Mówił obraźliwie o prezydencie RP i Kościele katolickim. Jest list otwarty do marszałka województwa
Marek Krupecki, radny Koalicji Obywatelskiej w Toruniu, tuż po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich nazwał nowo wybranego Prezydenta RP „sutenerem”, a Kościół katolicki porównał do „prostytutki”. Swoich słów się nie wyrzekł, przeprosił natomiast osoby urażone jego epitetami. Lokalni politycy z opozycji oficjalnie zareagowali.
Adrian Mól, toruński radny, szef Klubu Prawa i Sprawiedliwości napisał:
„Szanowni Państwo,
W związku ze skandaliczną wypowiedzią radnego Koalicji Obywatelskiej Marka Krupeckiego, który po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich skierowałem list otwarty do Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz przewodniczącego Klubu Radnych KO w Radzie Miasta Torunia Bartłomieja Jóźwiaka.
Jako przewodniczący Klubu Radnych PiS oczekuję jednoznacznego potępienia tych słów i zajęcia oficjalnego stanowiska przez toruńskie struktury Platformy Obywatelskiej. Tego samego oczekuje wielu mieszkańców naszego miasta, którzy czują się głęboko urażeni tym, co padło z ust osoby publicznej.
Milczenie w tej sprawie nie może być uznane za neutralność – będzie odczytane jako zgoda. A na to zgody być nie może."
Z kolei Marek Krupecki, autor przytoczonych wyżej słów tak się tłumaczył w mediach społecznościowych:
„Niepotrzebnie dałem się sprowokować. Jako Naród powinniśmy szukać wspólnej drogi i pojednania bez względu na światopogląd czy też sympatie polityczne.
Przepraszam wszystkich których uraziłem swoim komentarzem! Nie mogę jednak zmienić zdania, że KK jest winny polaryzacji w Polsce. Kościół Rydzyka, Głódzia, Jędraszewskiego i im podobnym jest zaprzeczeniem Dobrej Nowiny i to oni są winni nienawiści która podzieliła Polki i Polaków. Nie mam zamiaru chować głowy w piasek i udawać, że nic się nie stało, ale do tego potrzeba odwagi. Której niektórym brakuje.
Uważam, że czas rozdzielić Państwo od Kościoła!
Kościół niech zajmie się swoją misją do której został powołany i przestanie mieszać się do polityki. Na szczęście ma takich kapłanów jak bp Ryś czy o. Paweł Gużyński, ale to dużo za mało.
I na koniec z Ewangelii św. Łukasza: "Powiedział więc do nich: «To wy właśnie wobec ludzi udajecie sprawiedliwych, ale Bóg zna wasze serca. To bowiem, co za wielkie uchodzi między ludźmi, obrzydliwością jest w oczach Bożych."
Na wypowiedź swojego partyjnego kolegi zareagował Bartłomiej Jóźwiak, przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej w toruńskiej Radzie Miasta"
„Była to bardzo niefortunna i szkodliwa wypowiedź. Całkowicie się z nią nie zgadzam. Radny od razu przeprosił za swoje słowa a ja z panem radnym odbyłem rozmowę w tej sprawie.
Obecnie mamy do czynienia z atakami na radnego Krupeckiego obejmującymi nawoływanie do przemocy – apeluję o ich natychmiastowe zaprzestanie.
Ubolewam również nad wystąpieniem radnego Macieja Koziołoskigo z PiS, w którym wykrzykiwał hasła o ZOMO, ORMO i mniejszościach. Myślę że wszyscy sprawujący funkcje publiczne powinni zachowywać i wypowiadać się w sposób, za który nie będą musieli się wstydzić."
Zobacz także
Poseł Stasiński o Paulinie Wenderlich - szefowej sztabu wyborczego Tomasza Latosa
2018-10-09, 17:15Poseł Michał Stasiński zażądał na konferencji prasowej przed urzędem wojewódzkim w Bydgoszczy przeprowadzenia postępowania dyscyplinarnego wobec pani Pauliny Wenderlich, szefowej sztabu wyborczego Tomasza Latosa, zarzucając jej prowadzenie… Czytaj dalej »
Grudziądz na początek. Debaty prezydenckie w Polskim Radiu PiK [RELACJA]
2018-10-08, 16:35Od spotkania z kandydatami na prezydenta Grudziądza rozpoczęliśmy serię debat w Polskim Radiu PiK. Kolejne odbędą się w Inowrocławiu, Włocławku, Toruniu i Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Liderzy Koalicji Obywatelskiej na konwencji wyborczej w Bydgoszczy
2018-10-06, 12:19Chcemy obronić samorząd przed PiS. To nasze najważniejsze zadanie - powiedział w Bydgoszczy lider PO Grzegorz Schetyna. Zawsze czuliśmy się Europejczykami. UE to wspólny projekt i musimy o niego dbać każdego dnia - powiedziała z… Czytaj dalej »
Michał Zaleski o bezpieczeństwie i infrastrukturze
2018-10-05, 18:45Bezpieczeństwo na osiedlach, rozwój infrastruktury sportowej i wspieranie rodzin - to kolejne zapowiedzi kandydatów do toruńskiej Rady Miasta Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Zaleskiego z okręgu nr 3. Czytaj dalej »
Kampania w autobusie kandydata na burmistrza Świecia nad Wisłą
2018-10-05, 16:01Nowe trasy komunikacyjne w gminie Świecie obiecuje Dariusz Woźniak, kandydat na burmistrza Świecie. Dzisiaj spotkał się z dziennikarzami w autobusie, aby pokazać swój pomysł na funkcjonowanie gminnej komunikacji. Czytaj dalej »
SLD-Lewica Razem: Zrobimy z Bydgoszczy przedsiębiorcze miasto
2018-10-05, 12:56Mniejsze podatki dla szefów dobrze wynagradzających pracowników, darmowe żłobki dla pracujących i ożywienie biznesu na ulicy Gdańskiej - to pomysły dla Bydgoszczy SLD-Lewicy Razem. Czytaj dalej »
Jacek Tyburski: Trzeba odnowić dworzec w Brodnicy
2018-10-05, 12:11Kandydat na burmistrza Brodnicy Jacek Tyburski, który był gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK przedstawił m. in. plan rewitalizacji dworca kolejowego w tym mieście. Jego zdaniem jest to możliwe choć wymaga współpracy… Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski o parkingach przyszpitalnych w Bydgoszczy
2018-10-04, 16:00Bezpłatne parkingi przy wszystkich szpitalach w Bydgoszczy obiecał Marcin Sypniewski - jeśli zostanie prezydentem miasta. Czytaj dalej »
Maciej Świątkowski i Roman Jasiakiewicz o mijającej kadencji
2018-10-04, 15:00Prof. Maciej Świątkowski i mecenas Roman Jasiakiewicz - podsumowują swoje działania, jako radni województwa i mówią o planach na kolejną kadencję. Obaj reprezentują Bydgoszcz. Czytaj dalej »
Grażyna Ciemniak na listach PiS do bydgoskiej Rady Miasta
2018-10-04, 11:02Polityczne szyldy się liczą, ale liczy się także człowiek i to co chce zrobić dla miasta - tak Grażyna Ciemniak, w przeszłości działaczka lewicy i Platformy Obywatelskiej wyjaśnia swój start z listy PiS do bydgoskiej Rady Miasta… Czytaj dalej »