Środa, 25 maja 2022 r.   Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Leszczyńskiego
2022-01-08, 08:02 Redakcja/Policja

Uwaga na cienki lód! Patrole nad jeziorami i stawami

Policja i straż leśna patroluje zamarznięte akweny. Fot. Policja
Policja i straż leśna patroluje zamarznięte akweny. Fot. Policja
Policja i straż leśna patroluje zamarznięte akweny. Fot. Policja
Policja i straż leśna patroluje zamarznięte akweny. Fot. Policja
Zimie nieodłącznie towarzyszy śnieg i mróz. Bywają też ciepłe dni, które przyczyniają się do topnienia pokrywy lodowej na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Lód wtedy staje się kruchy i niebezpieczny. Na taki lód w żadnym wypadku nie wolno wchodzić! W Bydgoszczy i powiecie bydgoskim akweny kontrolowali funkcjonariusze policji i straży leśnej.
Każdej zimy służby ratunkowe interweniują wobec wędkarzy oraz innych osób, którzy źle ocenili grubość lodowej pokrywy. Takie sytuacje niejednokrotnie kończą się tragicznie.

Funkcjonariusze kontrolowali między innymi akweny w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Podczas kontroli st. sierż. Mateusz Maszudziński z policyjnych „wodniaków” wraz ze strażnikiem leśnym nadleśnictwa Żołędowo sprawdzali grubość pokrywy lodowej w jeziorach i stawach. Mundurowi proponują miłośnikom sportów zimowych korzystanie ze sztucznych lodowisk.

Lód ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie!

Najbardziej niebezpiecznymi miejscami są: ujścia akwenów, cieków wodnych, okolice mostów, śluz i wszelkie miejsca na lodzie z występującymi rysami i pęknięciami.

Wiadomości lokalne

2022-05-25, godz. 21:00 Taksówki w Grudziądzu: trzaśnięcie drzwiami 9 złotych. Radni podnieśli stawki Przejazdy taksówkami w Grudziądzu będą droższe - taką decyzję podęli radni podczas minionej sesji. Za przejazd podróżny może zapłacić średnio 2 złote… » więcej 2022-05-25, godz. 20:14 O rewitalizacji Włocławka jest głośno w całej Polsce. Była delegacja z Pomorza We Włocławku gości delegacja samorządowców z województwa pomorskiego. Przyjechali, by rozmawiać o rewitalizacji, czyli przywracaniu zniszczonym kwartałom… » więcej 2022-05-25, godz. 19:15 Średniowiecze wyszło spod ziemi na budowie teatru w Toruniu! Fragmenty średniowiecznego muru fosy nowomiejskiej odkryto w Toruniu, podczas prac archeologicznych na terenie po dawnym kinoteatrze Grunwald. Przypomnijmy, w… » więcej 2022-05-25, godz. 18:41 Regał z książkami nie kłóci się z multimediami! To są nowoczesne biblioteki Skoro Powiatowy Dzień Bibliotekarza, to nie mogło się obyć bez rozmów na temat nowoczesności i ponadczasowości bibliotek, czytelni. Posypały się też… » więcej 2022-05-25, godz. 17:55 Chcą północnego przebiegu drogi S5, bo grudziądzki most to już zabytek Grudziądzcy radni głosowali jednomyślnie za wariantem północnym budowy drogi ekspresowej S5 Grudziądz - Ostróda. » więcej 2022-05-25, godz. 17:16 Rozpoczynają się prace przy uszkodzonym moście we Włocławku. Kto je sfinansuje? Długo wyczekiwana wiadomość dla kierowców z Włocławka. Wreszcie rusza odbudowa ulicy Wysokiej. Po zakończeniu prac wróci normalne połączenie największej… » więcej 2022-05-25, godz. 15:01 Uwaga na burze! Wieczorem może też mocno wiać [wideo] Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami w zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego w środę od popołudnia do… » więcej 2022-05-25, godz. 14:13 Na sesji Rady Miasta bez dyskusji o połączeniu szpitali uniwersyteckich Nie było informacji ani dyskusji na temat ewentualnego połączenia szpitali uniwersyteckich w Bydgoszczy. Zamiast tego przewodnicząca bydgoskiej Rady Miasta… » więcej 2022-05-25, godz. 13:09 Де шукати роботу? Може, на польсько-українських ярмарках? Польсько-українську Біржу Праці буде відкрито в п'ятницю 27 травня о 10:00 в Цеху Різних Ремесел… » więcej 2022-05-25, godz. 09:08 Nowe trzy kilometry drogi. W planach kolejne odcinki [zdjęcia] Zakończono kolejny etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 269 w powiecie włocławskim pomiędzy Chotlem i Błenną. Zrealizowana inwestycja, dzięki której… » więcej
1234567