Czwartek, 07 lipca 2022 r.   Imieniny: Cyryla, Estery, Metodego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2022-03-24, 10:06 PAP/Michał Zaręba

Sejmowa komisja za uchyleniem immunitetu posłance Joannie Scheuring-Wielgus

Członkowie sejmowej Komisji Regulaminowej Spraw Immunitetowych opowiedzieli się w środę za uchyleniem immunitetu posłance Lewicy Joannie Scheuring-Wielgus. Sprawa dotyczy akcji przeciwko pedofilii w Kościele katolickim. Fot. Archiwum
Członkowie sejmowej Komisji Regulaminowej Spraw Immunitetowych opowiedzieli się w środę za uchyleniem immunitetu posłance Lewicy Joannie Scheuring-Wielgus. Sprawa dotyczy akcji przeciwko pedofilii w Kościele katolickim. Fot. Archiwum
Członkowie sejmowej Komisji Regulaminowej Spraw Immunitetowych opowiedzieli się w środę za uchyleniem immunitetu posłance Lewicy Joannie Scheuring-Wielgus. Sprawa dotyczy akcji przeciwko pedofilii w Kościele katolickim.
Jak poinformował na Twitterze poseł Lewicy Marek Rutka, za uchyleniem immunitetu posłance opowiedziało się 9 posłów, przeciw było 8, nikt nie wstrzymał się od głosu. Rutka dodał, że sprawa dotyczyła akcji przeciwko pedofilii w Kościele katolickim.

– Te osoby, które zagłosowały za tym, aby odebrać mi immunitet w kwestii mojego protestu wobec przestępstwa kościoła, są za sprawcami, a nie za tymi, którzy są przez tych sprawców skrzywdzeni. PiS nie ma odwagi ścigać przestępców, tych którzy gwałcą, molestują chłopców i dziewczynki, a ma odwagę zajmować się sprawą jakiejś jednej z posłanek, która na drzwiach kościoła zawiesiła kartkę „stop pedofilii” i dziecięce buciki. Na to mają czas, a nie mają czasu na prawdziwą krzywdę i na to, żeby temu zapobiegać – powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus.

W 2018 r. posłanka Lewicy wywiesiła na bramie wejściowej do bazyliki katedralnej św. Jana Chrzciciela w Toruniu dziecięce buciki oraz plakaty z hasłem „Baby Shoes Remember. Stop pedofilii”. W ten sposób Joanna Scheuring-Wielgus dołączyła do akcji „Baby Shoes Remember”.

Inicjatywa ta powstała w Irlandii kilka lat temu. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem pedofilii w kościele i upamiętnienie jej ofiar – szczególnie najmłodszych oraz tych, którzy nie doczekały się sprawiedliwości.

Według komendanta głównego policji Scheuring-Wielgus naruszyła art. 63 a kodeksu wykroczeń, zakazującego wieszania w miejscach publicznych ogłoszeń i plakatów bez zgody osób zarządzających tymi obiektami.

Komisja drugi raz głosowała w tej sprawie, wcześniej była przeciw. Głosowanie powtórzono. Ostateczną decyzję podejmie Sejm, prawdopodobnie na posiedzeniu 6 kwietnia.
Mówi Joanna Scheuring-Wielgus

Wiadomości lokalne

2022-07-06, godz. 20:20 Ponad 2 tys. identycznych wyłudzeń. Domniemany sprawca tylko jeden Rekordowe śledztwo w Prokuraturze Rejonowej we Włocławku. Akt oskarżenia obejmuje ponad 2 300 identycznych przestępstw, popełnionych przez jedną osobę. » więcej 2022-07-06, godz. 18:17 Dwudziestoletnia kobieta utonęła w gliniance w Starym Fordonie Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności utonięcia młodej kobiety w gliniance w Starym Fordonie. Ciało wydobyli nurkowie. » więcej 2022-07-06, godz. 17:45 Ta sama metoda i sklep. Policja szuka kolejnego złodzieja z Koronowa [wideo] Jest następne zawiadomienie o kradzieży artykułów drogeryjnych w sklepie przy ul. Szosa Kotomierska w Koronowie. Pierwszy komunikat publikowaliśmy 4 lipca… » więcej 2022-07-06, godz. 16:28 Egzaminatorzy WORD-ów z Bydgoszczy i Torunia dołączają do protestu W czwartek i piątek (7, 8 lipca) nie odbędą się egzaminy na prawo jazdy w Bydgoszczy oraz Inowrocławiu, w czwartek w Toruniu i Grudziądzu. Egzaminatorzy… » więcej 2022-07-06, godz. 16:20 Gotyk na dotyk... na budowie linii tramwajowej w Toruniu? Wstrzymają prace? Szczątki i ceramika sprzed kilkuset lat na budowie linii tramwajowej w Toruniu. Po zawiadomieniu od toruńskich dziennikarzy, policja zabezpieczyła fragmenty… » więcej 2022-07-06, godz. 15:50 Mieszkańcy Białych Błot i Osielska odzyskają połączenia autobusowe z Bydgoszczą, choć to wciąż komunikacja z… Bydgoscy radni apelują do załogi MZK, by wyjechała na ulice, pracownicy miejskiej spółki na razie pozostają nieugięci, miasto wzmacnia komunikację zastępczą… » więcej 2022-07-06, godz. 15:48 Tragedia pod Włocławkiem. 75-letni mężczyzna zginął po upadku z drzewa [zdjęcia] Starszy mężczyzna, mieszkaniec wsi Dąb Mały, chciał radykalnie przyciąć dorodne sosny. Połączył więc kilka drabin, by dotrzeć jak najbliżej wierzchołków… » więcej 2022-07-06, godz. 15:00 Medal od marszałka: pani Joanna Malińska skończyła 100 lat. Wychowała 11 dzieci Od urodzenia związana z regionem, matka jedenaściorga dzieci - Joanna Malińska obchodziła niedawno setne urodziny. We wtorek (5 lipca) przewodnicząca sejmiku… » więcej 2022-07-06, godz. 14:15 Piłkarskie talenty z DPS-ów rywalizują na turnieju Seni CUP w Toruniu Na tych zawodach liczą się entuzjazm, radość i krzepa w nogach, a tego z pewnością nie brakuje graczom - sportsmenom z niepełnosprawnością intelektualną… » więcej 2022-07-06, godz. 13:20 відомоśці для Укряни. Едукація, помоц фінансова і культура Уряд змінив правила надання грошової допомоги за забезпечення житлом та харчуванням біженців… » więcej
1234567