Czwartek, 07 lipca 2022 r.   Imieniny: Cyryla, Estery, Metodego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Deweloper
2022-01-10, 13:19 Tatiana Adonis/Redakcja

Wariant Omikron dotarł do naszego regionu. Oficjalnie potwierdzono cztery przypadki

Wariant Omikron wykryto w Kujawsko-Pomorskiem u osób, które przyjechały z zagranicy/fot. Pixabay
Wariant Omikron wykryto w Kujawsko-Pomorskiem u osób, które przyjechały z zagranicy/fot. Pixabay
- Wariant Omikron wykryto w Kujawsko-Pomorskiem u osób, które przyjechały z zagranicy – mówi dr Paweł Rajewski, wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych w regionie.
- To było nieuniknione, choć dziwi mnie, że przypadki Omikrona dopiero teraz zostały u nas wykryte – komentuje dr Rajewski. - W mojej ocenie bowiem wariant Omikron był już na pewno wcześniej w Polsce i w naszym województwie.

Dr Rajewski przypomina o podstawowych zasadach: dystans, dezynfekcja, maseczka, które powinniśmy stosować. Biorąc pod uwagę to, że Omikron rozprzestrzenia się szybciej niż Delta i może łatwiej zakażać zachęca do szczepień, także trzecią dawką. - To niezwykle ważne, bo wariant Omikron może nie tyle jest bardziej agresywny, ale jest bardziej zakaźny i niestety w zderzeniu z naszym społeczeństwem osób starszych, z chorobami współistniejącymi może być również dla tej grupy bardzo niebezpieczny i może łączyć się z ciężkimi przebiegami i ze śmiercią – ostrzega.

Dr Rajewski przewiduje, że zachorowań w regionie będzie teraz więcej, co przełoży się także na wzmożone hospitalizacje. Jak poinformował wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, w szpitalach woj. kujawsko-pomorskiego przebywa obecnie tysiąc pacjentów chorych na COVID-19, z których ze wsparcia respiratorów korzysta 98 osób. Maleje tendencja spadkowa nowych zakażeń - w porównaniu tydzień do tygodnia obecnie spadek wynosi tylko 1 proc., przed tygodniem było to 8 proc., przed dwoma tygodniami – 17 proc., a przed trzema tygodniami – 33 proc.
Mówi dr Paweł Rajewski, wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych w regionie
Mówi dr Paweł Rajewski, wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych w regionie

Wiadomości lokalne

2022-07-06, godz. 20:20 Ponad 2 tys. identycznych wyłudzeń. Domniemany sprawca tylko jeden Rekordowe śledztwo w Prokuraturze Rejonowej we Włocławku. Akt oskarżenia obejmuje ponad 2 300 identycznych przestępstw, popełnionych przez jedną osobę. » więcej 2022-07-06, godz. 18:17 Dwudziestoletnia kobieta utonęła w gliniance w Starym Fordonie Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności utonięcia młodej kobiety w gliniance w Starym Fordonie. Ciało wydobyli nurkowie. » więcej 2022-07-06, godz. 17:45 Ta sama metoda i sklep. Policja szuka kolejnego złodzieja z Koronowa [wideo] Jest następne zawiadomienie o kradzieży artykułów drogeryjnych w sklepie przy ul. Szosa Kotomierska w Koronowie. Pierwszy komunikat publikowaliśmy 4 lipca… » więcej 2022-07-06, godz. 16:28 Egzaminatorzy WORD-ów z Bydgoszczy i Torunia dołączają do protestu W czwartek i piątek (7, 8 lipca) nie odbędą się egzaminy na prawo jazdy w Bydgoszczy oraz Inowrocławiu, w czwartek w Toruniu i Grudziądzu. Egzaminatorzy… » więcej 2022-07-06, godz. 16:20 Gotyk na dotyk... na budowie linii tramwajowej w Toruniu? Wstrzymają prace? Szczątki i ceramika sprzed kilkuset lat na budowie linii tramwajowej w Toruniu. Po zawiadomieniu od toruńskich dziennikarzy, policja zabezpieczyła fragmenty… » więcej 2022-07-06, godz. 15:50 Mieszkańcy Białych Błot i Osielska odzyskają połączenia autobusowe z Bydgoszczą, choć to wciąż komunikacja z… Bydgoscy radni apelują do załogi MZK, by wyjechała na ulice, pracownicy miejskiej spółki na razie pozostają nieugięci, miasto wzmacnia komunikację zastępczą… » więcej 2022-07-06, godz. 15:48 Tragedia pod Włocławkiem. 75-letni mężczyzna zginął po upadku z drzewa [zdjęcia] Starszy mężczyzna, mieszkaniec wsi Dąb Mały, chciał radykalnie przyciąć dorodne sosny. Połączył więc kilka drabin, by dotrzeć jak najbliżej wierzchołków… » więcej 2022-07-06, godz. 15:00 Medal od marszałka: pani Joanna Malińska skończyła 100 lat. Wychowała 11 dzieci Od urodzenia związana z regionem, matka jedenaściorga dzieci - Joanna Malińska obchodziła niedawno setne urodziny. We wtorek (5 lipca) przewodnicząca sejmiku… » więcej 2022-07-06, godz. 14:15 Piłkarskie talenty z DPS-ów rywalizują na turnieju Seni CUP w Toruniu Na tych zawodach liczą się entuzjazm, radość i krzepa w nogach, a tego z pewnością nie brakuje graczom - sportsmenom z niepełnosprawnością intelektualną… » więcej 2022-07-06, godz. 13:20 відомоśці для Укряни. Едукація, помоц фінансова і культура Уряд змінив правила надання грошової допомоги за забезпечення житлом та харчуванням біженців… » więcej
1234567