Szymon Hołownia będzie gościem „Rozmowy Dnia" Polskiego Radia PiK. Słuchajcie!
Jakie będą najważniejsze tematy kampanii prezydenckiej? Kiedy zapadnie decyzja o Wigilii wolnej od pracy? Jaką rolę w Koncepcji Rozwoju Kraju powinny odgrywać największe miasta Pomorza i Kujaw? O tym, w poniedziałkowej Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK, Maciej Wilkowski będzie rozmawiał z Marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią.
Odnośnie niektórych zagadnień marszałek uchylił nieco rąbka tajemnicy podczas piątkowego pobytu w Rypinie. Marszałek Sejmu przybył tam jako kandydat na prezydenta Szymon Hołownia w ramach, jak to powiedział, prekampanii wyborczej.
Co do oficjalnej daty kampanii, to zgodnie z Kodeksem wyborczym, marszałek Sejmu zarządza wybory nie wcześniej niż na 7 miesięcy i nie później niż na 6 miesięcy przed upływem kadencji urzędującego prezydenta RP. Wyznacza ich datę na dzień wolny od pracy przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej. Tym samym kampania rozpocznie się 8 stycznia.
Jakie są najbliższe plany Sejmu, jak swoją kampanię widzi Marszałek Sejmu? Druga osoba w kraju na antenie Polskiego Radia PiK w poniedziałek, 25 listopada, od godz. 8:30. Słuchajcie w radiu, na stronie lub przez aplikację (jest dostępna: TUTAJ)
Zobacz także
Wyborcze zapowiedzi Michała Zaleskiego
2014-10-16, 14:11Budowa osiedlowych centrów spędzania wolnego czasu oraz linii tramwajowej w kierunku osiedla „Jar”, wspieranie przedsiębiorców i uboższych torunian poprzez budowę kolejnych mieszkań socjalnych - to część zapowiedzi programu wyborczego… Czytaj dalej »
Konstanty Dombrowicz o pomysłach dla Fordonu
2014-10-16, 13:39- Czas, by Fordon przestał być wielką sypialnią, a zaczął tętnić życiem - podkreśla Konstanty Dombrowicz. Niezależny kandydat na prezydenta Bydgoszczy spotkał się z dziennikarzami w fordońskiej galerii handlowej i mówił o pomysłach… Czytaj dalej »
Informacje dla pełnomocników komitetów wyborczych
2014-10-16, 10:54Polskie Radio PiK przyjmuje od uprawnionych komitetów wyborczych wnioski o przydział nieodpłatnego czasu antenowego na rozpowszechnianie audycji wyborczych w ramach kampanii przed zarządzonymi na dzień 16 listopada 2014 r. wyborami s… Czytaj dalej »
Konwencja wyborcza PO we Włocławku
2014-10-15, 19:02We Włocławku Platforma Obywatelska oficjalnie rozpoczęła kampanię wyborczą do samorządu. Czytaj dalej »
Marek Gralik, kandydat na prezydenta Bydgoszczy o edukacji
2014-10-15, 15:45Marek Gralik, kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy zdradził swoje pomysły na edukację w mieście. Czytaj dalej »
"Metropolia Bydgoska" o redukcji korków w mieście
2014-10-15, 14:25Jak zmniejszyć korki w Bydgoszczy? Jak w godzinach szczytu skrócić przejazd z Fordonu na Osową Górę z półtorej godziny do 30 minut? Stowarzyszenie 'Metropolia Bydgoska' proponuje włączenie pociągów do systemu komunikacji miejs… Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski ponownie pyta o włocławskie przetargi
2014-10-14, 16:40Kandydat na prezydenta Włocławka, poseł Platformy Obywatelskiej, Marek Wojtkowski, ponownie pyta, jak to się dzieje, że przetargi na największe inwestycje drogowe w mieście wygrywają firmy, z którymi związani są partyjni koledzy… Czytaj dalej »
Anna Mackiewicz proponuje zmiany w bydgoskiej oświacie
2014-10-14, 13:08Sporo zmian w oświacie zaproponowała Anna Mackiewicz, kandydatka na prezydenta Bydgoszczy z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD. Czytaj dalej »
Kandydaci na prezydenta Włocławka o oświacie
2014-10-13, 16:38Problemy włocławskiej oświaty zdominowały dzisiejsze konferencje kandydatów na urząd prezydenta tego miasta. Czytaj dalej »
PiS w Bydgoszczy oficjalnie zainaugurował kampanię wyborczą
2014-10-12, 17:14Prawo i Sprawiedliwość w Bydgoszczy niedzielną konwencją wyborczą rozpoczęło oficjalną kampanię do samorządu. Parlamentarzyści i działacze PiS nie szczędzili krytycznych słów pod adresem rządzącej Bydgoszczą PO. Czytaj dalej »