Piotr Hemmerling ponownie wybrany na przewodniczącego wojewódzkich struktur Nowej Lewicy
Wewnętrze wybory odbyły się w ramach trwającego w Bydgoszczy kongresu tego ugrupowania. - Zakładamy rękawice i będziemy się bili z PiS-em i Konfederacją o każdy głos - zapowiada wicepremier Krzysztof Gawkowski.
- Otrzymałem potężny mandat zaufania od delegatów z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Jestem z tego bardzo dumny - cieszy się wicewojewoda Piotr Hemmerling.
Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister cyfryzacji powiedział, że te lokalne wybory to dla Lewicy początek nowej kampanii wyborczej.
- Ostatni dwa lata Lewicy w rządzie to załatwione sprawy renty wdowiej, rekordowy program polityki mieszkaniowej, większy zasiłek pogrzebowy, podwyżki dla nauczycieli i strefy budżetowej - mówi minister. - Lewica wchodzi w nową kampanię wyborczą 2027 roku z mocnym przekazem: jesteśmy skonsolidowaną formacją, mamy dobrą pozycję rządową, bo wiele załatwiliśmy, chcemy kontynuacji tej koalicji w rządzie. Zakładamy rękawice i będziemy się bili z PiS-em i Konfederacją o każdy głos.
- Mam nadzieję, że za trzy dni będziemy mogli z dumą ogłosić, że mamy marszałka sejmu z Lewicy - mówi Joanna Scheuring-Wielgus.
Podczas kongresu zostanie również wybranych między innymi: 9 przedstawicieli w radzie krajowej partii oraz zostaną powołani członkowie krajowego sądu koleżeńskiego.
14 grudnia odbędą się wybory krajowe w Lewicy.
Zobacz także
Schetyna: wierzymy, że wybierzecie dla Polski Europę i sukces
2019-04-13, 16:05Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna na konwencji Koalicji Europejskiej w Rzeszowie powiedział, że wierzy, iż Polscy wybiorą dla Polski 'Europę i sukces'. Zadał też pięć pytań liderowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu… Czytaj dalej »
Kaczyński: mówimy "nie" euro, mówimy "nie" europejskim cenom
2019-04-13, 14:18Mówimy 'nie' euro, mówimy 'nie' europejskim cenom; przyjmiemy euro, gdy osiągniemy poziom Niemiec - mówił podczas konwencji w Lublinie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Premier Mateusz Morawiecki ocenił, że Polsce nie opłaca się dziś… Czytaj dalej »
Grudziądz odwiedzili politycy PiS i partii Wiosna
2019-04-06, 16:03Kampania wyborcza nabiera tempa. W sobotę (06.04.) swój program przedstawiali w terenie Tomasz Latos i Krzysztof Czabański (PiS) oraz Wanda Nowicka i Marek Pijanowski (Wiosna) Czytaj dalej »
Koalicja Europejska: przed nami wielki wybór - Polski silnej, lidera Europy
2019-04-04, 18:45„Przyszłość Polski. Wielki Wybór” - pod takim hasłem Koalicja Europejska pójdzie do wyborów europejskich. Liderzy PO, PSL, Nowoczesnej, SLD i Zielonych podpisali deklarację programową. Przed nami wielki wybór - Polski silnej… Czytaj dalej »
Wiosna zaprezentowała kandydatów na kujawsko-pomorskiej liście do PE
2019-04-02, 15:08Wanda Nowicka 'jedynką' na kujawsko-pomorskiej liście kandydatów Wiosny do Parlamentu Europejskiego. Listę zamyka aktor Olgierd Łukaszewicz. Oficjalnie ogłosił to w Bydgoszczy lider partii Robert Biedroń. Czytaj dalej »
Koalicja Europejska rozpoczęła zbiórkę podpisów pod listą do Parlamentu Europejskiego
2019-03-28, 15:15Kandydaci Koalicji Europejskiej i wolontariusze rozpoczęli w Toruniu zbiórkę podpisów pod listą wyborczą do Parlamentu Europejskiego. - Rozpoczynamy kampanię wyborczą i idziemy po zwycięstwo - powiedział poseł Platformy Obywatelskiej… Czytaj dalej »
Wanda Nowicka liderem listy Wiosny w Kujawsko-Pomorskiem
2019-03-23, 16:07Robert Biedroń, legendarny działacz Solidarności Zbigniew Bujak, działaczka feministyczna Wanda Nowicka są wśród liderów list wyborczych Wiosny do Parlamentu Europejskiego. Wiosna musi pokazać, że inna polityka jest możliwa, nasza… Czytaj dalej »
Sikorski: Kandyduję, bo marnowany jest dorobek Solidarności i międzynarodowa pozycja Polski
2019-03-23, 15:12Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, bo gdy widzę, jak marnowany jest dorobek pokolenia Solidarności i pozycja międzynarodowa Polski, to mnie szlag trafia - powiedział były szef MSZ Radosław Sikorski - lider listy Koalicji Europejskiej… Czytaj dalej »
Kaczyński: jeśli nie zwyciężymy w kolejnych wyborach Polska zacznie się cofać
2019-03-23, 13:48Jeśli nie zwyciężymy w kolejnych wyborach Polska zacznie się cofać; nasi przeciwnicy z całą pewnością nie potrafiliby kontynuować naszej polityki - ocenił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Musimy walczyć o przekonania… Czytaj dalej »
Paulina Matysiak będzie regionalną "jedynką" Razem w wyborach do europarlamentu
2019-03-18, 22:32Do zarządu Partii Razem dołączyła Paulina Matysiak, jedna z liderek toruńskich struktur ugrupowania. Zastąpi Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk, która w lutym opuściła Razem - poinformowała w poniedziałek partia. Jak zapowiedziano, Matysiak… Czytaj dalej »