Czwartek, 19 maja 2022 r.   Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Leszczyńskiego
2022-01-17, 06:52 Redakcja

Roboty rozbiórkowe i pierwsze fundamenty. Budują parkingi Park&Ride [zdjęcia]

Budowa parkingu Park&Ride przy ul. Olimpijskiej w Toruniu/fot. nadesłane
Budowa parkingu Park&Ride przy ul. Olimpijskiej w Toruniu/fot. nadesłane
Parkingi Park&Ride powstają przy ul. Dziewulskiego i Olimpijskiej w Toruniu. Łącznie w obu miejscach powstanie 439 nowych miejsc do parkowania.
- Lokalizacje dobrane zostały tak, by zapewnić kierowcom wygodne korzystanie z komunikacji miejskiej – tłumaczy Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzeczniczka MZD w Toruniu. - Na budowie parkingu przy ul. Dziewulskiego wykonawca rozebrał starą nawierzchnię i dwa niewielkie budynki, które kolidowały z nowym parkingiem. Przystąpiono do usuwania kolizji energetycznych i teletechnicznych. Wykonano szereg prac ziemnych oraz pierwsze fundamenty – relacjonuje.

W tym tygodniu na budowie pojawią się dźwigi, które będą pomagały w montażu konstrukcji obiektu. Parking przy ul. Dziewulskiego będzie posiadał dwa poziomy, przy czym na poziomie zero przewidziano zadaszoną pętlę dla autobusów miejskich. W sumie będą mogły tu parkować 222 pojazdy, także elektryczne – dla nich dostępne będą miejsca z ładowarkami. Z kolei parking przy ul. Olimpijskiej będzie oferował 217 miejsc. Obecnie wykonawca prowadzi tam roboty ziemne i wykonuje wykopy pod przyszłe fundamenty.

W obu przypadkach prace potrwają do końca marca przyszłego roku. Ich wartość to blisko 31 mln zł. Z zewnątrz konstrukcje pokryte będą panelami stalowymi w kolorach pomarańczowym i szarym, a na parkingu przy ul. Dziewulskiego powstanie też zielona ściana o powierzchni ok. 450 m kw.

Wiadomości lokalne

2022-05-19, godz. 16:30 Uczą się języka polskiego i poznają Bydgoszcz. Dowiedzą się też jak wynająć mieszkanie Bardzo duże zainteresowanie kursami języka polskiego. Goście z Ukrainy przebywający w naszym regionie chcą się nauczyć polskiego. » więcej 2022-05-19, godz. 16:05 Owce do zadań specjalnych. Tak jest w Dolinie Dolnej Wisły Prawie sto dorosłych owiec, wśród nich wrzosówki i świniarki, wypasanych jest na zboczach Doliny Dolnej Wisły. To projekt ekologiczny miejscowego zespołu… » więcej 2022-05-19, godz. 15:30 Policyjny dron obserwował zachowanie kierowców w rejonie przejść dla pieszych [wideo] Policyjny dron zaobserwował 8 wykroczeń związanych z niestosowaniem się przez kierujących samochodami do przepisów ruchu drogowego w rejonie przejść dla… » więcej 2022-05-19, godz. 14:30 Brakuje leków w aptekach. Których i dlaczego? [lista] Lekarze zapisują, a rodzice nie wykupują. W aptekach brakuje podstawowych antybiotyków dla najmłodszych, ale nie tylko te specyfiki są niedostępne albo trudno… » więcej 2022-05-19, godz. 13:30 Українські книги в польських бібліотеках та застереження від ша… До міської бібліотеки у Влоцлавку прибули книжки українською мовою. Дякуючи Книгарні Коперника… » więcej 2022-05-19, godz. 12:30 Znęcali się nad 3-letnią córką. Dziecko zmarło. Sprawa w sądzie Sylwia M. i Przemysław O. z Torunia odpowiedzą za zabójstwo swojej 3-letniej córki. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. Rodzice nie przyznali… » więcej 2022-05-19, godz. 09:39 Po pandemii wracamy do autobusów i tramwajów. Będą dodatkowe zachęty! Liczba sprzedanych biletów na miejską komunikację wraca do stanu sprzed epidemii. Wraz z zakończeniem kilku dużych inwestycji transport publiczny w Bydgoszczy… » więcej 2022-05-19, godz. 08:04 Ratownictwo wodne z regionu dostało pieniądze na szkolenie i sprzęt 9 jednostek ratownictwa wodnego - nie tylko WOPR-u - z regionu Kujaw i Pomorza otrzymało dotację przed nowym sezonem na kąpieliskach. W sumie to 430 tysięcy… » więcej 2022-05-19, godz. 07:00 Motocykl ratunkowy omija różne przeszkody. A gdy na drodze stają przepisy? Po Bydgoszczy jeździ od 7 sezonów. Dociera do pacjenta szybciej niż samochód, bo omija korki i bariery. Teraz istnieje zagrożenie, że częściej będzie… » więcej 2022-05-18, godz. 21:00 To będzie historyczna przebudowa. Serce Włocławka do remontu! Centralne miejsce Włocławka - Plac Wolności - zmieni się. Przyszedł wreszcie oczekiwany przez kilkadziesiąt lat czas na przebudowę. Ratusz przygotowuje… » więcej
1234567