Seniorki: Gdzie kobieta u władzy, tam jest porządek. „Kobiety z Trzaskiem” w regionie
Posłanki Platformy Obywatelskiej spotkały się dzisiaj z seniorkami ze Świecia, w ramach akcji „Kobiety na wybory" i „Kobiety z Trzaskiem".
Parlamentarzystki zachęcały seniorki do wzięcia udziału w wyborach i głosowania na obecnego prezydenta Warszawy. - Chodzi to to, żeby dopiąć dobrą zmianę, którą rozpoczęliśmy w 2023 roku. Teraz potrzebujemy prezydenta, który będzie po stronie demokratycznej, po stronie kobiet i naszych praw – tłumaczyła posłanka Iwona Karolewska.
- Chcemy zachęcić panie, żeby głosowały na Rafała Trzaskowskiego - dodała Dorota Łoboda. - Rozmowy z seniorkami są dla nas niezwykle ważne i ciekawe, bo to są kobiety, które mają olbrzymie doświadczenie i pamiętają, jak wyglądała Polska przed czasem przemian, które wiedzą, jak ważna jest demokracja i mogą o tym mówić młodszym pokoleniom.
- To kobiety rządzą Polską, taka jest prawda – mówiły seniorki. - Kobiety są twarde, nieustępliwe i wiedzą, czego chcą. Gdzie kobieta jest u władzy, tam jest porządek.
Bus „Kobiet z Trzaskiem" odwiedzi także Sepólno Krajeńskie, Bydgoszcz i Inowrocław.
Zobacz także
PiS wskazało kandydata na prezydenta. Dr Karol Nawrocki, szef IPN powalczy o Belweder [zdjęcia]
2024-11-24, 16:37Decyzję tę ogłosił związany z prawicą historyk, profesor Andrzej Nowak. W Hali Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Krakowie - miejsce nieprzypadkowe - mówił w imieniu Obywatelskiego Komitetu Poparcia. Karol Nawrocki jest prezesem… Czytaj dalej »
Prawo i Sprawiedliwość przedstawi w niedzielę swojego kandydata na prezydenta
2024-11-24, 15:36Ma to być osoba nienależąca do żadnej partii politycznej oraz niezbyt mocno rozpoznawalna - wynika z nieoficjalnych informacji. Giełda nazwisk - oczywiście - jest, choć pozycji na niej niewiele. Czytaj dalej »
Szymon Hołownia będzie gościem „Rozmowy Dnia" Polskiego Radia PiK. Słuchajcie!
2024-11-24, 14:48Jakie będą najważniejsze tematy kampanii prezydenckiej? Kiedy zapadnie decyzja o Wigilii wolnej od pracy? Jaką rolę w Koncepcji Rozwoju Kraju powinny odgrywać największe miasta Pomorza i Kujaw? O tym, w poniedziałkowej Rozmowie Dnia… Czytaj dalej »
Szymon Hołownia w Rypinie: 8 stycznia rozpocznie się kampania prezydencka [wideo]
2024-11-22, 19:37Zadecydowałem, że wybory na prezydenta Rzeczpospolitej zarządzę w pierwszym możliwym terminie; kampania prezydencka zacznie się w naszym kraju 8 stycznia przyszłego roku - poinformował w piątek w Rypinie marszałek Sejmu, kandydat… Czytaj dalej »
Rafał Trzaskowski czy Radosław Sikorski? Koalicja Obywatelska rozpoczęła prawybory
2024-11-22, 10:56W piątek, o godz. 8:00 rozpoczęły się prezydenckie prawybory w Koalicji Obywatelskiej. SMS-owe - i anonimowe - głosowanie potrwa do północy. Wyłoniony kandydat ma zaprezentować swój program 7 grudnia. Czytaj dalej »
Sondaż PO: Trzaskowski z większą szansą na wygraną, Sikorski przegrywa z kandydatem PiS w I turze
2024-11-18, 15:49W pierwszej turze wyborów prezydenckich Radosław Sikorski przegrałby z kandydatem PiS - wynika z sondażu zamówionego przez PO. W drugiej turze obaj kandydaci KO wygrywają, jednak przewaga Rafała Trzaskowskiego jest większa od tej Sikorskiego… Czytaj dalej »
Minister Sikorski w Przysieku: W dyplomacji trzeba być czasem lisem, a czasem lwem
2024-11-17, 14:50Radosław Sikorski prosił członków KO o głos na niego w ramach prawyborów, które mają wyłonić kandydata na prezydenta. Otwarte spotkanie odbywało się w niedzielę w Przysieku koło Torunia. Czytaj dalej »
Kobiak: Na placu Wolności w Bydgoszczy powinien stanąć pomnik Paderewskiego [Rozmowa Dnia]
2024-11-15, 09:03- Rola Paderewskiego w powrocie Bydgoszczy do Polski jest olbrzymia - podkreślił senator Andrzej Kobiak w „Rozmowie Dnia” Polskiego Radia PiK. Jego zdaniem to właśnie pomnik Ignacego Jana Paderewskiego powinien zastąpić obecny monument… Czytaj dalej »
Rafał Trzaskowski w Bydgoszczy: Prawybory pozwolą kandydatowi zdobyć bardzo silny mandat
2024-11-09, 19:31Rafał Trzaskowski gotowy do walki o prezydenturę. Prezydent Warszawy odwiedził Bydgoszcz w tym samym dniu, w którym ogłoszono, że będzie startował w partyjnych prawyborach z Radosławem Sikorskim. Czytaj dalej »
Rafał Trzaskowski albo Radosław Sikorski. Prawybory wyłonią kandydata KO na prezydenta
2024-11-09, 11:30Zarząd krajowy PO jednomyślnie zdecydował o organizacji prawyborów przed wyborami prezydenckimi, które wyłonią jednego kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta - przekazali wiceprzewodniczący partii Cezary Tomczyk i Borys Budka… Czytaj dalej »