Mówił obraźliwie o prezydencie RP i Kościele katolickim. Jest list otwarty do marszałka województwa
Marek Krupecki, radny Koalicji Obywatelskiej w Toruniu, tuż po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich nazwał nowo wybranego Prezydenta RP „sutenerem”, a Kościół katolicki porównał do „prostytutki”. Swoich słów się nie wyrzekł, przeprosił natomiast osoby urażone jego epitetami. Lokalni politycy z opozycji oficjalnie zareagowali.
Adrian Mól, toruński radny, szef Klubu Prawa i Sprawiedliwości napisał:
„Szanowni Państwo,
W związku ze skandaliczną wypowiedzią radnego Koalicji Obywatelskiej Marka Krupeckiego, który po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich skierowałem list otwarty do Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz przewodniczącego Klubu Radnych KO w Radzie Miasta Torunia Bartłomieja Jóźwiaka.
Jako przewodniczący Klubu Radnych PiS oczekuję jednoznacznego potępienia tych słów i zajęcia oficjalnego stanowiska przez toruńskie struktury Platformy Obywatelskiej. Tego samego oczekuje wielu mieszkańców naszego miasta, którzy czują się głęboko urażeni tym, co padło z ust osoby publicznej.
Milczenie w tej sprawie nie może być uznane za neutralność – będzie odczytane jako zgoda. A na to zgody być nie może."
Z kolei Marek Krupecki, autor przytoczonych wyżej słów tak się tłumaczył w mediach społecznościowych:
„Niepotrzebnie dałem się sprowokować. Jako Naród powinniśmy szukać wspólnej drogi i pojednania bez względu na światopogląd czy też sympatie polityczne.
Przepraszam wszystkich których uraziłem swoim komentarzem! Nie mogę jednak zmienić zdania, że KK jest winny polaryzacji w Polsce. Kościół Rydzyka, Głódzia, Jędraszewskiego i im podobnym jest zaprzeczeniem Dobrej Nowiny i to oni są winni nienawiści która podzieliła Polki i Polaków. Nie mam zamiaru chować głowy w piasek i udawać, że nic się nie stało, ale do tego potrzeba odwagi. Której niektórym brakuje.
Uważam, że czas rozdzielić Państwo od Kościoła!
Kościół niech zajmie się swoją misją do której został powołany i przestanie mieszać się do polityki. Na szczęście ma takich kapłanów jak bp Ryś czy o. Paweł Gużyński, ale to dużo za mało.
I na koniec z Ewangelii św. Łukasza: "Powiedział więc do nich: «To wy właśnie wobec ludzi udajecie sprawiedliwych, ale Bóg zna wasze serca. To bowiem, co za wielkie uchodzi między ludźmi, obrzydliwością jest w oczach Bożych."
Na wypowiedź swojego partyjnego kolegi zareagował Bartłomiej Jóźwiak, przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej w toruńskiej Radzie Miasta"
„Była to bardzo niefortunna i szkodliwa wypowiedź. Całkowicie się z nią nie zgadzam. Radny od razu przeprosił za swoje słowa a ja z panem radnym odbyłem rozmowę w tej sprawie.
Obecnie mamy do czynienia z atakami na radnego Krupeckiego obejmującymi nawoływanie do przemocy – apeluję o ich natychmiastowe zaprzestanie.
Ubolewam również nad wystąpieniem radnego Macieja Koziołoskigo z PiS, w którym wykrzykiwał hasła o ZOMO, ORMO i mniejszościach. Myślę że wszyscy sprawujący funkcje publiczne powinni zachowywać i wypowiadać się w sposób, za który nie będą musieli się wstydzić."
Zobacz także
„Już ponad 30 godzin jesteśmy w pracy!”. Członkowie komisji wyborczych są wyczerpani
2023-10-16, 14:01Potrójne głosowanie - do Sejmu, Senatu i w referendum - a do tego rekordowa frekwencja. Wszystko to sprawia, że przy wyborach jest wciąż ogrom pracy. Bydgoska Delegatura Krajowego Biura Wyborczego wskazuje, że występuje sporo błędów… Czytaj dalej »
Politolog: Różnica między PiS a KO będzie się spłaszczać z kolejnymi danymi PKW (wideo)
2023-10-16, 11:47- Różnica między PiS a KO będzie się spłaszczać. Wyniesie od 5 do maksymalnie 7-8 proc. - mówił w poniedziałek w Studiu PAP prof. Bartłomiej Biskup, politolog UW. Czytaj dalej »
Liderzy bydgoskich i toruńskich list sejmowych. Rekordzistą Krzysztof Brejza z KO [dane z godz. 20.30]
2023-10-16, 10:04PKW od poranka 16 października podaje cząstkowe wyniki wyborów parlamentarnych. Oto kandydaci z największą liczbą głosów z okręgu bydgoskiego i toruńskiego. Te dane będziemy aktualizować co dwie godziny, ponieważ głosy stale… Czytaj dalej »
PiS zwycięzcą wśród amerykańskiej Polonii w wyborach do Sejmu. W Senacie kandydat opozycji
2023-10-16, 09:06W nocy z niedzieli na poniedziałek w komisjach wyborczych w USA zakończono liczenie głosów w polskich wyborach parlamentarnych i w referendum. Wśród amerykańskiej Polonii wygrał PiS zdobywając 40 procent głosów, jednak ze znacznie… Czytaj dalej »
PKW: Dane z 95,65 proc. obwodów: PiS - 36,03 proc.; KO - 30,12 proc., Trzecia Droga - 14,44 proc. [godz. 22:00]
2023-10-16, 08:28PKW publikuje kolejne cząstki wyników wyborów parlamentarnych i referendalnych. Czytaj dalej »
PKW podaje dane z wyborów do senatu: Tomasz Lenz (KO) zdobył 66,63 procent poparcia
2023-10-16, 08:18Z danych z 48,11 procent komisji obwodowych w senackim okręgu wyborczym nr 11 w woj. kujawsko-pomorskim wynika, że Tomasz Lenz (KO) zdobywa 66,63 procent poparcia, a Maria Mazurkiewicz (PiS) 33,37 procent - podała na swojej stronie PKW. Czytaj dalej »
PiS ma 39,81 procent głosów, KO 27,55 procent. To dane PKW z godziny 6:00
2023-10-16, 06:31W wyborach do Sejmu PiS zdobyło 39,81 procent głosów; KO - 27,55 procent; Trzecia Droga - 12,97 procent; Lewica - 8,53 procent; Konfederacja - 7,17 procent - wynika z danych z 5,17 procent obwodowych komisji wyborczych podanych na stronie… Czytaj dalej »
Radość w sztabie Trzeciej Drogi w Bydgoszczy: „Wierzymy, że będziemy współrządzić Polską”
2023-10-15, 23:50W bydgoskim sztabie wyborczym Trzeciej Drogi Polski 2050 po ogłoszeniu wstępnych wyników zapanowała euforia. Czytaj dalej »
Konfederacja w Toruniu: Wygrała walka Platformy z PiS-em i to nie jest korzystne dla Polski
2023-10-15, 23:25- Liczyliśmy na dwucyfrowy wynik - skomentował opublikowane sondaże Jakub Dziadosz, czwórka Konfederacji w okręgu toruńsko włocławskim. Czytaj dalej »
We włocławskim sztabie KO nie było wybuchów radości. „To będą trudne dwa tygodnie”
2023-10-15, 23:14Koalicja Obywatelska swój włocławski wieczór wyborczy zorganizowała w siedzibie Platformy Obywatelskiej przy ul. Bojańczyka. Czytaj dalej »