Piątek, 27 maja 2022 r.   Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2022-01-19, 15:18 Redakcja

Silny wiatr, oblodzenie, możliwe burze śnieżne. Ostrzeżenia dla naszego regionu

Przed nami kolejny niż, nazywa się Ida. Przyniesie powrót zimy, nawet z burzami śnieżnymi/fot. Darek Delmanowicz, PAP
Przed nami kolejny niż, nazywa się Ida. Przyniesie powrót zimy, nawet z burzami śnieżnymi/fot. Darek Delmanowicz, PAP
- Przed nami kolejny niż, nazywa się Ida. Przyniesie powrót zimy, nawet z burzami śnieżnymi, wiatrem do 100 kilometrów na godzinę – ostrzega synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dla Kujawsko-Pomorskiego wydano ostrzeżenia o oblodzeniu i silnym wietrze.
Niż spowoduje, że napłynie do nas chłodne arktyczne powietrze i przyniesie opady śniegu. Synoptycy z IMGW obliczają, że istnieje 60-procentowe prawdopodobieństwo wystąpienia burz śnieżnych. - Gdy porównamy wartości z poniedziałku, do tych prognozowanych, to wynika z tego, że – o ile powstanie zjawisko burz śnieżnych –jego skala będzie mniejsza niż w poniedziałek, wyładowań także będzie mniej – zapowiada synoptyk i rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Silnego wiatru należy się spodziewać m.in. w Kujawsko-Pomorskiem. IMGW wydało dla naszego województwa alert pierwszego stopnia (obowiązuje od godz. 3.00 w nocy ze środy na czwartek do godz. 16.00 w czwartek). - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 do 40 km na godzinę, pojedyncze porywy do około 80 km na godzinę, z zachodu i północnego zachodu. W ciągu dnia lokalnie możliwe burze – czytamy w komunikacie.

Jest też ostrzeżenie o oblodzeniu dla Kujawsko-Pomorskiego. Mokra nawierzchnia dróg i chodników będzie zamarzać po opadach deszczu i mokrego śniegu (od godz. 3.00 w nocy ze środy na czwartek do godz. 8.00 w czwartek).

W kolejnych dniach spodziewany jest napływ chłodnego powietrza. - W kolejnych województwach zima da o sobie znać. Na przykład w podlaskim można się spodziewać spadków temperatury do – 15 stopni Celsjusza – prognozuje synoptyk.

Wiadomości lokalne

2022-05-26, godz. 21:20 Kolejne rządowe środki w ramach programu Senior+ Prawie 4 mln zł rządowego dofinansowania trafi do województwa kujawsko-pomorskiego w ramach bieżącej edycji programu Senior+. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz… » więcej 2022-05-26, godz. 20:05 Nazwisko radzieckiego czołgisty zniknie z nazwy ulicy w Inowrocławiu Decyzją Naczelnego Sądu Administracyjnego ulica Iwana Alejnika w Inowrocławiu zmieni nazwę na Tadeusza Chęsego. Orzeczenie kończy spór o patrona ulicy. » więcej 2022-05-26, godz. 19:35 Pieniądze na remont wiejskich świetlic, powstaną też nowe obiekty 22 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów wiejskich trafi do kujawsko-pomorskich gmin. Zostaną wyremontowane świetlice wiejskie, powstaną też nowe obiekty i… » więcej 2022-05-26, godz. 18:35 Drożeje ciepło w Inowrocławiu. Co będzie jesienią? Od 8 czerwca w Inowrocławiu cena za energię cieplną wzrośnie o ok. 10 proc. - przekazał na konferencji prasowej Piotr Pawlak, prezes Zakładu Energetyki Cieplnej… » więcej 2022-05-26, godz. 17:45 Piękny Dzień Mamy w Szpitalu Jurasza w Bydgoszczy. W podziękowaniu za ich walkę o dzieci Mamy dzieci chorych onkologicznie mogły skorzystać bezpłatnie z usług fryzjerek, wizażystki czy makijażystki. Wszystko w ramach charytatywnej akcji zorganizowanej… » więcej 2022-05-26, godz. 17:11 Gospodynie wiejskie śpiewają, gotują i matkują! Ugościł je wojewoda [wideo, zdjęcia] Sala Bydgoskiego Marca Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy była w czwartek (26 maja) po brzegi wypełniona paniami. To członkinie kół gospodyń wiejskich z… » więcej 2022-05-26, godz. 16:40 Wymiana pieców na ekologiczne źródła ciepła? Włocławianie się nie kwapią Mieszkańcy Włocławka sceptycznie podchodzą do tematu wymiany pieców. Przestraszyły ich ceny gazu i prądu. Efekt jest taki, że w ratuszowej puli zostało… » więcej 2022-05-26, godz. 15:54 Nasze radiowe archiwum skrywa wiele skarbów. Odkrywamy kolejne dźwięki! [wideo] Audycja Archiwum.radiopik.pl nadawana jest w każdą środę, ale wrota do magazynu pełnego historycznych nagrań są zawsze otwarte dzięki Internetowi. Jak… » więcej 2022-05-26, godz. 13:10 Komisariat jak nowy i radiowóz w prezencie dla policji w Janowcu Wielkopolskim W Janowcu Wielkopolskim oficjalnie oddano do użytku rozbudowany i wyremontowany komisariat policji. Funkcjonariusze mają także do dyspozycji nowy radiowóz… » więcej 2022-05-26, godz. 12:30 Стартує реєстрація на “Бидгоські Напівколонії 2022” - такżе для дзєці… Сьогоднішня інформація буде придатною для батьків котрі хочуть організувати своїм дітям… » więcej
1234567