Jarosław Kaczyński, prezes PiS: Proponujemy utworzenie rządu technicznego
- Potrzebujemy dzisiaj rządu technicznego; szef tego rządu musi być wyłoniony w rozmowach z wszystkimi, którzy byliby gotowi tego rodzaju projekt poprzeć - powiedział w poniedziałek wieczorem lider PiS Jarosław Kaczyński.
Kaczyński porównał porażkę kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego z majową, powtórzoną I turą wyborów prezydenckich w Rumunii, które wygrał prawicowy kandydat George Simion. Jak mówił, ówczesny premier Marcel Ciolacu zrezygnował ze stanowiska, bo przegrał kandydat koalicji rządzącej. - To jest sytuacja porównywalna i analogiczna w tym sensie, że dająca podstawy do tego samego wniosku - powiedział Kaczyński.
Określił wynik polskich wyborów jako „czerwona kartka dla rządu w warunkach demokracji". " - „Demokracja walcząca" przegrała, trzeba to jasno powiedzieć. To jest klęska demokracji walczącej - taki rząd powinien po prostu odejść - stwierdził.
- Potrzebujemy dzisiaj zupełnie innego rozwiązania i proponujemy takie rozwiązanie. Takim rozwiązaniem jest rząd techniczny. Rząd, który będzie, podobnie jak prezydent, bezpartyjny. Ale to nie oznacza, że podobnie jak prezydent tak intensywnie wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość. Szef tego rządu musi być wyłoniony w rozmowach z wszystkimi, którzy byliby gotowi tego rodzaju projekt poprzeć - mówił Kaczyński.
Według niego, nie musi być to człowiek związany z Prawem i Sprawiedliwością.
- Poszczególnymi resortami kierowaliby specjaliści od danych dziedzin życia społecznego" - zaznaczył.
- Jeżeli taki rząd nie powstanie, to z całą pewnością będziemy mieli do czynienia z kontynuacją władzy bardzo, ale to bardzo niesprawnej w wymiarze merytorycznym. Poza tym kontynuacją tego niszczącego Polskę konfliktu, który został przed laty wymyślony (...) przez Donalda Tuska, czy być może jego doradców, który cały czas trwa i bardzo naszej ojczyźnie szkodzi” - stwierdził Kaczyński.
Zobacz także
Koalicja Obywatelska w Grudziądzu podsumowała kampanię wyborczą
2018-10-18, 15:32Kandydaci na radnych Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu podsumowali dzisiaj kampanię wyborczą prowadzoną w mieście. Podziękował im poseł Platformy Tomasz Szymański. Czytaj dalej »
Posłowie Stasiński i Olszewski: poseł Latos powinien wytłumaczyć się bydgoszczanom
2018-10-18, 13:15Bydgoscy posłowie Platformy Obywatelskiej Michał Stasiński i Paweł Olszewski uważają, że poseł Tomasz Latos powinien wytłumaczyć się mieszkańcom Bydgoszczy z tego co napisał o nim 'Fakt' oraz interweniować w sprawie zanieczyszczeń… Czytaj dalej »
SLD Lewica Razem w Bydgoszczy podsumowała samorządową kampanię wyborczą
2018-10-18, 12:55SLD Lewica Razem w Bydgoszczy podsumowała samorządową kampanię wyborczą. Członkowie ugrupowania podziękowali bydgoszczanom i zachęcali do głosowania na swoją listę. Czytaj dalej »
Kandydaci partii Razem do Sejmiku chcą walczyć ze smogiem
2018-10-18, 11:50Kandydaci partii Razem do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego chcą walczyć ze smogiem i podejmować działania na rzecz poprawy jakości powietrza. Czytaj dalej »
Prezydent Włocławka wygrał proces w trybie wyborczym; Kuźniewicz będzie się odwoływał
2018-10-18, 06:30Starający się o reelekcję prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski wygrał przed sądem ze swoim konkurentem, Jackiem Kuźniewiczem z bloku 'Postaw na Włoclawek'. Czytaj dalej »
Kandydaci z Komitetu Wyborczego MY Toruń podsumowali kampanię
2018-10-18, 05:45- Jesteśmy jedynym niezaangażowanym politycznie komitetem - mówili liderzy MY Toruń na konferencji prasowej podsumowującej kampanię wyborczą. Czytaj dalej »
Debata kandydatów na prezydenta Bydgoszczy
2018-10-18, 01:00Kolejną debatę Polskiego Radia PiK zorganizowano w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG. Tym razem z udziałem kandydatów na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej podsumowuje kampanię wyborczą w Toruniu
2018-10-17, 22:17Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej podsumowała kampanię wyborczą w Toruniu. Na konferencji wystąpili marszałek Piotr Całbecki, kandydat do Sejmiku Województwa Jacek Warczygłowa i poseł Tomasz Lenz. Czytaj dalej »
Kandydaci Kukiz'15 do Rady Miasta krytykują obecne władze Torunia
2018-10-17, 20:21Zarówno władze miasta jak i województwa podeszły po macoszemu do tematu wybudowania w Toruniu portu kontenerowego lub multimodalnego - mówili podczas konferencji kandydaci Kukiz'15 do toruńskiej Rady Miasta. Czytaj dalej »
Michał Zaleski przedstawił kolejne plany dla Torunia
2018-10-17, 20:10Zagospodarowanie terenów zielonych, nowa szkoła i żłobek na lewobrzeżu Wisły - to część programu, który na osiedlu Na Skarpie zapowiedział dziś kandydat na prezydenta Torunia Michał Zaleski. Czytaj dalej »