Piątek, 15 października 2021 r.   Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
Polskie Radio PiK » Zielona strona życia
ogłoszenie własne nadawcy

W zgodzie z naturą


"Zielona strona życia" to audycja, która powstała z potrzeby serca. Przemierzając świat, odwiedzając i podziwiając cuda natury trudno spokojnie patrzeć na to, jak niszczymy środowisko naturalne.

Piękne góry, dzikie plaże, a wokół śmieci. Zamiast dżungli - pola uprawne. Coraz więcej zagrożonych wymarciem gatunków zwierząt. Te obrazki zapadają głęboko w pamięć i prześladują niemal codziennie. Trzeba jednak wierzyć, że drobnymi krokami możemy dokonać zmiany. Że zachowanie każdego z nas ma znaczenie.

Zaprasza Adriana Andrzejewska-Kuras.

28 grudnia 2020

W ostatniej w 2020 roku audycji z cyklu „Zielona strona życia” zachęcamy do korzystania z butelkomatów, mówimy co zmieni się od nowego roku w kwestii segregacji śmieci, a także pomagamy bezboleśnie podjąć postanowienia noworoczne, dzięki którym będziemy bardziej ekologiczni. Zaprasza Adriana Andrzejewska-Kuras.
Polskie Radio PiK- Zielona strona życia z 28.12.2020

21 grudnia 2020

Każdego roku w grudniu stajemy przed wyborem - choinka żywa czy sztuczna? Który wybór jest bardziej ekologiczny? W audycji „Zielona strona życia” Adriany Andrzejewskiej-Kuras także o nowych projektach Bydgoskiego Alarmu Smogowego oraz o szybko rozwijającej się branży fotowoltaicznej w Polsce.
Polskie Radio PiK- Zielona strona życia z 21.12.2020

14 grudnia 2020

Audycja Adriany Andrzejewskiej-Kuras z cyklu „Zielona strona życia” przybliżamy działanie aplikacji "too good to go", która pomaga nie marnować jedzenia. Przyjrzeliśmy się lipom, które zdaniem społeczników ucierpiały przy przebudowie Alei Jana Pawła II w Toruniu. Sprawdziliśmy też, jak przysłuży się środowisku nowy samochód Inspekcji Transportu Drogowego, którego zakup dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Polskie Radio PiK- Zielona strona życia z 14.12.2020

7 grudnia 2020

W audycji „Zielona strona życia” Adriany Andrzejewskiej-Kuras odwiedziliśmy jeden z domów tymczasowych dla kotów powypadkowych, który prowadzi Pani Ola z Torunia. Mówiliśmy też o projekcie Stowarzyszenia MODrzew, w ramach którego przeanalizowano wycinki i nasadzenia drzew w Bydgoszczy w 2019 roku. Powstała mapa, która będzie aktualizowana na bieżąco. Mogą z niej korzystać mieszkańcy.
Polskie Radio PiK- Zielona strona życia z 07.12.2020