Środa, 25 maja 2022 r.   Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Forum Rolnika 2022
2022-01-13, 13:40 Michał Zaręba/Redakcja

Prezydent Torunia ma nowego zastępcę. To dotychczasowy rzecznik wojewody

Adrian Mól/fot. Sławomir Kowalski
Adrian Mól/fot. Sławomir Kowalski
Adrian Mól - rzecznik wojewody i wiceprzewodniczący toruńskiej rady miasta oficjalnie zastępcą prezydenta Torunia. Pracę w urzędzie rozpocznie w poniedziałek.
Będzie odpowiadał m.in za edukację i fundusze unijne oraz za pracę biur: rewitalizacji, miejskiego konserwatora zabytków i toruńskiego centrum miasta. Na stanowisko Adriana Móla rekomendowały miejskie i okręgowe struktury Prawa i Sprawiedliwości. W czwartek oficjalnie został przedstawiony przez prezydenta Michała Zaleskiego. - Poznaliśmy się już wiele lat temu i zawsze widziałem w panu prezydencie człowieka niesłychanie aktywnego, gotowego podejmować się nowych wyzwań – mówił prezydent Zaleski.

- Jest dla mnie wielką nobilitacją pracować dla mieszkańców, dla dynamicznego rozwoju grodu Kopernika – mówił Adrian Mól, który od 2016 r. był rzecznikiem wojewody kujawsko-pomorskiego, a od 2018 r. również toruńskim radnym. Ma 33 lata, z Toruniem związany jest od czasu studiów dziennikarskich i politologicznych, które podjął w 2007 r. w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Był też słuchaczem doktoranckich studiów politologicznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Odbył staż zawodowy w Grupie Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim w Brukseli. W latach 2012–2017 był nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Tworzył i współtworzył programy radiowo-telewizyjne w Studenckim Radiu SIM, TV Trwam oraz Radiu Maryja. Jest byłym dziennikarzem i reporterem TV Trwam. Ma 6-letnie doświadczenie w administracji rządowej i 3-letnie w samorządowej.

Do rady miasta za Adriana Móla wejdzie Karol Maria Wojtasik, radny PiS ostatniej kadencji. Nowe stanowisko oznacza też rezygnację z funkcji rzecznika wojewody. Na stanowisku wiceprezydenta Adrian Mól zastąpił Zbigniewa Rasielewskiego, który odszedł z urzędu z przyczyn osobistych. 
Prezydent Torunia ma nowego zastępcę. To dotychczasowy rzecznik wojewody (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2022-05-25, godz. 20:14 O rewitalizacji Włocławka jest głośno w całej Polsce. Była delegacja z Pomorza We Włocławku gości delegacja samorządowców z województwa pomorskiego. Przyjechali, by rozmawiać o rewitalizacji, czyli przywracaniu zniszczonym kwartałom… » więcej 2022-05-25, godz. 19:15 Średniowiecze wyszło spod ziemi na budowie teatru w Toruniu! Fragmenty średniowiecznego muru fosy nowomiejskiej odkryto w Toruniu, podczas prac archeologicznych na terenie po dawnym kinoteatrze Grunwald. Przypomnijmy, w… » więcej 2022-05-25, godz. 18:41 Regał z książkami nie kłóci się z multimediami! To są nowoczesne biblioteki Skoro Powiatowy Dzień Bibliotekarza, to nie mogło się obyć bez rozmów na temat nowoczesności i ponadczasowości bibliotek, czytelni. Posypały się też… » więcej 2022-05-25, godz. 17:55 Chcą północnego przebiegu drogi S5, bo grudziądzki most to już zabytek Grudziądzcy radni głosowali jednomyślnie za wariantem północnym budowy drogi ekspresowej S5 Grudziądz - Ostróda. » więcej 2022-05-25, godz. 17:16 Rozpoczynają się prace przy uszkodzonym moście we Włocławku. Kto je sfinansuje? Długo wyczekiwana wiadomość dla kierowców z Włocławka. Wreszcie rusza odbudowa ulicy Wysokiej. Po zakończeniu prac wróci normalne połączenie największej… » więcej 2022-05-25, godz. 15:01 Uwaga na burze! Wieczorem może też mocno wiać [wideo] Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami w zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego w środę od popołudnia do… » więcej 2022-05-25, godz. 14:13 Na sesji Rady Miasta bez dyskusji o połączeniu szpitali uniwersyteckich Nie było informacji ani dyskusji na temat ewentualnego połączenia szpitali uniwersyteckich w Bydgoszczy. Zamiast tego przewodnicząca bydgoskiej Rady Miasta… » więcej 2022-05-25, godz. 13:09 Де шукати роботу? Може, на польсько-українських ярмарках? Польсько-українську Біржу Праці буде відкрито в п'ятницю 27 травня о 10:00 в Цеху Різних Ремесел… » więcej 2022-05-25, godz. 09:08 Nowe trzy kilometry drogi. W planach kolejne odcinki [zdjęcia] Zakończono kolejny etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 269 w powiecie włocławskim pomiędzy Chotlem i Błenną. Zrealizowana inwestycja, dzięki której… » więcej 2022-05-25, godz. 07:58 Powstanie kolejny mural we Włocławku. Miasto czeka na projekty Włocławski ratusz ogłosił konkurs na projekt muralu. Wielkopowierzchniowe malowidło powstanie na bocznej ścianie kamienicy przy ul. Cyganka 9 na włocławskiej… » więcej
1234567