Sobota, 02 lipca 2022 r.   Imieniny: Jagody, Urbana, Marii
Utrudnienia na autostradzie A1 w kierunku Gdańska między węzłami Turzno - Lisewo. Samochód uderzył w bariery
Utrudnienia na autostradzie A1 w kierunku Gdańska między węzłami Turzno - Lisewo. Samochód uderzył w bariery
Utrudnienia na autostradzie A1 w kierunku Gdańska między węzłami Turzno - Lisewo. Samochód uderzył w bariery
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Forum Rolnika 2022
2022-01-13, 17:20 Monika Kaczyńska/Redakcja

Ustawa STOP Drożyźnie, czyli Nowa Lewica w kontrze do Polskiego Ładu

Od lewej: Mateusz Orzechowski, Kazimiera Janiszewska i Dominik Stajnbart. Fot. Monika Kaczyńska
Od lewej: Mateusz Orzechowski, Kazimiera Janiszewska i Dominik Stajnbart. Fot. Monika Kaczyńska
Działacze Nowej Lewicy i Młodej Lewicy z Torunia krytykują rządowy program Polski Ład. Zwracają też uwagę m.in. na rosnące ceny energii i gazu.
- Zmiany podatkowe nazywane Polskim Ładem wprowadziły tyle problemów i godzą w tyle grup społecznych, że lepszym określeniem jest Polski Bałagan - powiedział Dominik Stajnbart, sekretarz toruńskiej Nowej Lewicy.

- Projekt zawiera szereg niedoróbek i bije po kieszeni wiele grup społecznych, co skutkuje obniżeniem ich wynagrodzeń czy emerytur. Polski Ład, o czym się nie mówi, to także realne podniesienie wieku emerytalnego, bo czym jest ulga podatkowa dla pracujących emerytów, jak nie podniesieniem wieku emerytalnego? - pytał Dominik Stajnbart.

Nowa Lewica ma gotowe rozwiązania aktualnych problemów.

- Jeżeli obecny rząd nie potrafi rządzić, nie potrafi uporać się z zarządzaniem państwem, niech poda się do dymisji i odda władzę tym, którzy potrafią to zrobić. Nowa Lewica wie jak to zrobić. Proponujemy natychmiastową ustawę STOP Drożyźnie, utworzenie Funduszu Rekompensat dla wszystkich pokrzywdzonych bałaganem Polskiego Ładu. Proponujemy natychmiastowe działania osłonowe dla szpitali, domów pomocy społecznej, wspólnot mieszkaniowych, aby miesięczne opłaty nie zrujnowały gospodarstw domowych. Nowa Lewica proponuje też zwiększenie poziomu dochodów uprawniających dodatków osłonowych, w taki sposób, aby mogła z niego skorzystać większa grupa rodzin i osób samotnie mieszkających - dodał Kazimiera Janiszewska, współprzewodnicząca toruńskich struktur Nowej Lewicy.

Mateusz Orzechowski z Młodej Lewicy zwracał też uwagę na to, że za tak wysokie koszty energii, które ponoszą obecnie Polacy, odpowiedziana jest polska polityka klimatyczna - a raczej jej brak.
Ustawa STOP Drożyźnie, czyli Nowa Lewica w kontrze do Polskiego Ładu (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2022-07-02, godz. 13:00 Grosz do grosza, a będzie kokosza. W Nakle uczyli dzieci zarządzać pieniędzmi Wszystko w ramach projektu pod hasłem „Małe Miasto Nakło nad Notecią” organizowanego przez Fundację Teraz Wy i Fundację BGK. » więcej 2022-07-02, godz. 12:00 By wakacje były zdrowe i bezpieczne. Piknik NFZ w Bydgoszczy Można skorzystać z darmowych badań, sprawdzić skład swojego ciała, wyrobić kartę EKUZ i skonsultować się ze specjalistami. Wszystko w ramach Rodzinnego… » więcej 2022-07-02, godz. 10:05 Metropolia Bydgoszcz wspólnie wykorzysta europejskie środki Trwają przygotowania do realizacji nowego pakietu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, czyli ważnych zadań finansowanych z wykorzystaniem europejskich… » więcej 2022-07-02, godz. 08:02 Rowerem bezpiecznie do Janowa lub nad Zalew Koronowski Zakończyła się budowa drogi rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 244. Inwestycja pozwoliła połączyć kilka istniejących dróg rowerowych na terenie… » więcej 2022-07-02, godz. 06:00 Region po burzach: powalone drzewa, uszkodzone dachy, braki prądu Do komend straży pożarnej w województwie kujawsko-pomorskim w piątek wpłynęło około tysiąca zgłoszeń w sprawie interwencji po przejściu przez region… » więcej 2022-07-01, godz. 22:00 Kolejarze szkolili instruktorów nauki jazdy. Temat: przejazdy drogowo-kolejowe Kolejną odsłonę kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd' zorganizowano w Grudziądzu. Tym razem na lekcje z zasad bezpieczeństwa na przejazdach zaproszeni… » więcej 2022-07-01, godz. 21:02 Egzamin ósmoklasisty. Nie jest dobrze, ale lepiej niż było Nie jest to powód do zadowolenia, ale jest lepiej niż było - tak wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty komentuje Krzysztof Bylicki z Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium… » więcej 2022-07-01, godz. 20:03 Komunikacja w Toruniu na nowo. Ma być lepiej dla mieszkańców Od 1 lipca 2022 r. wprowadzono kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Toruniu. Wiele z nich wynika z wniosków mieszkańców oraz dostosowania rozkładów… » więcej 2022-07-01, godz. 18:59 Wichura, grad i ściana deszczu. Nad regionem przeszły gwałtowne burze [wideo] Zgodnie z prognozami nad regionem przeszła gwałtowna burza z gradem. Wiele razy musiała interweniować straż pożarna. » więcej 2022-07-01, godz. 18:32 Spotkanie z mieszkańcami i samorządowcami w Złotnikach Kujawskich W ciągu 2 ostatnich lat województwo kujawsko-pomorskie otrzymało z funduszy rządowych 3 mld 600 mln zł - podliczył na spotkaniu z mieszkańcami i samorządowcami… » więcej
1234567