Seniorki: Gdzie kobieta u władzy, tam jest porządek. „Kobiety z Trzaskiem” w regionie
Posłanki Platformy Obywatelskiej spotkały się dzisiaj z seniorkami ze Świecia, w ramach akcji „Kobiety na wybory" i „Kobiety z Trzaskiem".
Parlamentarzystki zachęcały seniorki do wzięcia udziału w wyborach i głosowania na obecnego prezydenta Warszawy. - Chodzi to to, żeby dopiąć dobrą zmianę, którą rozpoczęliśmy w 2023 roku. Teraz potrzebujemy prezydenta, który będzie po stronie demokratycznej, po stronie kobiet i naszych praw – tłumaczyła posłanka Iwona Karolewska.
- Chcemy zachęcić panie, żeby głosowały na Rafała Trzaskowskiego - dodała Dorota Łoboda. - Rozmowy z seniorkami są dla nas niezwykle ważne i ciekawe, bo to są kobiety, które mają olbrzymie doświadczenie i pamiętają, jak wyglądała Polska przed czasem przemian, które wiedzą, jak ważna jest demokracja i mogą o tym mówić młodszym pokoleniom.
- To kobiety rządzą Polską, taka jest prawda – mówiły seniorki. - Kobiety są twarde, nieustępliwe i wiedzą, czego chcą. Gdzie kobieta jest u władzy, tam jest porządek.
Bus „Kobiet z Trzaskiem" odwiedzi także Sepólno Krajeńskie, Bydgoszcz i Inowrocław.
Zobacz także
Debaty z kandydatami na prezydentów największych miast w regionie w Polskim Radiu PiK
2024-03-20, 16:12Polskie Radio PiK zaprasza na debaty wyborcze z kandydatami na prezydentów Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia. Czytaj dalej »
Pałac przy ul. Żytniej miejscem spotkań mieszkańców? Tego chce kandydatka Trzeciej Drogi
2024-03-19, 21:11Agnieszka Jura-Walczak, kandydatka Trzeciej Drogi do Rady Miasta Włocławka przedstawiła swój pomysł na wykorzystanie zabytkowego pałacu przy ul. Żytniej. Proponuje, by powstał tam dom integracji międzypokoleniowej. Czytaj dalej »
„Chcemy dać mieszkańcom głos”. Kandydaci PiS w Toruniu zapowiadają referenda lokalne
2024-03-19, 19:59Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości proponują, by o ważne dla miasta sprawy pytać mieszkańców w referendach lokalnych. Miałby one odbyć się w 2026 i 2028 roku. Czytaj dalej »
„Nie” dla spalarni odpadów w Grudziądzu. Marek Nowak deklaruje, że nie dopuści do budowy
2024-03-19, 19:31Marek Nowak nie chce spalarni odpadów na osiedlu Lotnisko. Kandydat na prezydenta reprezentujący Nową Drogę Czas Grudziądza obiecał, że jeśli wygra w wyborach, nie pozwoli na zrealizowanie tej inwestycji. Czytaj dalej »
Czarzasty z wizytą w Bydgoszczy i Toruniu. „Lewica to mieszkania na tani wynajem”
2024-03-19, 18:17Liderzy Nowej Lewicy - Włodzimierz Czarzasty - i Partii Razem - Adrian Zandberg - zachęcali w Bydgoszczy i Toruniu do głosowania na kandydatów Lewicy w wyborach samorządowych. Zapewniali, że mają propozycje dla osób młodych i kobiet… Czytaj dalej »
Zatrzymać w regionie młodych, wesprzeć seniorów i przedsiębiorców. To cele kandydata KO
2024-03-19, 14:59Lider KO z okręgu bydgoskiego w wyborach do sejmiku zaprezentował swój plan na rozwój regionu. - Lubię kończyć rozpoczęte dzieła - tak o swoim ponownym starcie w wyborach samorządowych mówił dziś Zbigniew Ostrowski. Czytaj dalej »
Paweł Gulewski: Chcę, by Toruń był kojarzony nie tylko ze starówką, ale też z biznesem [Rozmowa dnia]
2024-03-19, 09:02- Z zazdrością patrzę na to, co się dzieje w obszarze rozwoju biznesu w Bydgoszczy. Chciałbym, by w Toruniu również był dobry klimat dla przedsiębiorców - mówił w „Rozmowie dnia” w PR PiK Paweł Gulewski - kandydat Koalicji… Czytaj dalej »
Koalicja Ruchów Miejskich: Chcemy parku kulturowego w kompleksie Ducha Świętego
2024-03-18, 16:41- Nowe odkrycia archeologiczne przy Bramie Klasztornej mogą na dłużej zatrzymać turystów w Toruniu - uważają kandydaci do Rady Miasta z Koalicji Ruchów Miejskich. Apelują o natychmiastową zmianę projektu i przeniesienie planowanej… Czytaj dalej »
„Bydgoskie Przedmieście jest piękne”. Koalicja Ruchów Miejskich uczy historii... w ruchu!
2024-03-18, 07:55Spacerem po Bydgoskim Przedmieściu Koalicja Ruchów Miejskich zainaugurowała w Toruniu cykl spotkań z mieszkańcami. Można było i poznać lokalną historię, i porozmawiać na wiele tematów. Czytaj dalej »
Według nieoficjalnych danych Władimir Putin wygrał wybory prezydenckie w Rosji
2024-03-17, 22:11Do wyborów stanęli szef partii LDPR Leonid Słucki, wicemarszałek Dumy Państwowej Władysław Davankow, zastępca Dumy Państwowej Nikołaj Charitonow i obecna głowa państwa, Władimir Putin. „Putin stanął przeciwko trzem kandydatom… Czytaj dalej »