Czwartek, 19 maja 2022 r.   Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Forum Rolnika 2022
2022-01-22, 17:00 Jolanta Fischer/Redakcja

Zieloni z regionu przygotowali pakiet antycovidowy. Dostanie go wojewoda

Piotr Malich i Szymon Kajak./fot. Jolanta Fischer
Piotr Malich i Szymon Kajak./fot. Jolanta Fischer
Bydgoscy działacze partii Zieloni chcą większego nacisku w kwestii obowiązku szczepień i wnioskują o to do wojewody. Oferują także swoją pomoc w propagowaniu szczepień.
Działacze przedstawili „Kujawsko-pomorski pakiet antycovidowy". Jak podkreślił Piotr Malich, przewodniczący Stowarzyszenia Ostra Zieleń i członek Zarządu Krajowego partii Zieloni, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz jest reprezentantem rządu w naszym regionie, dlatego to właśnie do niego członkowie ugrupowania kierują propozycję konkretnych działań. Nie można bowiem mówić o odbudowie kraju, skoro pandemia wciąż trwa:

- Po pierwsze trzeba mówić o poradnictwie, jeśli chodzi o szczepienia. W mniejszych miejscowościach często jedynym źródłem informacji są komunikaty medialne, a także komunikaty płynące od władz centralnych - powinno ich by więcej, muszą też być bardziej czytelne. Po drugie, mówimy o wznowieniu mobilnych punktów szczepień. Powinny dotrzeć do najmniejszych miejscowości, wreszcie po trzecie - walka z dezinformacją przy pomocy mediów, mediów społecznościowych. Wojewoda powinien walczyć z mitami na temat szczepień, powinien walczyć z fake newsami i zachęcać do jak najszybszego zaszczepienia się - mówił Piotr Malich.

Działacze partii zapewnili także o swojej gotowości do pomocy w zachęcaniu obywateli do szczepień.
Mówi Piotr Malich

Wiadomości lokalne

2022-05-19, godz. 17:05 Piknik i strażackie święto w Wąbrzeźnie. Ochotników i strażaków zawodowych Kujawsko-pomorscy strażacy świętowali w Wąbrzeźnie. W amfiteatrze nad Jeziorem Zamkowym odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Prawie 160 osób… » więcej 2022-05-19, godz. 16:59 Jest sucho jak pieprz. Znów płonęło leśne poszycie Do trzech groźnych pożarów poszycia leśnego i lasu doszło w czwartkowe popołudnie w okolicy Bydgoszczy i samym mieście. Prócz strażaków w akcję zaangażowane… » więcej 2022-05-19, godz. 16:30 Uczą się języka polskiego i poznają Bydgoszcz. Dowiedzą się też jak wynająć mieszkanie Bardzo duże zainteresowanie kursami języka polskiego. Goście z Ukrainy przebywający w naszym regionie chcą się nauczyć polskiego. » więcej 2022-05-19, godz. 16:05 Owce do zadań specjalnych. Tak jest w Dolinie Dolnej Wisły Prawie sto dorosłych owiec, wśród nich wrzosówki i świniarki, wypasanych jest na zboczach Doliny Dolnej Wisły. To projekt ekologiczny miejscowego zespołu… » więcej 2022-05-19, godz. 15:30 Policyjny dron obserwował zachowanie kierowców w rejonie przejść dla pieszych [wideo] Policyjny dron zaobserwował 8 wykroczeń związanych z niestosowaniem się przez kierujących samochodami do przepisów ruchu drogowego w rejonie przejść dla… » więcej 2022-05-19, godz. 14:30 Brakuje leków w aptekach. Których i dlaczego? [lista] Lekarze zapisują, a rodzice nie wykupują. W aptekach brakuje podstawowych antybiotyków dla najmłodszych, ale nie tylko te specyfiki są niedostępne albo trudno… » więcej 2022-05-19, godz. 13:30 Українські книги в польських бібліотеках та застереження від ша… До міської бібліотеки у Влоцлавку прибули книжки українською мовою. Дякуючи Книгарні Коперника… » więcej 2022-05-19, godz. 12:30 Znęcali się nad 3-letnią córką. Dziecko zmarło. Sprawa w sądzie Sylwia M. i Przemysław O. z Torunia odpowiedzą za zabójstwo swojej 3-letniej córki. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. Rodzice nie przyznali… » więcej 2022-05-19, godz. 09:39 Po pandemii wracamy do autobusów i tramwajów. Będą dodatkowe zachęty! Liczba sprzedanych biletów na miejską komunikację wraca do stanu sprzed epidemii. Wraz z zakończeniem kilku dużych inwestycji transport publiczny w Bydgoszczy… » więcej 2022-05-19, godz. 08:04 Ratownictwo wodne z regionu dostało pieniądze na szkolenie i sprzęt 9 jednostek ratownictwa wodnego - nie tylko WOPR-u - z regionu Kujaw i Pomorza otrzymało dotację przed nowym sezonem na kąpieliskach. W sumie to 430 tysięcy… » więcej
1234567