:00 Muzyka i sport
Eryk Hełminiak
Autor: Eryk Hełminiak

Relacja z meczu koszykówki - Basket Liga Kobiet: Artego Bydgoszcz - Widzew Łódź.

20:00 Domówka - gramy dla ciebie
0:00 Nuty i minuty