Andrzej Duda: Panowie z PO instrumentalnie potraktowali Sławomira Mentzena
– Można powiedzieć, że Radosław Sikorski i Rafał Trzaskowski trochę wykiwali Sławomira Mentzena – tak Andrzej Duda skomentował to, że ci trzej politycy w sobotę wypili razem piwo. Dodał, że usiadłby do rozmów np. z Donaldem Tuskiem, ale „do piwa to niekoniecznie”.
Kandydaci w wyborach prezydenckich – popierany przez PiS Karol Nawrocki i kandydat KO Rafał Trzaskowski – w ubieg łym tygodniu rozmawiali ze Sławomirem Mentzenem (Konfederacja) na jego kanale YouTube.
Wspólne piwo w miejscu pubie Sławomira Mentzena
Trzaskowski po sobotniej rozmowie z Mentzenem razem z nim i osobami ze swojego sztabu oraz szefem MSZ Radosławem Sikorskim pili piwo w toruńskim pubie Mentzena. – Za Polskę która łączy, nie dzieli – napisał Sikorski na platformie X pod załączonym wideo z tego spotkania.
Spotkanie krytycznie skomentowali prawicowi politycy. Krzysztof Bosak (Konfederacja) w Kanale Zero podkreślił, że on sam zdecydowanie nie poszedłby na piwo z Trzaskowskim na finiszu kampanii. – Zwłaszcza w miejsce publiczne, bo jest oczywiste, że będzie to wykorzystywane politycznie. Ale jak widać, każdy może mieć swoją cenę – ocenił.
Mentzen przyznał w niedzielę, że zaskoczyła go skala reakcji na tę sytuację. Lider Konfederacji zapewnił, że nie zamierza „dać się zwasalizować PiS czy PO”.
Andrzej Duda: Sprytnie, instrumentalnie potraktowali byłego kontrakandydata
O tę sprawę prezydent został zapytany w poniedziałek w Radiu Zet. Powiedział, że czytał wyjaśnienia Mentzena. – Gęsto się tłumaczył, pisząc, że panowie po pierwsze oświadczyli mu, że właśnie jadą do jego pubu. Po drugie dowiedział się, że w tym pubie już siedzi minister Sikorski, no i – jak sam stwierdził – jako właściciel poczuł się zobowiązany, żeby również tam być – mówił Duda.
– Więc można powiedzieć tak, no to panowie bardzo sprytnie, instrumentalnie potraktowali swojego młodszego kolegę, byłego kontrkandydata w wyborach prezydenckich i – krótko mówiąc – trochę go wykiwali (...). No tak to wynikało z tego tłumaczenia – powiedział prezydent.
Dopytywany, co złego jest w wypiciu piwa nawet z przeciwnikiem politycznym, odpowiedział, że wielu działaczy Konfederacji uważa, że „z takimi ludźmi do piwa się nie siada”. Pytany, czy zrobiłby to z Donaldem Tuskiem i Radosławem Sikorskim, odpowiedział że „nie ma takiego problemu, aczkolwiek do piwa to niekoniecznie”.
– Do stołu tak, jeżeli trzeba byłoby rozmawiać. No nie są to moi koledzy – powiedział Duda.
Zobacz także
Partia Zieloni z Torunia o ekologii i transporcie regionalnym
2018-09-24, 15:41Na czystość powietrza, lepszą jakość transportu publicznego w regionie, odnawialne źródła energii i wsparcie gospodarstw ekologicznych, stawiają kandydaci Partii Zieloni do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. W Toruniu zaprezentowali… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2018-09-24, 06:00Gościem Rozmowy Dnia był prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. Starającego się o reelekcję prezydenta zapytaliśmy między innymi o jego wizję miasta za 5 lat, o bieżące inwestycje, sukcesy i porażki mijającej kadencji. Marcin Kupczyk:… Czytaj dalej »
Bydgoskie PiS: czy marszałek Całbecki robi sobie kampanię za publiczne pieniądze?
2018-09-23, 15:02Okręg bydgoski PiS skarży marszałka województwa Piotra Całbeckiego do Państwowej Komisji Wyborczej. Politycy uważają, że marszałek promuje się w mediach za publiczne pieniądze, łamiąc kodeks wyborczy. Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów do sejmiku województwa
2018-09-22, 16:30Tworzenie nowych obszarów inwestycyjnych, wspieranie innowacji w przedsiębiorstwach oraz działania na rzecz osób starszych, wymagających długoterminowej opieki - zapowiedział marszałek województwa Piotr Całbecki. Przed Teatrem im… Czytaj dalej »
"Rafał Bruski. Tylko konkrety" - konwencja wyborcza urzędującego prezydenta Bydgoszczy
2018-09-22, 14:30'Rafał Bruski. Tylko konkrety' - to hasło kampanii wyborczej ubiegającego się o ponowny wybór prezydenta Bydgoszczy, kandydującego z ramienia Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska). Czytaj dalej »
Mariusz Kałużny i wiceminister sportu o inwestycjach w regionie
2018-09-22, 12:45- Samorząd województwa powinien zajmować się dużymi projektami, które rozwiną cały nasz region - powiedział Mariusz Kałużny - kandydat Zjednoczonej Prawicy z Solidarnej Polski do sejmiku województwa. Konferencja odbyła się przed… Czytaj dalej »
Joanna Scheuring-Wielgus popiera kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych
2018-09-20, 19:07Joanna Scheuring-Wielgus - posłanka niezrzeszona z Torunia -poparła kandydatów Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Lewica wspiera Macieja Glamowskiego jako kandydata na prezydenta Grudziądza
2018-09-20, 17:49Maciej Glamowski z Obywatelskiego Grudziądza w wyborach na prezydenta miasta ma poparcie Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Czytaj dalej »
Kandydaci do fotela prezydenckiego w Bydgoszczy o Camerimage
2018-09-20, 15:16Jeśli zostanę prezydentem, będę negocjował w sprawie Cammerimage - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Marcin Sypniewski, kandydat Czasu Bydgoszczy na to stanowisko. Czytaj dalej »
Tomasz Latos: Zmienię Stary Fordon i tereny nad Wisłą
2018-09-20, 14:10Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy poseł Tomasz Latos (PiS) zapowiedział w czwartek przeprowadzenie rewitalizacji osiedla Stary Fordon, w tym zagospodarowanie terenów nad Wisłą, budowę bulwarów i urządzenie plaży… Czytaj dalej »