„Wybieramy kierunek rozwoju Europy”! Działacze KO apelowali o głosowanie na Rafała Trzaskowskiego
W niedzielę wybierzmy najlepszego kandydata, Rafała Trzaskowskiego – mówili w Bydgoszczy politycy i działacze Koalicji Obywatelskiej. Apelowali, by 1 czerwca iść na wybory i zagłosować za Polską europejską, a nie proputinowską.
– W tych ostatnich godzinach prosimy o mobilizację – mówili europoseł, Krzysztof Brejza, prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, przewodnicząca bydgoskiej Rady Miasta, Monika Matowska i starosta bydgoski, Piotr Kozłowski. – To są wybory kluczowe, cywilizacyjne – podkreślali.
– To są wybory o to, czy Polska podąży drogą wschodu, czy zachodu. Wybieramy nie tylko prezydenta na pięć lat. Wybieramy w imieniu całej Europy środkowo-wschodniej kierunek rozwoju Europy. W Rumunii ten duch proruski przepędzili. Zróbmy to samo – mówił Brejza.
– Wierzę, że ta niedziela będzie dla nas, czyli dla Rafała Trzaskowskiego. Apeluję, abyśmy jak najliczniej poszli do urn wyborczych. Im wyższa frekwencja, tym mamy większe szanse na zwycięstwo, wierzę w to. Niech zwycięży demokracja, Niech zwycięży Rafał Trzaskowski – zachęcał Bruski.
– Każdy głos ma znaczenie. W Bydgoszczy Rafał Trzaskowski wygrał zdecydowanie, ale nie wszędzie jest tak wspaniale. Dlatego odzywajmy się do swoich znajomych, z zupełnie odległego krańca Polski i apelujmy o to, aby poszli na wybory – namawiała Matowska.
– 1 czerwca jest druga tura, Tego samego dnia jest również Dzień Dziecka. Zróbmy, my dorośli, wspaniały prezent dzieciakom, żeby mogli żyć we wspaniałej Polsce w przyszłości. Dlatego warto stawiać na Rafała Trzaskowskiego – dodał Kozłowski.
Działacze Koalicji Obywatelskiej zachęcali do głosowania również w Toruniu. Wybory w najbliższą niedzielę, 1 czerwca.
Zobacz także
Premier Morawiecki w Bydgoszczy: konsekwentne dążenie do ponownej industrializacji Polski
2018-09-30, 15:15Premier Mateusz Morawiecki, wziął udział w niedzielnej konwencji wojewódzkiej Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy. Swoje wystąpienie zaczął od przypomnienia, że właśnie dziś przypada rocznica utworzenia w Bydgoszczy, w 1832 roku… Czytaj dalej »
Tomasz Latos: Bydgoszcz zasługuje na dobrego przyjaciela
2018-09-30, 14:39Tomasz Latos - kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy, swoje wystąpienie na wojewódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, rozpoczął od podziękowania żonie i rodzinie za dotychczasowe wsparcie. Bydgoszcz zasługuje… Czytaj dalej »
Jarosław Kaczyński w Bydgoszczy: jeśli ktoś nie kieruje się ideami, będzie kierował się interesami
2018-09-30, 12:03Jarosław Kaczyński, w swoim wystąpieniu na niedzielnej konwencji wojewódzkiej Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy, stwierdził, że w czasie, który przeżywamy, większość z nas zastanawia się na kogo oddać głos w wyborach. Zauważył… Czytaj dalej »
Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali się w Inowrocławiu
2018-09-29, 16:06Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego zaprezentowali się dziś w Inowrocławiu. Ubiegających się o fotele prezydenta, burmistrzów i radnych przedstawił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Czytaj dalej »
Premier: płyniemy na jednej wspaniałej łodzi, której na imię Polska
2018-09-29, 13:18Płyniemy na jednej wspaniałej łodzi, której na imię jest Polska; niektórym nie podoba się, kto jest dzisiaj u steru, ale mamy bardzo dobry kompas - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej w Łodzi… Czytaj dalej »
Rafał Bruski zapowiada, że powstaną żłobki i przedszkola
2018-09-28, 22:30Nowe baseny, hale sportowe przy szkołach, ale także żłobki i przedszkola, to konkrety - mówi prezydent Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski: Niech za billboard zapłaci sztab Rafała Bruskiego
2018-09-27, 20:55Marcin Sypniewski, kandydat Czasu Bydgoszczy na prezydenta miasta krytykuje Rafała Bruskiego za umieszczony przy rondzie Toruńskim billboard dotyczący Trasy Uniwersyteckiej. Czytaj dalej »
Irena Paczkowska: Chcemy pomagać niepełnosprawnym torunianom
2018-09-27, 20:36Elektroniczne tablice na każdym przystanku autobusowym i piloty z dźwiękowym rozkładem jazdy dla niewidomych. To tylko niektóre z wielu propozycji dla niepełnosprawnych, zaproponowanych przez kandydatkę na prezydenta Torunia Irenę… Czytaj dalej »
Poszukiwani chętni do pracy w obwodowych komisjach wyborczych
2018-09-27, 18:44Trzeba mieć ukończone 18 lat i być zameldowanym na pobyt stały na terenie naszego województwa. To warunki, które należy spełnić, by zasiąść 21 października w obwodowych komisjach wyborczych w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Tomasz Latos: Przedstawię plan utwardzania ulic osiedlowych
2018-09-27, 17:58Utwardzenie co najmniej 100 dróg osiedlowych w Bydgoszczy zadeklarował Tomasz Latos. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta uważa, że obecny włodarz niewiele w tym zakresie robi, na czym tracą mieszkańcy. Czytaj dalej »