Sobota, 29 stycznia 2022 r.   Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2022-01-12, 20:26 Redakcja

Kawałek po kawałku. Oddano nowe fragmenty ścieżek pieszo-rowerowych [zdjęcia]

Z końcem grudnia oddano do użytku dwie nowe ścieżki pieszo-rowerowe wybudowane w ramach Drogowej Inicjatywy Samorządowej (DIS). Fot. KPUM
Z końcem grudnia oddano do użytku dwie nowe ścieżki pieszo-rowerowe wybudowane w ramach Drogowej Inicjatywy Samorządowej (DIS). Fot. KPUM
Z końcem grudnia oddano do użytku dwie nowe ścieżki pieszo-rowerowe wybudowane w ramach Drogowej Inicjatywy Samorządowej (DIS). Piesi mogą bezpiecznie poruszać się wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 543 pomiędzy Grzybnem i Drużynami w powiecie brodnickim, a w Podzamku Golubskim wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 534 powstał brakujący odcinek ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Golub-Dobrzyń z Ostrowitem.
W Podzamku Golubskim asfaltowa ścieżka o długości 871 metrów i szerokości 2 metrów powstała po południowej stronie drogi wojewódzkiej. Połączyła wcześniej wybudowany chodnik na terenie Podzamku Golubskiego ze ścieżką rowerową pomiędzy Ostrowitem i Krążnem. Przebudowany został także jeden z przepustów oraz powstały zjazdy na posesje. Inwestycja kosztowała ponad 630 tysięcy złotych.

W 2019 roku zakończyła się gruntowna modernizacja jezdni pomiędzy Golubiem-Dobrzyniem i Kowalewem Pomorskim, która pochłonęła blisko 16 mln zł i była finansowa wyłącznie z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Chodnikiem z Grzybna do Drużyn

Chodnik z betonowej kostki o długości 1,2 kilometra i szerokości 2 metrów powstał na odcinku od wjazdu do Bobrowa do skrzyżowania z lokalną drogą w Drużynach, po północnej stronie drogi wojewódzkiej nr 543. Konieczna była również budowa kanalizacji deszczowej. Dodatkowo doświetlono dwa przejścia dla pieszych (przy skrzyżowaniu z droga powiatową na Kruszyny Szlacheckie oraz zatoce autobusowej). Powstały także zjazdy na posesje. Inwestycja kosztowała 1,7 mln zł.

Wraz z tym zadaniem zlecono dodatkowo odnowienie nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 543 pomiędzy Grzybnem i skrzyżowaniem z drogą powiatową na Bobrowo. Trasa na długości 2,1 kilometra zyskała nowe warstwy mineralno-asfaltowe. Wbudowana została wzmacniająca siatka z włókien szklano-węglowych, która zapobiega powstawaniu spękań i kolein. Te prace kosztowały 2 mln zł i były finansowane z budżetu samorządu województwa. Wcześniej w samym Grzybnie ułożony został tak zwany mikrodywanik, który wzmacnia i poprawia stan nawierzchni.

Wiadomości lokalne

2022-01-29, godz. 08:00 Coraz więcej powikłań po COVID-19 u dzieci - w Bydgoszczy powstanie centrum diagnostyki W nowym budynku, który najdalej za 3 lata powstanie na terenie Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego przy ul. Chodkiewicza, wyłapywane będą wszelkie powikłania p ... » więcej 2022-01-28, godz. 19:40 W Bydgoszczy są już wiadukty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy patronuje wiaduktom w ciągu al. Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Tak zdecydowała bydgoska Rada Miasta. Projekt uchwały złoży ... » więcej 2022-01-28, godz. 19:06 Od lat brakowało pomieszczeń. Będzie rozbudowa remizy w Gostycynie Minister Łukasz Schreiber uroczyście przekazał w piątek plac pod rozbudowę remizy w Gostycynie. Nowoczesny budynek powstanie w całości za pieniądze przekazane ... » więcej 2022-01-28, godz. 18:30 Co dalej z kamienicą na rogu Jasnej i Śląskiej w Bydgoszczy? Rozpoczęły się prace przygotowujące do rozbiórki pustostanu przy ul. Jasnej w Bydgoszczy. W czwartek wieczorem z kamienicy posypały się cegły i część dachu. » więcej 2022-01-28, godz. 17:07 Umorzenie sprawy proboszcza z Czernikowa, który wyszedł z bronią do uczestników Marszu Kobiet Włocławska prokuratura zakończyła sprawę byłego proboszcza z Czernikowa, który wyszedł z bronią myśliwską do uczestników Marszu Kobiet. » więcej 2022-01-28, godz. 15:03 Po wypadku w Bydgoszczy: kierowca miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów Kierowca, który zginął w piątek nad ranem w wypadku na rondzie Ossolińskich w Bydgoszczy miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów - informuje Przemysław Słom ... » więcej 2022-01-28, godz. 13:58 Rolnicy pod siedzibą Spółdzielni ROTR z Rypina. Pytają o swoje pieniądze [wideo] Stracili 20 mln złotych ponad 3 lata temu. Czują się oszukani i przez mleczarnię, i przez rząd. Rolnicy, którym spółdzielnia ROTR z Rypina nie wypłaciła pieni ... » więcej 2022-01-28, godz. 12:00 Ludzie nagrywają drogowe wykroczenia, a policja namierza sprawców [wideo] Ponad tysiąc zgłoszeń od kierowców wpłynęło w ubiegłym roku do Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy do skrzynki „Stop Agresji Drogowej'. W całym kraju by ... » więcej 2022-01-28, godz. 09:40 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stroi się przed niedzielnym finałem Zaglądamy do sztabów WOŚP w Grudziądzu i w Toruniu. Tradycyjnie odbędą się koncerty, pokazy medyczne, no i oczywiście - to już w całym kraju - zbiórki pod róż ... » więcej 2022-01-28, godz. 07:33 Wypadek na bydgoskim r. Ossolińskich. Kierowca nie żyje. Miał zakaz prowadzenia pojazdów [zdjęcia] Około godziny 4:40 na rondzie Ossolińskich przy wjeździe w ulicę Piotrowskiego samochód osobowy z impetem uderzył w barierki. Prawdopodobnie mazda jechała ul. ... » więcej
1234567