„Wybieramy kierunek rozwoju Europy”! Działacze KO apelowali o głosowanie na Rafała Trzaskowskiego
W niedzielę wybierzmy najlepszego kandydata, Rafała Trzaskowskiego – mówili w Bydgoszczy politycy i działacze Koalicji Obywatelskiej. Apelowali, by 1 czerwca iść na wybory i zagłosować za Polską europejską, a nie proputinowską.
– W tych ostatnich godzinach prosimy o mobilizację – mówili europoseł, Krzysztof Brejza, prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, przewodnicząca bydgoskiej Rady Miasta, Monika Matowska i starosta bydgoski, Piotr Kozłowski. – To są wybory kluczowe, cywilizacyjne – podkreślali.
– To są wybory o to, czy Polska podąży drogą wschodu, czy zachodu. Wybieramy nie tylko prezydenta na pięć lat. Wybieramy w imieniu całej Europy środkowo-wschodniej kierunek rozwoju Europy. W Rumunii ten duch proruski przepędzili. Zróbmy to samo – mówił Brejza.
– Wierzę, że ta niedziela będzie dla nas, czyli dla Rafała Trzaskowskiego. Apeluję, abyśmy jak najliczniej poszli do urn wyborczych. Im wyższa frekwencja, tym mamy większe szanse na zwycięstwo, wierzę w to. Niech zwycięży demokracja, Niech zwycięży Rafał Trzaskowski – zachęcał Bruski.
– Każdy głos ma znaczenie. W Bydgoszczy Rafał Trzaskowski wygrał zdecydowanie, ale nie wszędzie jest tak wspaniale. Dlatego odzywajmy się do swoich znajomych, z zupełnie odległego krańca Polski i apelujmy o to, aby poszli na wybory – namawiała Matowska.
– 1 czerwca jest druga tura, Tego samego dnia jest również Dzień Dziecka. Zróbmy, my dorośli, wspaniały prezent dzieciakom, żeby mogli żyć we wspaniałej Polsce w przyszłości. Dlatego warto stawiać na Rafała Trzaskowskiego – dodał Kozłowski.
Działacze Koalicji Obywatelskiej zachęcali do głosowania również w Toruniu. Wybory w najbliższą niedzielę, 1 czerwca.
Zobacz także
Szkoła nowoczesna, współpracująca z rynkiem pracy i...bez zadań domowych
2019-10-05, 15:25Edukacja była tematem konferencji zorganizowanej przez Ireneusza Nitkiewicza. W spotkaniu uczestniczyła przewodnicząca Inicjatywy Polska, Barbara Nowacka. Czytaj dalej »
Czabański: media publiczne i Rada Mediów Narodowych są solą w oku opozycji
2019-10-05, 12:30Trwały system finansowania mediów publicznych musi zostać wprowadzony w życie, po wyborach będę lobbował za tym, by ustawowo określić to finansowanie na poziomie 0,16 proc. PKB - mówił PAP Krzysztof Czabański, który kandyduje… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-10-05, 10:36Gościem Rozmowy Dnia w sobotę, 5 października był poseł Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, poseł z okręgu toruńskiego włocławskiego Prawa i Sprawiedliwości, „dwójka” na liście tego okręgu. … Czytaj dalej »
W tym programie plusem jest mieszkanie - nowe i tanie!
2019-10-05, 07:00W Toruniu rozpoczął się rządowy program „Mieszkanie+”. Wniosek o pozwolenie na budowę już złożony, pozostaje tylko czekać na wbicie pierwszej łopaty, co ma stać się w przyszłym roku. Przy ul. Okólnej powstanie 320 mieszk… Czytaj dalej »
Toruński poseł krytycznie o dotacjach na zadania firmowane przez ojca Rydzyka
2019-10-04, 21:10Czy Prawo i Sprawiedliwość woli wspierać imperium ojca Tadeusza Rydzyka, zamiast mieszkańców? O to pyta poseł Arkadiusz Myrcha, „dwójka” na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu toruńsko-włocławskim. Czytaj dalej »
- Unijne dotacje leżą odłogiem! - alarmują działacze PSL z regionu
2019-10-04, 20:00Czy Polska utraci niewykorzystane fundusze unijne na rozwój rolnictwa? Tego obawiają się kujawsko-pomorscy działacze PSL. A zaczęło się od wykrycia zaległości w rozpatrywaniu wniosków o dopłaty rolnicze. Interweniował w tej sprawie… Czytaj dalej »
Lider Lewicy przeciwko ustawie dezubekizacyjnej. „Bezrozumna zemsta"
2019-10-04, 15:16Przyznanie odszkodowań oraz przywrócenie funkcjonariuszom poprzednich rent i emerytur - zapowiedział przed Komendą Miejską Policji w Toruniu Robert Kwiatkowski, lider Lewicy w okręgu toruńsko-włocławskim. Czytaj dalej »
„Oddajmy głos radom osiedla". Bydgoscy radni PiS chcą nadzwyczajnej sesji RM
2019-10-04, 13:02Radni klubu PiS w Bydgoszczy złożyli w piątek wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. - To odpowiedź na antyobywatelską postawę większości radnych PO i SLD - poinformował Jarosław Wenderlich. Czytaj dalej »
Poseł Schreiber: Wyborów nie wygrywa się sondażami, walczymy o każdy głos
2019-10-04, 11:26- Sondaże mogą działać uspokajająco na elektorat, dlatego trzeba do końca namawiać ludzi, by poszli na wybory - mówił poseł Łukasz Schreiber. Polityk PiS w 'Rozmowie dnia' Polskiego Radia PiK stwierdził, że wysoka frekwencja daje… Czytaj dalej »
Minister Ardanowski: Chcemy takich dopłat do hektara, jak w innych krajach w Europie
2019-10-04, 10:45- Polska będzie walczyć o większe środki unijne dla rolnictwa. Jeżeli nie spełnią oczekiwań, rząd nie zgodzi się na budżet Unii Europejskiej - zapowiedział w Golubiu-Dobrzyniu minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ard… Czytaj dalej »